אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) עיניים >

לגלות מוקדם את 'הגנב השקט של הראייה'


25.2.19
אבחון ללא תשלום לתושבי הצפון

לרגל יום הגלאוקומה הבינלאומי אבחון ללא תשלום לתושבי הצפון יום חמישי 7.3 במבואה המרכז הרפואי זיו

לרגל יום הגלאוקומה הבינלאומי שיצוין בשבוע הבא, תקיים מחלקת העיניים במרכז הרפואי זיו, ביום חמישי ה- 7.3, מבצע מיוחד לגילוי מוקדם של מחלת הגלאוקומה. הבדיקות ללא תשלום עבור תושבי הצפון. האבחונים ייערכו בלובי הסמוך לכניסה למיון, החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד 14:00 אחר הצהריים, באמצעות מכשור חדשני. כמו כן, יחולקו דפי מידע אודות גלאוקומה ודרכי הטיפול בה. אין צורך בהזמנת תור, אלא רק להגיע ולהיבדק.

ד"ר אוצם חסיד, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי זיו אומר, כי בהמשך למסורת משנים עברו, גם השנה יתקיימו בזיו בדיקות סקר לגלאוקומה "קיימת חשיבות רבה לגילוי המחלה בשלביה המוקדמים, בעיתוי בו ניתן עדיין להציל את הראייה, על ידי טיפול תרופתי בלבד. במידה והמחלה מאובחנת באיחור, יש צורך בהתערבות כירורגית ורצוי להימנע מכך. שכיחות הגלאוקומה בקרב כלל האוכלוסייה עומדת על 3% והיא עולה ככל שמתבגרים", מציין ד"ר חסיד ומוסיף: "המחלה מופיעה לרוב בסביבות גיל 50 ולכן מומלץ שכל אדם מעל גיל 45 ייבדק לפחות פעם בשנה, על אחת כמה וכמה אם נמצאים באחת מקבוצות הסיכון כמו חולי הסוכרת, הלוקים במחלות לב וכלי דם. חסרונה הגדול של המחלה הוא בכך שהחולה אינו חש, כי דבר מה אינו כשורה ולכן יש המכנים אותה: 'העיוורון השקט' או 'הגנב הסמוי של הראייה'".

השנה התבשרנו, כי מחלקת עיניים וניתוחי עיניים ומרפאת הגלאוקומה במרכז הרפואי זיו בניהולה של ד"ר אירנה אפשטיין, גייסו לשורותיהם את ד"ר אולגה זורינם, מומחית לגלאוקומה וכירורגיה של העין, לצורך הרחבת הפעילות במרפאה ובחדרי הניתוח. ד"ר זורינם, בת 41, התמחתה בגלאוקומה בבית החולים הלל יפה בחדרה ובעשר השנים האחרונות בבית חולים העמק, שם טיפלה במקרים מורכבים שנדרשו בהם גם ניתוחי עיניים.

גלאוקומה הינו שם כולל למספר מחלות הפוגעות בעצב הראייה, עקב עליה של לחץ בתוך העין, שאינו כואב או מורגש והחמרתו גוררת נזק עצבי, העלול לגרום לעיוורון. במרבית המקרים מאובחנת המחלה באקראי או בשלביה המאוחרים, בעת שמטופלים מתלוננים על צמצום שדה הראייה ולכן קיימת חשיבות עליונה לבדיקה לגילוי המחלה מוקדם ככל האפשר. כ-90% מהמאובחנים עם גלאוקומה, מטופלים בטיפול תרופתי בלבד ואינם נזקקים להליך כירורגי, פולשני. במצב החמרה של המחלה או בגילוי מאוחר שלה, ניתן לטפל בעזרת הנחתת לייזר על אזור ניקוז נוזלי העין, או באמצעות התערבות כירורגית שתכלול ניתוח סינוני (פילטריזציה) המיועד להגברת ניקוז הנוזלים מהעין.

בואו להיבדק. הביאו תעודות זהות.
 
צילום - המרכז הרפואי זיו
ד''ר יוסף נביה, מנהל המחלקה לרפואה דחופה נבדק לגילוי מוקדם של גלאוקומה ע''י ד''ר אמיל גרנובסקי ממחלקת העיניים במרכז הרפואי זיו

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה