אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) מחקר רפואי >

קארדיאקסנס


31.1.19
קארדיאקסנס, המוחזקת על ידי מרחביה, החלה בניסוי קליני בביה"ח איכילוב לזיהוי פרפור עליות בתנאים אמבולטוריים

רמת גן, 31 בינואר 2019 – מרחביה אחזקות והשקעות (סימול: מראח), חברת השקעות ישראלית המתמחה בחברות צעירות בתחומי מדעי החיים, מודיעה כי קרדיאק-סנס (CardiacSense), בה מחזיקה החברה ב-7.45% מהונה המונפק והנפרע, הודיעה לה על תחילת ניסוי קליני ראשוני לבחינת זיהוי פרפור עליות בתנאים אמבולטוריים (חיי יומיום בבית), שייערך בבית החולים איכילוב שבתל-אביב.

מטרת הניסוי, שהחל היום למשך חודש ויכלול 24 חולים, היא להשוות בין זיהוי פרפור עליות בשיטת הולטר, לבין זיהוי פרפור העליות באמצעות שעון קארדיאק-סנס.

בשנת 2016, קארדיאק-סנס השלימה בהצלחה ניסוי קליני בבני אדם בבית החולים איכילוב, במסגרתו לבשו כ-20 מטופלים בעלי הפרעות קצב לב את השעון באופן רציף, ודיוק המדידה שהתקבל היה באיכות הגבוהה ביותר בשוק, אשר דומה לאיכות ודיוק בדיקת א.ק.ג..

עד היום, קארדיאק-סנס השלימה מספר סבבי גיוס מוצלחים, לפי שווי שהוכפל תוך שנה וחצי. לאחר ההשקעה הראשונית של מרחביה בקארדיאק-סנס ב-2016 בסך 6 מיליון דולר, בוצע באוקטובר 2017 גיוס של 600 אלף דולר מבעלי המניות הקיימים לפי שווי של 10 מיליון דולר, ובנובמבר 2017 בוצע גיוס של 1.5 מיליון דולר מקבוצת משקיעים זרים לפי שווי של 12 מיליון דולר. במאי 2018 קארדיאק-סנס חתמה על הסכם השקעה לפי שווי של 20 מיליון דולר לפני הכסף,.

אלי ארד, מנכ"ל מרחביה: "אנו שמחים על תחילת הסבב השני של ניסויים קליניים עם טכנולוגיית חברת הפורטפוליו שלנו, קארדיאק-סנס, בבית החולים איכילוב. אלה הם ניסויים קצרים שיאפשרו לקדם את הליכי הרגולציה של החברה בארה"ב ובאירופה. קארדיאק-סנס כבר השלימה בהצלחה ניסויים קליניים באיכילוב ב-2016 ואנו מאמינים כי תוצאות חיוביות בניסוי הנוכחיייסעו לנו להמשיך ולייצר ערך עבור בעלי המניות שלנו."

אודות מרחביה

מרחביה אחזקות והשקעות (ת"א: מראח) היא חברה ישראלית המתמחה בביצוע השקעות בחברות הזנק צעירות ומבטיחות הפועלות בתחומים מובילים בעלי ביקוש גבוה במדעי החיים, וזאת בשילוב מוסדות רפואיים מובילים בעולם - ביניהם קליבלנד קליניק מארה"ב. חברות הפורטפוליו של מרחביה כוללות את חברת CDx (קליבלנד דיאגנוסטיקס. מוחזקת כ-8%), המפתחת שיטה לא פולשנית לאבחון מוקדם של סרטן מסוגים שונים, באמצעות הזיהוי בבדיקת דם של שינויים במבנה הסמן הביולוגי החלבוני IsoPSA, המצביעים על הימצאות מחלה. בנוסף, מרחביה דיווחה לאחרונה על התקשרותה בהסכם לרכישת כ-6% בחברת RMDY Healthהפועלת באחד השווקים הצומחים בעולם הרפואה. החברה מפתחת ומספקת פלטפורמת רפואה דיגיטלית, המאפשרת לארגונים בתחום הבריאות מעבר מהיר ויעיל ממתן שרותי רפואה מסורתיים ויקרים המבוססים על מפגש עם החולה, לרפואה דיגיטלית המאפשרת ניהול מרחוק והכוונה רציפה של מטופלים. באוקטובר 2018 הודיעה החברה על מרחביה כניסתה לשוק הכאב הכרוני באמצעות השקעה ב-G4P (Games for Pain), חברת פורטפוליו של חממה בה שותפה קופ"ח מכבי. מרחביה תשקיע כ-600 אלף שקל על פני אבני דרך תמורת אחזקות של כ-6% בחברה הישראלית המפתחת פלטפורמה מבוססת AI לשיקום נוירולוגי של כאב כרוני – שוק המוערך ב-635 מיליארד דולר בארה"ב בשנה, ומתמקדת בשלב הראשוני בטיפול בפיברומיאלגיה, הפוגעת ב-3%-6% מאוכלוסיית העולם. עוד באוקטובר 2018 הודיעה מרחביה על כניסתה להשקעות בתחום המו"פ של קנאביס רפואי, ועל כוונתה לממש את יכולותיה בתחום בחינת השקעות במדעי החיים ובטכנולוגיה ומימוש מדיניות השקעה בתחום, וכן את קשריה הבינ"ל עם גופים מובילים גם בתחום הקנאביס הרפואי עם דגש על חברות מחקר ופיתוח. משרדי ההנהלה של מרחביה נמצאים ברמת גן.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה