אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה >

פורמולות טבעיות לטיפול במחלות החורף


11.4.21
צמחי מרפא לטיפול במחלות החורף

עונת החורף היא תקופה לא פשוטה עבור בריאותינו. הקור והגשם מצד אחד, וההישארות בבית עם אנשים אחרים ועם המזגן המחמם מהצד שני, מעודדים את הגוף שלנו לחלות במגוון מחלות לא נעימות, מצינון ועד שפעת.

תרופות טבעיות, שמופקות משילוב של צמחי מרפא בשיטות מסורתיות של רפואה עממית, עוזרות מזה דורות רבים לחזק את המערכת החיסונית, וכך מאפשרות להימנע ממחלות החורף הקרבות מראש. במידה וכבר חולים, הן מסייעות לגוף להתמודד עם המחלה לאחר שפרצה.

אז איזה פורמולות ואיזה חומרים יכולים לסייע להכין את הגוף שלנו לקראת החורף?

צמח המורינגה - "העץ הפלאי"

אחד מהצמחים שמשתמשים בהם יותר ויותר בשנים האחרונות בפורמולות טבעיות הוא צמח המורינגה. יש לכך סיבה טובה. מוריגנה ידוע בכל רחבי העולם מזה אלפי שנים כצמח מרפא פלאי, ומכאן כינויו "העץ הפלאי".

ואכן, מחקרים מדעיים מהשנים האחרונות גילו כי למורינגה יש סגולות רפואיות רבות, כמו חיזוק המערכת החיצונית, הפחתה של רמות השומנים והסוכר בדם, הפחתה של לחץ הדם, שיקום נזק בשרירים והקלה על כאבים במפרקים. זה מתאפשר בין היתר בזכות הערכים התזונתיים הגבוהים של המורינגה, שמכילה כמות גבוהה של חומרים מזינים וחשובים לגוף: ויטמינים, חלבונים, נוגדי חמצון ומינרלים. כל אלה מחזקים את הגוף שלנו לפני בוא החורף, כך שאנו

כדי להפיק מהצמח תרופה או תכשיר רפואי, משתמשים לרוב מעלי העץ, וגם מהפרחים, הפירות, הזרעים, השורש והקליפה. אפשר גם להשיג אבקה מהעלים שלה, אותה ניתן להוסיף גם לאוכל או למשקה שלנו.

Yu Ping Feng San - למניעת התקררויות ואלרגיות

הפורמולה ידועה עוד מהמאה ה-12 ברפואה הסינית העתיקה. היא משמשת כמסך המגן מפני כניסת "רוח רעה" אל הגוף. במידה והמגן הטבעי, מערכת החיסון של הגוף, חלש מדי, היא מחזקת אותו. בדרך כלל, לוקחים את הפורמולה כדי למנוע התקררויות חוזרות או אלרגיות צפויות, כאמצעי מניעה לקראת החורף.

BI YAN PIAN - לטיפול בנזלות ובאף סתום

הפורמולה מורכבת מצמחים שעוזרים לייבש את הנוזלים העודפים במעברי האף. בכך, היא מסייעת להפחית תופעות אף סתום, גודש בסינוסים ונזלות מסוגים שונים: שקופה, מימית, שופעת, אלרגית, צמיגה וצהובה.

GAN MAO LING - לאחר התחלת ההתקררות

שמה של הפורמולה מורכב מהמילים "צינון" ו-"מהיר" או "יעיל". הפורמולה תטפל בהתקררות, הצטננות ושפעת כבר בתחילתן, זאת במידה וכבר חווים תסמינים של חום, צמרמורות, כאבי שרירים, צוואר תפוס, כאבי גרון, שיעול ונזלת. כדאי לשמור את הפורמולה בבית למקרה הצורך.

ISATIS - לטיפול באזור הגרון

הפורמולה מורכבת משני חלקים של אותו צמח, שורש ועלים, שמסייעים, לפי הרפואה הסינית, למצבים של תחושה של בערה ושריפה באזור הגרון. בהתאם לכך, הפורמולה עוזרת לטפל במצבים הקשורים לגרון: אדמומיות, נפיחות, כאב וקושי לבלוע. היא מכילה צמחי מרפאה אנטי ויראליים ואנטי חיידקיים, ומשפיעה במהירות.

Qing Qi Hua Tan Wan- לטיפול בשיעול

פירוש השם של הפורמולה הוא "התמרת נוזלים צמיגיים וטיהור צ'י". היא משמשת לצורך טיפול ב-"לחות חמה". לפי הרפואה הסינית, מדובר בנוזלים בעלי מרקם צמיג ודחוס, שמרוכזים במעברים העליונים, בין היתר, כך שהם מקשים על היכול לנשום. הלחות מצטברת בעיר בלילה, ולפעמים מלווה בריח אופייני לא נעים. הפורמולה מסייעת להתגבר על תופעה זו. היא מפחיתה שיעול אקוטי כרוני והצטברות ליחה. עוזרת לכיוח ולייבש את הליחה.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה