אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה >

מידע חשוב לפני ניתוח מתיחת פנים


30.8.20
ניתוחי מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים (Face Lift) מיועד למתיחת עור הפנים ולטיפול בעודפי העור והעלמת קמטי הגיל, הניתוח מתאים לנשים וגברים המעוניינים לשפר את המראה שלהם, להילחם בפגעי הזמן וליהנות ממראה צעיר ורענן יותר. הניתוח כיום מתבצע בשיטות ייחודיות ומתקדמות המבטיחות מראה אסתטי צעיר ומרשים עם תוצאה טבעית שלא כמו בניתוחי הפנים בעבר.

מהו ניתוח למתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים מיועד להתמודדות עם הזדקנות העור ותופעת נפילת וצניחת עור הפנים עקב גיל. רקמות עור הפנים צונחות מטה ככל שמתבגרים ויש גם שינויים מבניים הכוללים היווצרות עודפי עור.

עור הפנים מושפע מגורמים שונים כגון: גנטיקה, עישון, ירידת משקל דרסטית, חשיפה ממושכת לשמש, פגעי מזג האוויר ועוד. גם שרירי ההבעה בפנים מאבדים את הנפח ככל שמתבגרים וכך מתקבל המראה העייף והנפול – זהו מטרד אסתטי המביא להפרעה בחיי היומיום, למבוכה ולפגיעה בביטחון העצמי. ניתוח פנים נועד לספק פתרון לבעיה ולהשיב למטופל את המראה הצעיר והרענן.

מטרות הניתוח – מהן התוצאות הצפויות?

· מראה טבעי ואסתטי של עור הפנים.

· מראה צעיר יותר.

· הסרת עודפי עור הגורמים למראה העייף.

· אפשרות לפיסול הפנים ולהוספת נפח שאבד עם הגיל.

· תוצאות הניתוח מחזיקות מעמד כ-7 עד 10 שנים.

תהליך ניתוח מתיחת פנים

הניתוח מתבצע בהרמה כללית או תחת סדציה (טשטוש), על פי החלטת הרופא והמרדים. הניתוח אורך כשעתיים עד שלוש שעות בהתאם לסוג הניתוח. יש שני סוגים עיקריים של מתיחת פנים – מיני מתיחת פנים, מתיחת פנים קלאסית ומלאה. כמו כן, אפשר לבצע ניתוח המתמקד רק בהרמת המצח או בהרמת הגבות, אפשר לשלב ניתוחים אסתטיים נוספים לאחר ייעוץ ובהתאם להמלצות הרופא המומחה.

מיקום ואורך החתכים תלויים בסוג הניתוח והיקפו, את החתכים מבצעים בקו הפאה ובקווים המוסתרים בקדמת האוזן ומסביב לתנוך. מיקום החתך הוא בעל חשיבות רבה כדי לא לפגוע בזקיקי השיער וכדי להסתיר את הצלקות ככל האפשר.

· מיני ליפט – הניתוח למתיחת פנים כולל חתך אחד בלבד בקדמת האוזן, הניתוח מתאים לקבוצת הגיל הצעירה יותר כאשר עור הפנים רפוי במידה מועטה.

· מתיחת פנים קלאסית – ניתוח לפיסול הפנים הכולל הסרת עודפי עור ולרוב גם מילוי נפח.

· הרמת מצח – הרמת העור באזור המצח להקניית מראה צעיר ואסתטי.

· הרמת גבות – הרמת וקיבוע הגבות שצנחו מטה, לרוב בשילוב הסרת עור עודף מהעפעפיים העליונים.

התאוששות ותקופת החלמה לאחר ניתוח פנים

לאחר ניתוח מתיחת פנים מסוג מיני ליפט אפשר להשתחרר הביתה כבר באותו היום ותקופת ההחלמה נמשכת 7-5 ימים, אין כל צורך באשפוז. בניתוח פנים קלאסי (ניתוח מלא) יש להישאר באשפוז ללילה אחד לאחר הניתוח, תקופת ההחלמה נמשכת כ-14 יום עד 21 יום, בתקופה זו יש להימנע מפעילות גופנית ופיזית משמעותית למשך חודש עד חודש וחצי. בהתאם לצורך מגיעים לקליניקה כדי להסיר תפרים מהעפעפיים.

הכתבה באדיבות ד"ר רובינפור מומחה בכירורגיה פלסטית – מחלוצי הכירורגיה הפלסטית בישראל. ד"ר רובינפור הוא מומחה בעל שם עולמי בכל הניתוחים הפלסטיים, לרבות התמחות ייחודית בניתוח מתיחת פנים. ד"ר רובינפור עבד במרכז הרפואי רבין, חבר פעיל ומרצה באיגוד לכירורגיה פלסטית בישראל ובעל קליניקה פרטית למגוון רחב של טיפולים כירורגיים ואסתטיים.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה