אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) עיניים >

בעיניים פקוחות


27.6.18
מומחית חדשה לגלאוקומה וניתוחי עיניים במרכז הרפואי זיו בצפת

מרפאת הגלאוקומה בניהולה של ד"ר אירנה אפשטיין ומחלקת עיניים וניתוחי העיניים ברשותו של ד"ר אוצם חסיד, במרכז הרפואי זיו בצפת, שמחים לבשר על גיוס כח אדם מקצועי נוסף, לצורך הרחבת הפעילות במרפאה ובחדרי הניתוח. ד"ר אולגה זורינם, מומחית לגלאוקומה וכירורגיה של העין, הצטרפה לצוות מחלקת העיניים בזיו.

ד"ר זורינם, בת 41, התמחתה בגלאוקומה בבית החולים הלל יפה בחדרה ובעשר השנים האחרונות בבית חולים העמק, שם טיפלה במקרים מורכבים שנדרשו בהם גם ניתוחי עיניים.

ד"ר חסיד, מנהל מחלקת העיניים בזיו אמר, כי צירופה של ד"ר זורינם למחלקה, יאפשר חיזוק וקידום השירות הניתן במרפאת הגלאוקומה וטיפול בקטרקט, כמו כן, ביצוע ניתוחים מתקדמים לטובת תושבי האזור. "ד"ר זורינם היא רופאה מקצועית, איכותית ויסודית ואני שמח, כי בחרה להצטרף לשורותינו".

ד"ר זורינם אמרה, כי היא שמחה להיות חלק ממחלקה מצוינת ששמה הולך לפניה וציינה, כי "קיימת חשיבות רבה לגילוי מחלת הגלאוקומה בשלביה המוקדמים, בעיתוי בו ניתן עדיין להציל את הראייה על ידי טיפול תרופתי בלבד. במידה והמחלה מאובחנת באיחור, יש צורך בהתערבות כירורגית ורצוי להימנע מכך. המחלה מופיעה לרוב בסביבות גיל 50 ולכן מומלץ שכל אדם מעל גיל 45 ייבדק לפחות פעם בשנה, על אחת כמה וכמה אם נמצאים באחת מקבוצות הסיכון, כמו למשל מי שבמשפחתו יש חולי גלאוקומה, חולי סוכרת, או הלוקים במחלות לב וכלי דם. הבעיה עם הגלאוקומה היא בכך שהחולה אינו חש כאב בעין ולפעמים כלל לא מודע לקיומה ולכן מכונה 'הגנב הסמוי של הראייה'. במרבית המקרים מאובחנת המחלה באקראי או בשלביה המאוחרים, בעת שמטופלים מתלוננים על צמצום שדה הראייה", אמרה ד"ר זורינם.

גלאוקומה הנו שם כולל למספר מחלות הפוגעות בעצב הראייה, עקב עליה של לחץ בתוך העין, שאינו כואב או מורגש והחמרתו גוררת נזק עצבי, העלול לגרום לעיוורון. שכיחות הגלאוקומה בקרב כלל האוכלוסייה עומדת על 3% והיא עולה ככל שמתבגרים. כ- 90% מהמטופלים המאובחנים עם גלאוקומה, מטופלים בטיפול תרופתי בלבד ואינם נזקקים להליך כירורגי, פולשני. במצב החמרה של המחלה או בגילוי מאוחר שלה, ניתן לטפל בעזרת הנחתת לייזר על אזור ניקוז נוזלי העין, או באמצעות התערבות כירורגית שתכלול ניתוח סינוני (פילטריזציה) המיועד להגברת ניקוז הנוזלים מהעין.

מחלקת עיניים במרכז הרפואי זיו בניהולו של ד"ר חסיד, מספקת שירות רפואי מתקדם בכל תחומי רפואת העיניים: רפואת עיניים לילדים, ניתוחי קטרקט, קרנית, רשתית וניתוחי גלאוקומה, ניתוחי אוקולופלסטיקה- כירורגיה פלסטית של אזור העיניים ועוד. בנוסף, מעניקה המחלקה מגוון שירותים מתקדמים במרפאות החוץ, הכוללים: בדיקות שדה ראייה לאבחון ליקויים שונים, בדיקות טופוגרפיה של הקרנית ומדידת עובי הקרנית, צילומי קרקעיות העיניים ואנגיוגרפיה של רשתית העין, אולטרה-סאונד של העין וכן בדיקות OCT להדמיית הרשתית ועצבי הראייה. מחלקת העיניים אף עורכת מחקרים שונים ומפרסמת מאמרים בכתבי עת רפואיים בינלאומיים.
 
 
צילום - המרכז הרפואי זיו
בצילום- ד"ר אוצם חסיד, מנהל מחלקת העיניים במרכז הרפואי זיו בצפת וד"ר אולגה זורינם, מומחית בגלאוקומה וכירורגיית העין

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה