אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) שימושון >

אופקטרא הציבורית וחברת הקנאביס הרפואי היי פארמה הפרטית מתמזגות


27.6.19
לאחרונה השלימה היי פארמה הסכם השקעה בראשות פרופסור משה מידר, איש עסקים אמריקאי מוביל. עם השלמת ההשקעה יכהן משה מידר כיו"ר פעיל של היי פארמה שפעילותה תהיה תחת אופקטרא הציבורית

חברת אופקטרא נדלן והשקעות מתמזגת עם חברת היי פארמה המונהגת היום על ידי מר משה מידר, איש עסקים יהודי אמריקאי. משה מידר הוביל קבוצת משקיעים מחו"ל להשקעה של 11 מיליון שקל בהיי פארמה. למשה מידר שבבעלותו חברות רבות , ניסיון וידע בניהול והובלת חברות גלובליות אשר חלקן הגיע למכירות של מאות מיליוני דולרים בשנה ונמכרו בסכומים מהותיים.

במסגרת מימון העסקה, 11 מיליון השקלים של קבוצת מידר מצטרפת לסך של כ- 7 מיליון שקלים מאופקטרא וכן 2 מיליון שקלים מחברת פנטזי. קבוצת המשקיעים צפויה להשקיע 9 מיליון שקלים נוספים, זאת בנוסף למימוש מלא של האופציות הקיימות באופקטרא שיזרימו 7 מיליון שקלים נוספים, כך שסה"כ לחברה תהיה קופת מזומנים בהיקף של כ-36 מיליון שקלים.

קיבוץ רמות מנשה, קיבוץ ותיק עם היסטוריה מוכחת של חקלאות ותעשייה, הקצתה להיי פארמה 200 דונם לשימוש חקלאי , היי פארמה החלה בבניית חווה של 5 דונם, ועומד לרשותה שטח תעשייתי של 7 דונם, בו יבנה מפעל בשטח של 1,000 מ"ר.

במסגרת עסקת המיזוג, יוקצו מניות אופקטרא לטובת בעלי המניות של היי פארמה, כך שהיי פארמה תהיה בעלת % 75 ממניות אופקטרא לאחר המיזוג ולפני דילול של כספים חדשים שיגוייסו לאחר יום חתימת ההסכם . הנכסים הקיימים כיום באופקטרא יוצאו מהחברה בכפוף להיבטי המס.

פרופסור משה מיידר, יו"ר היי-פארמה הנכנס: "לאחר תהליך ממושך וקפדני בו בחנו את אופן הכניסה לשוק הקנאביס הרפואי, בחרנו להשקיע בהיי-פארמה. לחברה יש נקודת פתיחה מצוינת שכוללת אנשי מקצוע מנוסים המגיעים מעולם הקנאביס בארה"ב ובאירופה, שותפות עם קיבוץ, תשתיות קיימות, שטח משמעותי למתקן ומפעל וכן רישיונות מתאימים. לצד זאת, אנו מגבשים בימים אלו צוות הנהלה גלובלי, בעל ניסיון עסקי בינלאומי עשיר, רב תחומי, המגיע מעולמות הפארמה, התעשייה, מימון וגיוס כספים, בנייה וניהול חברות עם היקפי מכירות של מאות מיליוני דולרים בשנה, כמו גם יצירת שיתופי פעולה עם שחקנים בסקטור. אנו משוכנעים כי ביכולתנו ליצור חברה בעל נוכחות משמעותית בשוק הקנאביס העולמי."

שמוליק לוי, מנכ"ל אופקטרא: "בהמשך להחלטת החברה על כניסה לתחום הקנאביס הרפואי מבצעת החברה עיסקת מיזוג משמעותית עם חברת היי פארמה שתקים חממות ומפעל לייצור קנאביס רפואי. המיזוג מהווה מהלך אסטרטגי ראשון של אופקטרא ליצירת ערך גבוה לבעלי המניות שלנו ושל השותפים החדשים. לצורך המיזוג גייסנו כספים וכמו כן היי פארמה גייסו ויגייסו עוד כספים , כך שניכנסו לחברת היי פארמה כ- 21 מיליון שח ועד המיזוג יכנסו בסך הכל כ-36 מיליון שח שיאפשרו להקים את החממות והמפעל. אני משוכנע כי החיבור בין הפלטפורמה הציבורית שלנו לחברת היי פארמה והנהלתה יובילו ליצירת ערך נוספת לבעלי המניות של החברה הממוזגת."


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה