אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) תוספי תזונה >

חשיבות הסידן למערכת החיסונית


23.4.20
חשיבות הסידן בגוף במניעת מחלות

בתקופה זו, בה קיימת מגפה עולמית אשר מעמידה בקבוצת סיכון בעיקר אנשים מבוגרים או בעלי מחלות רקע כאלה ואחרות, ישנה חשיבות גדולה במיוחד לצריכה של סידן, עם דגש על סידן אמורפי, על מנת לחזק את המערכת החיסונית.

המערכת החיסונית של כל אחד מאיתנו היא אחת מהמערכות החשובות ביותר בגוף- כשמה כן היא, היא דואגת לחסן את הגוף מול כל המחלות והווירוסים השונים ולהגן עליו. כאשר המערכת החיסונית חלשה- הסיכוי לחלות גדל. לכן, חשוב ביותר לדאוג למערכת חזקה ומתפקדת- ובעת הצורך לחזק אותה.

לשמור על מערכת חיסונית חזקה:

התפקיד העיקרי של המערכת החיסונית הוא כאמור להגן עלינו מפני ווירוסים וחיידקים שונים שגורמים למחלות ודלקות בגוף. כאשר ווירוס כלשהו מצליח לחדור למערכות בגוף הוא מתביית בתוך תאים חיים של אורגניזם ומתחיל לשכפל את עצמו ולהמשיך להתרבות ולתקוף את הגוף מבפנים- מערכת חיסונית חזקה תתמודד עם הווירוס, אך אצל אנשים הסובלים ממחלות רקע שונות ולהם מערכת חיסונית חלשה הווירוס יצליח להתביית, לשכפל את עצמו ולגרום לחולי.

על מנת לשמור על מערכת חיסונית חזקה, כזו שתוכל להגן עלינו גם מפני ווירוסים חזקים, חשוב קודם כל לנהל אורח חיים כמה שיותר מאוזן ובריא, כך הגוף יתפקד בצורה הטובה ביותר.

· תזונה מאוזנת ובריאה ושמירה על משקל קבוע ותקין

· שעות שינה מספקות

· הימנעות מצריכת אלכוהול באופן מוגזם והימנעות מעישון

· ביצוע פעילות ספורטיבית קבועה

· הקפדה על היגיינה

· הפחתת מתחים ולחצים נפשיים המשפיעים על המצב הפיסי

תזונה מאוזנת ובריאה ושמירה על משקל קבוע ותקין:

אחת מהדרכים העיקריות לשמירה על מערכת חיסונית חזקה ובכלל על נפש בריאה בגוף בריא היא להקפיד על תזונה מאוזנת, ובמקרה הצורך- ליטול תוספי תזונה להשלמת החוסרים התזונתיים וחיזוק המערכת.

עם השנים, חוזקה של המערכת החיסונית יורד באופן טבעי ולכן ככל שמתבגרים, ובעיקר בגיל השלישי, הסיכוי לחלות במחלות זיהומיות עקב תגובה חלשה של המערכת החיסונית עולה. אצל קבוצת גיל זו עולה החשיבות ליטול תוספי תזונה בנוסף לתזונה על מנת לשמור על מערכת חיסונית חזקה ומתפקדת.

חשיבות הסידן בגוף במניעת מחלות:

הסידן הוא הכרחי ביותר לבניית העצמות והשיניים אבל לא רק- הוא מסייע למערכת החיסונית להתמודד עם מחלות בכלל ועם מחלות זיהומיות בפרט. גוף האדם מכיל בין קילוגרם לשני קילוגרם של אטומי סידן וזוהי כמות גדולה וחשובה ביותר שנחוצה לגופינו.

כאשר אנו מקפידים על תזונה מאוזנת וצריכת כמות מספקת של מאכלים המכילים סידן- אנו מסייעים בכך לגוף להתחזק וגם להגן על עצמו. אבל מה קורה במצב בו לא צורכים מספיק סידן? או שכמות הסידן הנחוצה לצורך שמירה על הגוף וחיזוק המערכת החיסונית לא נספג מספיק בגוף? במקרים כאלה יש צורך לצרוך תוספי סידן, בעיקר בגילאים מבוגרים ומי שסובל ממחסור קבוע בסידן.

הסידן האמורפי- תוסף הסידן המומלץ:

בשוק מספר תוספי תזונה של סידן, אך התוסף התזונה אשר הוכח מחקרית כמשפיע ביותר על חיזוק המערכת החיסונית הוא הסידן האמורפי. תוסף סידן זה מחזק באופן משמעותי את המערכת החיסונית בגוף על ידי איתור תאים הנגועים בווירוסים והריגתם. ככל שמספר תאי מערכת החיסון גדלה - כך עולה היכולת של המערכת החיסונית להילחם בווירוסים ובחיידקים ולסייע לגוף להתמודד ולהחלים מדלקות וזיהומים.

מאת- ד"ר ענת גרינשטיין נטורופתית N.D ופסיכותרפיסטית, יועצת מקצועית ל "דנסיטי"


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה