אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

3 מכשירים רפואיים שיכולים להציל חיים


21.2.19
שלושת המכשירים והעזרים החיוניים להצלת חיי אדם

פורטל MEDPORTAL מביא לגולש את המידע העדכני ביותר בתחום הרפואה. במאמר זה בחרנו להתמקד בשלושת המכשירים והעזרים החיוניים להצלת חיי אדם.

סקשן – שאיבת נוזלים בעת הנשמה

אחד מאותם מוצרים המוכר היטב בקטגוריית 'מכשירים מצילי חיים' הוא הסקשן. במצב בו אדם אינו נושם ומתבצעת הנשמה, חייבים לסלק את הנוזלים ממערכת הנשימה שלו וזאת על מנת שאוויר חדש ימלא את קנה הנשימה שלו ויגיע לריאות. מכשיר הסקשן שואב את הנוזלים באופן היעיל ביותר. נכון להיום יש מכשירי סקשן אשר מופעלים באמצעות סוללות או באמצעות חשמל ויש כאלו שמופעלים באופן מכאני באמצעות הרגל. כיוון שמדובר על מכשיר מציל חיים ניתן למצוא אותו בכל מוסד רפואי, מוסד המשרת אנשים מבוגרים וקשישים גריאטרים ובכל ניידת טיפול נמרץ.

נכון להיום ניתן לרכוש גם מכשיר סקשן ביתי. דבר חשוב אותו יש לקחת בחשבון טרם רכישת סקשן הוא שיש סוגים שונים של סקשנים וכל אחד מהם שונה מהשני בפרמטרים הבאים: מהירות השאיבה וכמות הספיגה שלו. טרם בחירת סקשן חשוב לומר לספק האם אתם מעוניינים בסקשן ביתי או סקשן המתאים למוסדות גדולים. האם אתם מעדיפים סקשן מכאני או חשמלי והדבר האחרון הוא האם אתם מעדיפים מכשיר קטן אשר ישאב כמות לא גדולה של נוזלים או שמא אתם מעוניינים במכשיר גדול שישאב כמות גדולה של נוזלים.

ערכת החייאה – חובה בכל מקום

ערכת החייאה היא ערכה מצילת חיים הכוללת בתוכה מפוח הנשמה למבוגר, מסיכה מיוחדת להנשמה לילד. בלון חמצן, וסת רפואי, סקשן, סט של נתיבי אוויר, מסיכת חמצן למבוגר/ילד, משקפי חמצן, קטטר המיועד לסקשן, חוסם עורקים, גזות ומספריים. כאן מדובר על ערכת החייאה בסיסית מצילת חיים שחייבת להיות בכל מוסד ומקום עבודה. מלבד רכישת ערכה זאת, חשוב לשלוח נציגים מהחברה לקורס עזרה ראשונה כך שבמקרה הצורך, העובד שהוכשר לכך, יוכל לדעת כיצד לפעול במקרה חירום.

דפיברילטור – חובה על פי חוק

דיפברילטור הוא מכשיר רפואי מציל חיים שתפקידו לשלוח ללב שוק חשמלי מהיר וחזק. המטרה של מכשיר זה היא להחזיר את הלב שהפסיק לפעום, לפעילות סדירה. המכה אותה נותן המכשיר ללב אמורה לעצור את פעימות הלב לגמרי ואז השוק שנגרם אמור להחזיר את הלב לפעום בקצב סדיר. האלקטרודות תמיד ימוקמו או מעל ללב ועל הגב או בצד ימין של הגוף מתחת לעצם הבריח ואלקטרודה שנייה משמאלו של שריר החזה השמאלי.

נכון להיום יש אפשרות לרכוש דפיברילטור דובר עברית. כאן מדובר על מכשיר אוטומטי המהווה את הדגם החדשני ביותר בשוק. למכשיר זה יש שמונה שנות אחריות, כרטיס חכם שתפקידו להקליט רשמים מזירת האירוע והמכשיר דובר עברית. נכון להיום בישראל קיים חוק המחייב מקומות ציבוריים להציב מכשיר דפיברילטור במקום ולעבור הכשרה לתפעול המכשיר.

כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא לוודא שיש במקום העבודה שלכם ובכל איזור ציבורי אליו אתם מגיעים מכשירים רפואיים מצילי חיים אלו.
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה