אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
אבישלום שרון
גינקולוגיה ומיילדות.

דר' משה רויבורט
גינקולוגיה ופריון.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הריון ולידה > איך לחזור לכושר אחרי הלידה

איך אפשר (ורצוי) לחזור לכושר אחרי הלידה


23.02.10
קילוגרמים מיותרים מטרידים נשים רבות בחודשים הראשונים אחרי הלידה. אפשר לזכות בגוף החטוב שהיה לך לפני ההיריון (או בזה שתמיד רצית), אם תפנימי את הכללים הבאים, שיהפכו אותך לחיית כושר עוד במהלך חופשת הלידה הנוכחית
 
אלכס סטוקונוב מנהל חדר הכושר במרכז קנדה במטולה מסביר שאפשר לזכות בגוף החטוב שהיה לך לפני ההיריון (או בזה שתמיד רצית), אם תפנימי את הכללים הבאים, שיהפכו אותך לחיית כושר עוד במהלך חופשת הלידה הנוכחית:

· אל תבזבזי זמן: מומלץ לחזור לפעילות גופנית ברגע שאת מרגישה שאת מסוגלת לכך, ורצוי שזה יהיה כמה שיותר מהר. לפני החזרה לכושר חובה עלייך להתייעץ עם הגינקולוג שלך, אבל אחרי שתקבלי את אישורו, התחילי לעבוד. וזכרי: ככל שתקדימי לחזור לפעילות, כך יהיה לך קל יותר לחזור לגזרה הקודמת שלך.

· היעזרי באנשי מקצוע: בין שנהגת להתאמן לפני ההיריון ובין שלא, בעיקר אם זו לידה ראשונה מומלץ לפנות לתזונאית ולמאמן כושר אישי כדי שיבנו לך תוכנית אימונים אישית שתותאם לזמן הפנוי המצומצם ולתפריט הנוכחי שלך.

· למכון הכושר חוזרים בהדרגה: גם אם קשה להתמודד כל בוקר מול המראה עם השינויים שחלו בגופך, אל תשכחי שעבר עלייך הרבה לאחרונה. תקופת הסתגלות, פיזית ומנטאלית, חשובה ביותר לכל מי שמעוניינת להתמיד בשגרת האימונים לאורך זמן. כשאת מגיעה למכון, עבדי בפעמים הראשונות במתינות, לפרקי זמן קצרים ובעומסים קלים.

· קחי את התינוק איתך לאימונים: בכל חנות למוצרי תינוקות אפשר למצוא עגלת ספורט שבעזרתה תוכלי לקחת את התינוק לטיול. העגלה הקלילה הזאת נוחה ומתאימה בייחוד לפארקים. כך תוכלי להרוג שתי ציפורים במכה אחת - גם תשרפי קלוריות בצעידות וגם תבלי זמן איכות עם התינוק. הכוונה היא, כמובן, לא להליכה איטית תוך כדי פיצוח גרעינים ודיבור בסלולארי. קבעי את הקצב כך שתוכלי להתמיד בו לפחות חצי שעה ועדיין תרגישי מאותגרת. מדי פעם נסי לעבור לריצה. עגלת הספורט בנויה כך שאפשר לדחוף אותה בקלות יחסית.

· קני משקולות: עבודת משקולות במקביל לפעילות אירובית מבטיחה חיטוב מהיר. לכי לחנות לציוד ספורט ורכשי לך שתיים כאלה (רצוי במשקל של ארבעה קילו לכל היותר).

· תהיי נחמדה לעצמך: לכל אמא טרייה ישנו קצב שהוא נכון בשבילה לחזרה לשגרה ולגזרה. מצאי מהי הדרך הטובה ביותר והשתדלי לא להחמיר עם עצמך. זכרי: הכי חשוב שחזרת לעשות כושר. אף אחד לא מצפה ממך להתאמן יותר מדי בזמן הקרוב, אבל כל הזעה עכשיו תקרב אותך לגוף החלומות שלך.

· אם עסקת בפעילות גופנית לפני ההיריון תוכלי להמשיך בכך באותה העצימות אפילו עד סוף החודש התשיעי, הכול תלוי בתחושה האישית שלך, וכלל הברזל היחיד הוא להימנע מלהתיש את הגוף. אם התעסקת בעיקר עם שלט הטלוויזיה לפני ההיריון, אז עכשיו אמנם לא הזמן לפצוח בקריירה של אצנית, אבל פעילות גופנית מתונה, כמו שחייה או הליכה, דווקא מומלצת.

מרכז קנדה - 04-6950370, http://www.canada-centre.co.il/


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה