אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה >

כל מה שרצית לדעת על ניתוחי הגדלת חזה


9.12.18
ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר בקרב נשים בישראל ובעולם כולו

נשים עם חזה קטן או נשים שעם השנים איבדו מנפח החזה בשל שינויים הורמונליים או גורמים אחרים, רואות בניתוח הגדלת חזה פתרון אידיאלי לשיפור המראה החיצוני ועם הזמן הפך הניתוח לאחד הניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר בקרב נשים בגילאים שונים. עם זאת, את הניתוח מומלץ לעבור רק לאחר גיל 18, כאשר השדיים סיימו לגדול ולהתפתח, ובמקרים מסוימים ייתכן ויהיה רצוי גם להמתין לתום תקופת ההריונות, מכיוון שהריונות נוספים והנקה יכולים להשפיע על תוצאות הניתוח.

שיטות להגדלת חזה

השיטה המוכרת ביותר להגדלת חזה היא באמצעות שימוש בשתלים. כיום ישנם שלושה סוגים עיקריים של שתלים המשמשים לניתוחים פלסטיים, הראשון הוא שתל העשוי מי מלח, השני הוא שתל סיליקון במבנה עגול והשלישי הוא שתל סיליקון במבנה אגס, שנועד לשוות לשד מראה אנטומי טבעי. מלבד סוג השתל והתאמת גודלו לכל מטופלת, ישנה חשיבות לבחירת טכניקת הניתוח מבחינת החתך ומיקום השתל מעל או מתחת לשריר.

שיטה נוספת להגדלת חזה היא ניתוח המבוצע ללא שתלים, אלא באמצעות הזרקת שומן עצמי של המטופלת, או שימוש ברקמת זנב השד, מאזור בית השחי. בשיטה זו לא משתמשים בגוף זר כמו שתלי סיליקון, אלא הנפח נוצר ממקור טבעי בגוף המטופלת והתוצאות גם הן צפויות להיראות טבעיות יותר. עם זאת, חשוב לדעת שהשיטה אינה מתאימה לכל אחת ובדיקת ההתאמה וההחלטה הסופית ייעשו על ידי הרופא המומחה.

ההכנה לניתוח

כחלק מההכנה לניתוח תתבקשי להגיע לפגישת ייעוץ ראשונית, במהלכה יסקור הרופא את ההיסטוריה הרפואית שלך ויערוך איתך תיאום ציפיות לגבי התוצאות שאת שואפת להשיג באמצעות הניתוח. לאחר מכן, הרופא יראה לך תמונות של נשים לפני ואחרי הניתוח וינסה לדמות את מראה החזה שלך לאחר הניתוח. במהלך הפגישה הרופא יסקור את שיטות הניתוח השונות ותתקבל החלטה האם להשתמש בשתלים ואם כן, מאיזה סוג ובאיזו מידה.

לסיום, הרופא יפנה אותך לסדרת בדיקות הכוללות בדיקת דם ולעתים גם בדיקת ממוגרפיה ותקבלי הנחיות לגבי תרופות, עישון, אלכוהול וצום לפני הניתוח.

תקופת ההחלמה והסיבוכים האפשריים

רוב המטופלות משוחררות לביתן בדרך כלל ביום הניתוח או למחרת, אך הן יקבלו הנחיה להישאר מספר ימים במצב מנוחה. מבחינת תופעות לוואי סבירות ניתן לצפות לכאבים קלים, בעיקר במצב של שינוי תנוחה, ברגישות באזור הניתוח, נפיחות ושטפי דם מקומיים.

במהלך השבועיים הראשונים לאחר הניתוח תצטרכי ללבוש חזיית ספורט צמודה ותוכלי לחזור לשגרה ולפעילות גופנית באופן הדרגתי.

מבחינת סיבוכים אפשריים ייתכנו שטפי דם ונפיחות בדרגה גבוהה, התפתחות זיהומים, היווצרות קופסית, הפרעות תחושה בשד ובפטמה וצלקות.

חשוב לדעת: ניתוח הגדלת חזה יכול לשפר באופן משמעותי את המראה החיצוני, אך את תוצאות הניתוח הסופיות את צפויה לראות באופן מושלם רק לאחר מספר חודשים, ובדרך כלל בין חודשיים לשלושה.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה