אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) צמחי מרפא >

לראשונה בישראל קנאביס רפואי ללא הקרנה


22.10.20
יוניבו ייבאה קנאביס רפואי בתקן GACP שאינו מצריך הקרנות התוצרת עברה בהצלחה את כל הבדיקות המחמירות בישראל

יוניבו ייבאה מהספק 80 ק"ג ומתכננת לייבא עוד מאות ק"ג עד סוף השנה. מטרת הייבוא להעמיק את נתח השוק של יוניבו ע"י הרחבת היקף וסל המוצרים אותם היא משווקת למטופלים, בפריסה ארצית של למעלה מ-90 בתי מרקחת

חברת יוניבו (ת"א: יונבו), המחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP לבתי מרקחת בישראל וכן בעלת 2 בתי מסחר להפצה ישירה בדרום ובצפון הארץ ובעלת חוות לגידול לקנאביס רפואי הנמצאת בהקמה, מודיעה כי ייבאה תוצרת קנאביס רפואי בתקן GACP בהיקף של 80 ק"ג ותייבא עוד מאות ק"ג עד סוף שנת 2020. יוניבו תשווק מוצרים סופיים ללא צורך בהקרנות לאחר שהתוצרת עברה בדיקות מעבדה מחמירות ועמדה בהן עם תוצאות מצוינות שאף הציגו רמות THC גבוהות, המבוקשות על ידי המטופלים.

התוצרת בעלת איכות גבוהה והיא הראשונה בישראל שאינה מצריכה ביצוע הקרנות ומעידה על היות הקנאביס הרפואי נקי ממזיקים וזיהומים. כיום קיימת ביקורת חריפה מצד מטופלים באשר להקרנות, כיוון שלטענתם ישנה השפעה על החומר הביולוגי ופגיעה באיכות, בטיב ובחומרים הפעילים ועל כן יוניבו צופה כי הביקוש לתוצרת יהיה גבוה.

יתרון נוסף של התוצרת הספציפית היא שעלות הייבוא של תוצרת הקנאביס הרפואי ממנה לישראל היא נמוכה מהעלות בה רוכשת יוניבו את הקנאביס הרפואי מחוות גידול בישראל ולכן היא מאפשרת לחברה להיות תחרותית יותר מהשחקנים המקומיים ולשפר את הרווחיות.

לאחרונה דיווחה יוניבו על תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי של 2020 – במסגרת זו מעריכה כי הכנסותיה ברבעון השלישי יסתכמו לשיא של 14 מיליון שקל - עליה של 100% מרבעון שני 2020, ומתחילת שנה זו הכנסות של 24 מיליון שקל, זאת בתשעת חודשי הפעילות הראשונים.

ליוניבו גם הסכמים קודמים שנחתמו עם חברת Clever Leaves הקנדית לרכישה וייבוא של קנאביס רפואי ממתקנה של Clever Leaves בפורטוגל. Clever Leaves מחזיקה חוות גידול בתקן EU-GACP ומפעל בתקן EU-GMP. ההסכם לרכישה כוללת של 12 טון הוא הסכם מדורג לרכישה של 200 ק"ג שכבר הוזמנה על ידי יוניבו מפורטוגל. בנוסף כולל ההסכם רכישה וייבוא של 500 ק"ג ועד 5 טון בשנת 2021 ו-500 ק"ג ועד 7 טון בשנת 2022.

בנוסף הודיעה יוניבו כי תרכוש מספר מאות ק"ג של תוצרת קנאביס רפואי ממתקן Indoor של חברת מרנובה מקנדה (חברה בת של Creso Pharma הנסחרת בבורסה האוסטרלית). תוצרת הקנאביס הרפואי כוללת 4 זני פרימיום מבוקשים, בעלי רכיב THC גבוה

על פי פרסומים בין השאר של משרד הבריאות, נמכרים היום בישראל מידי חודש למעלה מ-2.5 טון מוצרי קנאביס רפואי, כשיוניבו מספקת היום תוצרת לבתי מרקחת בהיקף של מאות ק"ג בחודש – מכאן כי נתח השוק של יוניבו מהווה נתח לא מבוטל מכלל השוק.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה