אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה >

טיפול טבעי בדלקות בדרכי השתן


28.2.19
דלקות בדרכי השתן

דלקות בדרכי השתן הן תופעה בריאותית נפוצה ביותר במיוחד עבור נשים, על פי מחקרים שונים כמחצית מהנשים יסבלו מדלקת בדרכי השתן עד גיל 50. מדובר במצב בריאותי לא נוח בלשון המעטה שגורם לתופעות כמו: צורך תכוף במתן שתן, תחושת צריבה, כאבי בטן ועוד. למרבה המזל ניתן כיום בעזרת תוספי תזונה ואורח חיים נכון לטפל באופן טבעי בדלקו בדרכי השתן.

ממה נובעות דלקות בדרכי השתן ?

הדלקת נגמרת במקור מחיידק האי - קולי, חיידקים זיהומיים שמקורם בצואה ומערכת העיכול, כאשר חיידקים אלה עוברים אל מערכת השתן נגרמת הדלקת.

למה נשים סובלות יותר מגברים ?

נשים יותר מועדות לסבול מגברים מדלקות בדרכי השתן בגלל מבנה הביולוגי והאנטומי של גוף האישה, כאשר פתח מערכת השתן מצוי בקרה לפי הטבעת ולכן לחיידקים קל לעבור.

כיצד להימנע מהדלקת ?

הדרך הטובה ביותר להימנע מדלקות בדרכי השתן היא כמובן על ידי שמירה על היגיינה נכונה, לדאוג שהאזור יישאר נקי לאחר עשיית צרכים, קיום יחסי מין וכו'.

מה הוא הטיפול הרפואי והקונבנציונלי ?

על מנת לטפל בדלקות מסוג זה הרופאים בדרך כלל ממליצים על שתי שיטות:

1.על ידי טיפול אנטיביוטי – מתן אנטיביוטיקה חזקה וייעודית המחסלת את חיידקי האי – קולי, הטיפול הזה הוא בדרך כלל יחסית אגרסיבי ועלול לגורם לתופעות לוואי כמו בכל נטילת אנטיביוטיקה של: חולשה, עייפות, כאבי בטן וכו'.

2.טיפול מקומי על ידי משחות וסבונים אנטיביוטיים שונים.

כיצד לטפל באופן טבעי בדלקות בדרכי השתן ?

קיימים היום שלל תוספי תזונה ורכיבים טבעיים שעוזרים לטפל בדלקות בדרכי השתן, מוצרים אילו יעילים ביותר וחלקם לא פחות מהטיפול התרופתי המסורתי, חלקם אף נחקרו באופן קליני ונמצאו יעילים לטיפול טבעי בדלקת בדרכי השתן במחקרים שונים.

באילו מוצרים טבעיים ותוספי תזונה ניתן להשתמש לטיפול ?

· חמוציות -חמוציות מכילות בין היתר את הרכיב הטבעי הקרוי פרואנטוציאנידין או PAC, רכיב זה הוא נוגד חימצון חזק ביותר שכחלק מפעילותו גורם לכך שחיידקי האי-קולי לא יוכלו "להיצמד" לדפנות מערכת השתן ובכך החיידקים ישטפו באופן טבעי בעת מתן שתן, ובכך לרפא את הדלקת

· פרוביוטיקה – זה ידוע שבגוף קיים מאזן תמידי של חיידקים חיוביים וחיידקים שליליים, כמו האי-קולי, על ידי הגברת מאזן החיידקים החיוביים בזני חיידקים המיועדים ספציפית למערכת השתן ניתן להפחית את כמות החיידקים ה"רעים".

· דימאנוז – די-מאנוז הוא למעשה סוג של סוכר, הוא הרכיב הטבעי העיקרי, ואולי היעיל ביותר, לטיפול טבעי בדלקות בדרכי השתן, רכיב זה מיועד ספציפית להתביית ולחסל את חיידקי האי-קולי, הוא מבצע זאת על ידי כך שקיימת משיכה כימית בין חיידק האי-קולי ורכיב הדי-מאנוז, החיידק נמשך על ידי הדי-מאנוז מאוחר יותר משטף מהגוף באופן טבעי.

· סרפד – סרפד הוא צמח משתן ולכן הוא יכול להיות טיפול תומך כתוספת לטיפול ברכיבים הנ"ל, ניתן להכין חליטת תה סרפד ולשתות כשתי כוסות ביום.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה