אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

סיבות ללכת לייעוץ זוגי


24.1.19
לעיתים היחסים עולים על שרטון

לעיתים זה קורה היחסים בין בני הזוג עולים על שרטון מסיבות שונות והם מוצאים את עצמם במריבות בלתי פוסקות ולא מתקשרים. לעיתים מערכת היחסים הלא בריאה בין בני הזוג עשויה להוביל למצב של בעיות בריאות בקרב בני הזוג והם עשויים לסבול ממחלות שונות לעיתים רחוקות . ידוע לכל כי קיים קשר בין הרגשה טובה לבין מצב בריאותי ולכן כאשר התחושה אינה טובה ויש בעיות בקשר, הדבר עשוי לבוא לידי ביטוי בבעיות רפואיות שונות.

חוסר התקשרות עשוי להוביל אותם למקומות לא ממש טובים ולכן רבים מחליטים לפנות לקבלת ייעוץ זוגי. לעיתים אנשים המצויים במערכת יחסים עשויים לחוש יום אחד בדידות אשר עשויה להוביל אותם לפנייה אל מטפל זוגי. יום אחד בן או בת הזוג שלהם לא ממש יוצרים עימם קשר והם עשויים לחוש בדידות רבה.

טיפול זוגי מסייע לשיפור הזוגיות

טיפול זוגי עשוי לסייע לשיפור הזוגיות בין בני הזוג. כאשר בני הזוג מודעים לבעיות שלהם הם יכולים לפנות אל מטפל מקצועי במטרה לפתור את הבעיות הללו ולשוב לתפקד כזוג.

יש לציין כי הטיפול הזוגי תלוי בהצלחת שני בני הזוג- עליהם להגיע לטיפול ביחד תוך נכונות לשיתוף פעולה עם המטפל. לעיתים ישנו מצב בו בן הזוג מתנגד וכדאי לנסות לעודד אותו להגיע לפחות לפגישת ניסיון במטרה לבחון את פני הדברים. במקרים רבים בן הזוג יסכים להגיע ולראות מה מתרחש. במקרה בו בן הזוג חושש מאפשרות של גירושין, אפשר להגיע לטיפול על מנת לבחון את מהות היחסים. באמצעות הטיפול ייתכן ויהיה ניתן למנוע הליכה לקראת מצב של גירושין.

סימנים לזיהוי זוגיות במשבר

לעיתים ישנם סימנים לזיהוי זוגיות במשבר אשר יובילו את בני הזוג לפנות לקבלת טיפול זוגי במטרה להאיר את הזרקור על הבעיות השונות

פערים בהשקפת העולם בין בני הזוג : ישנם מקרים בהם בני זוג רואים את עצמם באופן שונה בהשוואה לבן הזוג האחר, דבר אשר עשוי ליצור פער משמעותי ולהוביל לשורה של בעיות . ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג יעדיף להשקיע בקריירה שלו לעומת האחר והדבר עשוי לעורר בעיות. כאשר הפערים בין בני הזוג גדולים , תיתכן בעיה בתקשורת.

שיקוף מערכת היחסים באמצעות הילדים : לעיתים יש מצב בו הילדים משקפים את מערכת היחסים הבעייתית בין בני הזוג- מערכת יחסים לא טובה בין זוג הורים עשויה להוביל למחלוקות רבות בין השניים, דבר אשר צפוי להשפיע על הילדים וכתוצאה מכך הם עשויים לסבול מבעיות שונות החל מבעיות אכילה ועד בעיות שינה.

מראה חיצוני : סימן נוסף אשר עשוי להעיד על הימצאותה של בעיה היא המראה החיצוני של בן או בת הזוג- לעיתים אחד מבני הזוג לא יאהב את מה שהוא רואה אצל האחר והדבר יפריע לו להתנהל בקשר. לעיתים קורה כי אחד מבני הזוג מפסיק לטפח את המראה החיצוני והופך מוזנח, דבר זה עשוי להוביל למשבר. חוסר השקעה במראה חיצוני עשויה להוביל לבעיה בתקשורת ולכן חשוב מאד לשים לב לשינוי בקרב בן או בת הזוג.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה