אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
אבישלום שרון
גינקולוגיה ומיילדות.

דר' משה רויבורט
גינקולוגיה ופריון.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הריון ולידה >

היערכות ללידת פונדקאות – טיפים חשובים


6.2.20
לידה פונדקאות

הליך הפונדקאות מאפשר להורים המיועדים להגשים חלום ולהביא ילד לעולם, אפשר לעבור את ההליך בישראל או במדינות שונות מעבר לים כמו גיאורגיה, ארצות הברית ועוד. ההליך מלווה בהרבה שמחה והתרגשות, לצד לא מעט פחדים וחששות מובנים. לאורך ההליך וככל שרואים את ההריון מתקדם והלידה הצפויה והמיוחלת מתקרבת, חשוב להיערך לקראת הלידה ויש להתייחס בהתאם גם לאם הפונדקאית שנושאת בחלק העיקרי ולמעשה "משכירה" את רחמה כדי להגשים חלום להורים המיועדים.

היערכות נכונה לקראת הלידה המיוחלת

כדי להיערך נכון לקראת הלידה ההולכת ומתקרבת וכדי להבטיח הליך תקין ורגוע ככל האפשר להורים המיועדים וכמובן לאם הפונדקאית מומלץ ליישם את הטיפים הבאים:

· תשלומים בזמן – בהסכם לנשיאת עוברים שנקבע בין ההורים המיועדים לאם הפונדקאית נקבעים גם מועדי התשלום שיש להעביר לאם הנושאת, לכן חשוב להקפיד על תשלומים בזמן, בדיוק כפי שכתוב בהסכם.

· לדאוג לצרכי האם הפונדקאית – חשוב לדאוג לאם הפונדקאית לאורך כל שלבי ההליך, יש לשבח אותה ולהעניק לה תחושה טובה ונעימה מאחר והיא נושאת את ההריון ונמצאת במצב רגשי בגלל ההורמונים המשתוללים והידיעה כי עליה למסור את התינוק מיד לאחר לידתו. לכן, כדאי להקל עליה ככל האפשר, לדאוג לכל צרכיה ולהיות קשובים אליה.

· פגישה עם עובדת סוציאלית – הליך הפונדקאות בישראל מחייב פגישה עם עובדת סוציאלית, בדרך כלל בשבוע ה-20 להריון. יש טפסים שונים למלא ובמהלך הפגישה מקבלים הסברים מפורטים הנחוצים להורים המיועדים כדי להבין את ההליך המורכב הכרוך בלא מעט רגשות של ההורים וכמובן גם של האם הפונדקאית.

· קשר חיובי עם האם הפונדקאית – כל לידה כרוכה בכאבים, תגובות אמוציונאליות ורגשות סוערים, לכן כדאי להורים המיועדים להפתיע את האם הפונדקאית עם מתנות ופינוקים, לפני ואחרי הלידה. כמו כן, אין לשכוח את תרומתה לאחר שהתינוק נמסר להורים המיועדים ומומלץ ליצור עמה קשר, אם אפשר, כדי לשאול לשלומה, לוודא שהיא קיבלה את כל התשלומים והזכויות המגיעות לה, למרות שלא חייבים לעשות זאת.

· להכין את הבית לקראת הגעת התינוק – לקראת הלידה המיוחלת יש להכין גם חדר לתינוק, לעצב חדר נעים בהתאם למין הפעוט, לרכוש פריטים נחוצים כמו עגלה, שידת החתלה, מיטה איכותית, ביגוד, מוצצים, בקבוקים וכדומה.

בנוסף, חשוב לקבל תמיכה נפשית על ידי אנשי מקצוע והסביבה הקרובה, לא מעט רגשות עולים בהליך פונדקאות, בין אם עוברים אותו בישראל ובין אם ההליך נעשה בחו"ל. לכן, חשוב לקבל תמיכה מקצועית להורים המיועדים ולאם הפונדקאית.

ליווי צמוד ותמיכה נפשית על ידי צוות המרכז להורות באמצעות פונדקאות

המרכז להורות באמצעות פונדקאות נחשב לסוכנות המובילה בתחום הפונדקאות בישראל ובחו"ל. הצוות כולל אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בארץ, כולל עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ועורכי דין, כולם בעלי ידע וניסיון רב בתחום המורכב והרגשי. הצוות מלווה את ההורים המיועדים והאם הנושאת ברגישות רבה ומסייע להם לעבור בצורה הטובה והנעימה ביותר.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה