אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) עור ושער > ריח גוף והזעה

ריח גוף והזעה


20-08-07
כיצד נוכל להיות שותפים פעילים בריח שלנו? פשוט מאד, נאכל את המזונות המתאימים לנו ולמצב הגופני העכשווי תוך התייחסות לעונות השנה. אזי הפרשות הגוף יהיו אך באופן קל וטבעי
הטבע ממש מרתק בהתנהגותו הטבעית. אנו כבני אדם נלחמים כל העת בטבע ומנסים להכניסו לסד של צרכים ורצונות. באם נביט כיאות בבעלי חיים נראה עד כמה הם משתמשים בריח בחיי היומיום. בעלי-חיים מזהים אחד את השני לפי הריח. הריח משרת את החיות במציאת טרף. הריח מדרבן את החיות לקיים יחסי מין ולהתרבות. הריח משמש להגנה בפני בעלי חיים אחרים. הריח מוביל את הכלבים והחתולים אל המקום בו הם יעשו את צרכיהם. הכלבים מזהים אחרים על סמך הריח. חוש הריח הוא החוש הפרימיטיבי ביותר ובעל ההשתקפות הגדולה ביותר במוח. ומה אנו עושים לריח? אנו מתרחצים בתכשירים בעלי ריח מלאכותי הנאים לנו לכאורה. רבים מאתנו שמים דאודורנט בכדי לטשטש ריח גוף. אנו מתבשמים בכל מיני תכשירים כימיים ובלבד שנפיץ את הריח למרחקים. מדוע אבדנו את הריח הטבעי ואנו זקוקים לריחות מלאכותיים? כיצד ולמה אנו מטשטשים את זהות הריח שלנו ומנסים ליצור משהו מלאכותי שגם הוא משתנה השכם והערב?
 

לכל גוף יש ריח שונה. במובן מסוים מדובר במעין טביעת אצבעות של ריח. כלבים מיומנים בלזהות את הריח המיוחד של כל אחד. האם זה נובע מ-DNA שונה? הדברים לא ברורים ולא ידועים לנו עדיין. הטבילה של הגוף במי ורדים המכילים ריח מלאכותי, מטשטשים את הריח הטבעי של הגוף. הבשמים גם הם עושים את מלאכתם נאמנה ומעלימים ריח טבעי. דאודורנטים עושים זאת לכל אלו הנעזרים בהם. מה אנו משיגים בכך? הרי לריח הטבעי יש תפקיד בטבע. זה שאנו מתעלמים ממנו זה קוצר הראייה, חוש ריח לקוי ורצון בלתי מוסבר לשנות את אופיינו. הריח שלנו כנראה מלכתחילה השתנה וזאת על שום המזונות והשתייה הקלוקלים מהם אנו ניזונים לאורך כל חיינו. אנו מפיצים ריח כזה או אחר לפי המזונות. אלו האוכלים הרבה בשר בקר מזיעים כבד ועם ריח עז של חומצת שתן. הטבעונים יכולים להזיע אך ההפרשות עדינות יותר והריח קל ולא מגרה את נחירי האף עד כדי קושי לשאת אותו. כאשר אנו מגזימים בדברי מתיקה ו/או בסוכר לבן, אנו מזיעים בקלות ועם ריח חומצי. הטשטוש לא מכסה לגמרי על הבעיה אלא מקצין אתה לכיוון השני.

מה גורסת הרפואה הסינית על הזעה וריח גוף? הנוזלים מגיעים יחד עם המזון דרך הפה, שם מתחילה פעולת העיכול. הטחול אחראי על ההפרדה של הנוזל הטהור מזה העכור. הנוזל הטהור מגיע אל המקומות כמו, נוזלי הדם, נוזל סינוביאלי ( נוזל תוך מפרקי ), נוזלי הריריות השונות כולל העיניים. הנוזל העכור יותר מגיע אל בלוטות הזיעה, ממשיך בדרכו עם מערכת העיכול וחלק אחר ממשיך עם הכליות ודרכי-השתן. במהלך התנועה הזו נמשך תהליך הטיהור וחלקי הנוזלים השונים מגיעים אל המקומות הטבעיים שלהם. מי משתתף בכל התהליך הנדון? הכליות, הטחול והריאות. כאשר ישנה בעיה מסוימת באיברים הללו יתכנו גם שיבושים בנוזלי הגוף ואיכותם. ריח הזיעה מושתת על האיבר הנוטל בו חלק ו/או זה הבעייתי. לכל איבר יש את הריח האופייני לו. הטעם של הטחול הוא מתוק. זה של הריאות הוא מסריח וזה של הכליות הוא כמו של ביצים סרוחות. יתכן שילוב של בעיות ואז הריח משתנה בהתאם לתערובת שנוצרת מכורח המציאות. כיצד נוכל להיות שותפים פעילים בריח שלנו? פשוט מאד, נאכל את המזונות המתאימים לנו ולמצב הגופני העכשווי תוך התייחסות לעונות השנה. אזי הפרשות הגוף יהיו אך באופן קל וטבעי. כאשר נחיה על פי הכללים הנכונים ולא נחליש איברים המעורבים בהפרשת הזיעה, הריחות יהיו נעימים והכמות של הזיעה גם היא תהיה תקינה. לא נזדקק לכל התכשירים הכימיים למיניהם. הכל נמצא בהישג יד וכל שעלינו לעשות זה להתארגן לאורח חיים ותר בריא ויותר טבעי כפי שחיו אותו אבותינו. גם אם נבדוק את הכתובים שלנו הדתיים, נמצא כי אותן המלצות נמצאות גם שם. יש דיני אכילה המסבירים לאדם מה עליו לאכול ולשתות ומתי. ממה להימנע וממה להרבות. אכלו, שבעו ותהנו מהאוכל ורק אז אפשר לברך ולדעת כי אנו רק מועילים לעצמנו ולסובב אותנו.

 
 

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה