אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
אבישלום שרון
גינקולוגיה ומיילדות.

דר' משה רויבורט
גינקולוגיה ופריון.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הריון ולידה >

הליך פונדקאות בישראל


19.9.19
כל השלבים שיש לעבור מא' ועד ת'

מעוניינים להביא ילד לעולם בהליך פונדקאות בארץ? ובכן, הליך הפונדקאות בישראל נחשב למורכב ועשוי להימשך זמן מה, מומלץ לפנות לסוכנות מקצועית המתמחה בהליכי פונדקאות בארץ ובחו"ל, וחשוב להבין מהם השלבים של ההליך בארץ.

הליך הפונדקאות מחייב את ההורים המיועדים לחתום על הסכם בכתב עם אם נושאת, את ההסכם יש להעביר לוועדת האישורים במשרד הבריאות כדי לקבל אישור עקרוני ראשוני. כדי לקבל את האישור הראשוני מהוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים יש להגיש מכתב רשמי הכולל פרטים אודות ההורים המיועדים, למשל מעמד אישי של בני הזוג או סטטוס של אישה ללא בן זוג, כתובת, פרטים ליצירת קשר (מייל + טלפון), צילומי תעודות זהות, תמצית רישום מרשם האוכלוסין.

כמו כן, יש להגיש לוועדת האישורים מסמכים כגון חוות דעת רפואית על אי יכולתה של האם המיועדת להתעבר או לשאת הריון, או מסמך רפואי המעיד על כך שההריון עלול לסכן את בריאותה של האם באופן משמעותי. כמו כן, האב המיועד נדרש לספק בדיקת זרע וסיכום מידע רפואי מרופא המשפחה.

שלבים לאחר קבלת אישור ראשוני

לאחר שלב קבלת האישור הראשוני מטעם הוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים, על בני הזוג לאתר אם פונדקאית. יש אפשרות לנסות לאתר אם נושאת באופן עצמי, לדוגמה באמצעות פרסום מודעות בכלי התקשורת, אך בדרך כלל נהוג להיעזר בסוכנות מקצועית ומובילה להורות באמצעות פונדקאות.

לאחר איתור האם הנושאת יש לשלוח לוועדת האישורים מסמכים רבים. ישנם מסמכים משותפים להורים המיועדים ולאם הנושאת ומסמכים שונים הקשורים רק לאם הפונדקאית. רשימת המסמכים כוללת בין היתר:

· טופס בקשה להליך נשיאת עוברים.

· הסכם תיווך.

· הסכם בין ההורים המיועדים לאם הפונדקאית.

· טופס 11 לתיאום ציפיות.

· חוות דעת פסיכולוגית של בני הזוג.

· חוות דעת גניקולוגית מרופא מומחה.

· כתב ויתור סודיות.

· תמצית רישום עדכנית.

· תוצאות בדיקות של האם המיועדת ושל האב, לרבות בדיקת איידס, אנטיגן לדלקת כבד ועוד.

· דו"ח מרשם פלילי.

יש להגיש גם מסמכים הנוגעים לאם הנושאת כגון תוצאות בדיקות, צילום ת"ז, חוות דעת פסיכולוגית, חוות דעת גניקולוגית, סיכום מידע רפואי מרופא משפחה, הצהרת רופא מומחה ועוד.

את המסמכים יש להגיש ב-7 עותקים, כדאי להיעזר ברשימת המסמכים לפתיחת תיק, אך בדרך כלל הסוכנות תנחה את ההורים המיועדים ואת האם הנושאת ותסייע להם לארגן את המסמכים הרבים.

לאחר הגשת כל המסמכים יש לבחור נאמן שתפקידו להפקיד את הכסף המשולם לאם הנושאת בחשבון נאמנות. רק לאחר הגשת כל המסמכים יתקיים דיון ראשוני בוועדת האישורים, לאחר מכן יוזמנו ההורים המיועדים והאם הנושאת לראיון אישי. בסיום שלב הראיונות האישיים הוועדה תחליט האם לאשר את מועמדותה של האם הנושאת, ולאחר חתימת ההסכם אפשר להתחיל הליך פונדקאות בישראל ולהביא ילד לעולם.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה