אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) ריאות ונתיבי אוויר >

מחולל חמצן נייד – למי מתאים, כיצד להשתמש וממי להזמין?


1.5.19
מחוליי חמצן

ישראלים רבים זקוקים לסיוע נשימתי עקב מחלות ריאה כרוניות כמו COPD ומבעיות אחרות המחייבות אותם להשתמש במחולל חמצן. חולים במחלות ריאה חסימתיות זקוקים למכשיר נייח או נייד בביתם כדי לשמור על בריאותם וכדי לנהל אורח חיים רגיל ככל הניתן, הטיפול בחמצן יעיל גם לסובלים מתסמונת יתר לחץ דם ריאתי, מהיפוקסיה, מסרטן עם גרורות בריאות, מאי ספיקת לב קשה ומבעיות רפואיות נוספות. חשוב לציין כי המכשיר אינו מיועד להחליף מכונת הנשמה, זהו מכשיר המיועד רק להקל על החולים ולאפשר להם לנשום טוב יותר.

למי מיועד המכשיר?

ברוב המקרים הרופא המטפל ימליץ לחולה לשכור או לרכוש מחולל חמצן לצורך טיפול ביתי ועל מנת להקל על נשימתו ולהתגבר על תסמיני המחלה ממנה המטופל סובל. בעבר, היה נהוג לספק מחולל נייח לטיפול ביתי, אך כיום מחוללי החמצן הניידים נחשבים לבחירה המועדפת בגלל איכותם שאינה נופלת מהדגמים הנייחים, ובעיקר בגלל המשקל הקל והמידות הקומפקטיות המאפשרות למטופל לצאת מביתו ולהתנייד באופן חופשי וללא כל מגבלה.

חשוב לדעת כי מחוללי חמצן מיועדים בעיקר לחולים במחלות ריאה חסימתיות, ובראש ובראשונה במחלת COPD, אך המכשיר מתאים לכל מי שסובל מקשיי נשימה וזקוק לחמצן, לרבות חולים אונקולוגיים, חולים הסובלים מאי ספיקת לב קשה והקרדיולוג המליץ להם להשתמש במכשיר ועוד.

רופא מומחה לרוב יציע למטופל להשתמש במחולל חמצן נייד וביתי לצורך סיוע נשימתי, עם זאת השימוש במכשיר אינו מיועד להביא לריפוי המחלה ממנה המטופל סובל, אלא רק לצורך אספקת החמצן הדרושה לתפקוד יעיל של הגוף ולהפחתת תסמינים נלווים לבעיה הרפואית ממה סובלים, למשל כאבי ראש, תשישות, עייפות מוגברת, עצבנות יתר, בלבול וכדומה.

מתי מקבלים המלצה מהרופא למחולל חמצן נייד?

קופות החולים מציעות למבוטחים שלהן להשתמש במחוללי החמצן הביתיים כאשר הם זקוקים לסיוע נשימתי. נדרשת המלצה מרופא ריאות מומחה, ולרוב המטופל נדרש לשלם השתתפות עצמית. ניתן לשכור את המכשיר או לרכוש אותו, בהתאם לצורך ולדרישת הלקוח. ברוב המקרים, הרופא ימליץ על שימוש במחולל החמצן כאשר המטופל זקוק לפתרון איכותי לניידות הגבוהה שלו מחוץ לבית, ללימודים, לעבודה וכיוצא בזה.

דגמים איכותיים ומתקדמים של מחוללי חמצן ניידים

לאחר קבלת ההמלצה מרופא ריאות מומחה, כדאי לשכור או להזמין את המכשיר רק מחברה מקצועית המתמחה במכשור רפואי. חברת היי מדיקל – High Medical משווקת מכשור רפואי איכותי וחדשני למוסדות וללקוחות פרטיים, כמו כן החברה מעניקה שירות מקצועי למעבדות שינה ברחבי הארץ. כחברה מובילה בתחומה היי מדיקל מציעה מגוון דגמים של מחוליי חמצן איכותיים, אמינים וחסכוניים, ביניהם דגמים מתקדמים של מכשירים ניידים המאפשרים לחולים ליהנות מניידות גבוהה ומאיכות חיים טובה יותר.

יש להקפיד על הוראות השימוש של היצרן כדי להקל על התסמינים של המחלה ממנה סובלים, לאחר חיבור האביזרים ניתן להפעיל את המכשיר, אך חשוב לדאוג לניקוי נכון של מסנן האוויר ולהשתמש בו בהתאם להנחיות.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה