אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
אבישלום שרון
גינקולוגיה ומיילדות.

דר' משה רויבורט
גינקולוגיה ופריון.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) הריון ולידה >

פונדקאות בחול


20.8.19
פונדקאות בחו"ל

הליך הפונדקאות מאפשר להורים מיועדים להביא ילד לעולם ולהגשים חלום. זהו הליך מורכב וממושך, הוא כרוך בעלויות גבוהות וניתן לעבור את התהליך בישראל או בחו"ל. כדאי לדעת כי הליך הפונדקאות בישראל אפשרי רק עבור זוגות שהם איש ואישה נשואים או שחיים יחד במסגרת חיים משותפים, ולאישה ללא בן זוג, כל עוד הם תושבי המדינה ובגירים, וכל עוד הם עומדים בתנאים שנקבעו בחוק.

למרות הסערה הציבורית סביב חוק הפונדקאות בארץ, הכנסת החליטה לתקן את החוק אך עדיין שירותי הפונדקאות בארץ אינם מותרים לזוגות חד מיניים ולגברים יחידים. הפתרון עבור זוגות חד מיניים ויחידים הוא לעבור תהליך פונדקאות במדינה המאפשרת להם לבצע זאת, כאשר זוגות חד מיניים ואבות יחידים עשויים להיתקל בקשיים נוספים כיוון שמדינות רבות שהתירו להם בעבר הלא רחוק להביא ילד לעולם בהליך פונדקאות כיום אינן מאפשרות זאת, ויש אפשרות לעבור את התהליך במדינות מערביות מתקדמת כמו ארצות הברית וקנדה.

הליכי הפונדקאות בעולם

פונדקאות היא למעשה תהליך המתאר נשיאת עובר על ידי אם נושאת, עד ללידת התינוק, ולאחר הלידה התינוק נמסר להורים המיועדים. יש שני סוגים של הליכי פונדקאות:

· פונדקאות מלאה – בהליך זה האם הנושאת מיועדת להליך ההריוני בלבד, העובר נטמן ברחמה בהליך תחליפאות, זהו ההליך המותר בישראל.

· פונדקאות חלקית – בהליך זה האם הנושאת תורמת ביצית משלה, הביצית מופרית בזרע, לכן האם הנושאת מהווה גם את האם הגנטית, והליך זה אינו אפשרי בישראל אלא רק במדינות מסוימות ברחבי העולם.

לזוגות שהם איש ואישה, נשואים או לא נשואים, קל יותר לעבור תהליכי פונדקאות בחו"ל במדינות כמו גאורגיה, אוקראינה, רוסיה וכמובן ארצות הברית וקנדה. עם זאת, מדינות שאפשרו לזוגות הישראלים לעבור את התהליך בחו"ל, ביניהן נפאל והודו, שינו את המדיניות וכיום הן אינן מאפשרות לזרים לעבור את התהליך.

הליכי פונדקאות בחול משתנים בהתאם לחוקי המדינה, החל מתחילת המאה ה-21 גדל מספר הזוגות והיחידים שפנו להליך זה כדי להביא ילד לעולם. בתקופה זו ישראלים רבים פנו לשירותי פונדקאות במדינות זרות שונות כמו הודו, תאילנד, ארצות הברית וגיאורגיה, אך כאמור חלק מהמדינות שינו מדיניות ויש מדינות שאינן מתירות יותר לישראלים ולזרים לעבור את התהליך, בעיקר בגלל בעיות מוסריות ומשפטיות.

בשנים האחרונות, ישראלים רבים, ביניהם גם זוגות חד מיניים, וגם זוגות שיכולים לעבור את התהליך בארץ, מעדיפים לעבור את התהליך בחו"ל משיקולים שונים, ביניהם שיקולים כלכליים וביורוקרטיים. החל משנת 2008 חלה עלייה משמעותית במספר הבקשות לבדיקה גנטית כתוצאה מהעלייה החדה במספר הישראלים שעברו הליך פונדקאות בחו"ל, אך חשוב לציין כי זו תופעה ייחודית לישראל בגלל חשיבות הילדים ומצוות פרו ורבו.

הכתבה באדיבות המרכז להורות באמצעות פונדקאות,הפועלת בתחום 23 שנה . למידע נוסף על הליכי הפונדקאות בארץ ובחו"ל ונשמח לסייע לכם וללוות אתכם לאורך כל הדרך, עד הלידה ולאחריה.

לחצו כאן : המרכז להורות באמצעות פונדקאות


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה