אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה >

דיקור סיני למי מתאים? כמה זמן? וכיצד מתבצע?


20.1.21
דיקור סיני

הדיקור הסיני מגיע מהרפואה הסינית שבמזרח. השיטה דרך דיקור היא בין העתיקות (אלפי שנים) וידועה מאוד בעולם וברפואה הסינית בפרט. בקרב אנשים אשר חולים ומעוניינים לטפל במצבי חולי חריפים וכרוניים למינהם, הדיקור הסיני ידוע כמענה לבעיות שונות ומגווונות וידוע בהצחותיו הרבות לאיזיון הגוף, חיזוק מערכת החיסון והורדת הלחצים.

כיצד מתבצע טיפול בדיקור סיני?

דיקור סיני נעשה על ידי מדקר מומחה בתחום ובעל ניסיון רב אשר משתמש במחטים דקות וסטריליות בנקודות שונות על העור בהתאם לסוג הטיפול. בדיקור סיני, כל מקרה לגופו ולכל מטופל ניתן אחרי האבחון, טיפול אשר ייחודי לו ולבעיותיו. הדיקור נעשה בכל הגוף, מכפות הרגליים ועד הראש. ישנם כ400 נקודות בגוף אשר מחברות וגורמות לדם לזרום בצורה יעילה ולכן חשוב לאבחן בצורה מיטבית לפני כל תחילת טיפול על מנת להגיע לתוצאות מרביות.

כאשר מטופל מגיע למרפאה, ראשית המטפל ישאל שאלות רלוונטיות שיעזרו לו לאבחן אותו היטב ולהגיע לפתרון מקסימלי. בדיקור, תהליך אבחון מקצועי, שם דגש על בדיקת המטופל והוא מתחלק ל30% טיפול פיזי על ידי דיקור ו70% אבחון. כל זאת על מנת להבין איפה צריך וכדאי להניח את המחטים בגוף ולהביא את הגוף לאיזון.

כאמור, יכולים להגיע לטיפול 30 אנשים עם כאבי בטן לצורך העניין וכל אחד מהם יקבל טיפול שונה אשר המטפל ישתמש במחטים באזורים שונים בגוף לכל אחד מהסובלים בבעיה.

האם הטיפול כואב?

התשובה היא לא. לפעמים אכן יש כאבים עדינים אבל לרוב, מדובר בטיפול ללא כאב. המחטים הם בעובי של שיערה והם ממש דקות.

כמה זמן אורך הטיפול?

טיפול בדיקור סיני מקצועי כולל בתוכו אבחון אשר יקבע היכן צריך להשתמש במחטים על פני העור ולכן יקח בממוצע 40 דקות. מקומות אשר משך הטיפול הוא נמוך מיזה, כנראה לא מאבחנים בצורה מלאה ומיטבית.

למי מתאים דיקור סיני?

דיקור סיני מתאים כמעט לכל בני האדם מגילאי שנה - שנתיים ועד גיל שמונים ומעלה. במקרים מיוחדים בהם המטופל לוקח תרופות חזקות, יש להיוועץ עם הרופא והמטפל לפני. בנוסף במידה והמטופל סובל מבעיה של קרישת דם, במצב זה גם כן מומלץ להיוויץ לפני עם המטפל והרופא על מנת לבצע תהליך בדיקור סיני. אך כמו שאמרנו, בגדול, כל בן אדם יכול לפנות לטיפול בדיקור סיני ולטפל בבעיותיו.

נעים מאוד! שמי יוסי לוי, מומחה לטיפול בדיקור סיני

אני מטפל בדיקור סיני מיזה 20 שנה ואבחנתי המון אנשים שלבסוף ביחד הגענו לתוצאה הרצויה. על ידי ניסיוני הרב, אני יודע לאתר ולתת את הטיפול המקצועי ביותר ובזמן קצר יחסית. אני בעל קליניקה המשמשת כדרכי טיפול דרך הרפואה הסינית בהרצליה פיתוח ואני מזמין אתכם להתקשר ולהתייעץ איתי בכל בעיה איתה אתם מתמודדים. בכבוד רב, יוסי לוי דיקור סיני
 
 
התמונה יוסי לוי צילום: זיו שדה


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה