אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) אורתופדיה >

טיפים לטיפול בבעיות בירכיים ובגב


1.3.18
טיפים שיסייעו לכם לטיפול בבעיה ממנה סובלים

האם גם אתם סובלים מבעיות ומכאבים בירכיים ובגב? ובכן, כדאי לדעת כי יש מגוון שיטות יעילות לטיפול בבעיות בירכיים וגב, כאשר חשוב לעבור אבחון מקצועי על מנת לבצע בדיקה קלינית מעמיקה לאבחון הבעיה ממנה סובלים, וכדי להתאים את הטיפול הנכון והיעיל ביותר. ראוי לציין כי ישראלים רבים סובלים מבעיות בירכיים וגב, הסיבות לבעיות שונות ועשויות לנבוע כתוצאה מחוסר בשעות שינה, לחץ, מתח נפשי, חרדה, גיל, פגם מולד, יציבה לא מכונה, עומס יתר על מפרקי ושרירי הגוף, תזונה לקויה, עישון וכדומה. לאחר אבחון הבעיה ניתן להתאים את הטיפול היעיל והנכון ביותר וליהנות משיפור משמעותי באיכות החיים.

טיפים שיסייעו לכם לטיפול בבעיה ממנה סובלים

בעיות בירך או בגב הן תופעה שכיחה, רבים באוכלוסייה סובלים מבעיות באזורים אלה. בעיות נפוצות בירך הן בורסיטיס (דלקת חריפה בבורסה של הירך), כאבים כרוניים כתוצאה מטראומה באזור כמו נפילה, פגיעה גופנית או תאונה, שבר בעצם הירך כתוצאה מבריחת סידן או חבלה, אוסתיאוארתריטיס (שחיקה בסחוס הירך), דלקת במפרק גיד הירך, דלקת פרקים שגרונית ועוד. גם לבעיות בגב יש סיבות רבות ומגוונות, לרבות בעיות יציבה, שינה לא טובה, מתח נפשי, תזונה, מאמץ יתר, דלקות וכדומה.

לאחר אבחון מדויק של הבעיה ניתן להתאים את הטיפול הנכון והיעיל ביותר, לרוב ניתן להסתפק בשיטות טיפול שאינן פולשניות. לעתים, הרופא או האורטופד ימליצו למטופל לקחת לתקופה מסוימת משככי כאבים כדי להקל על הסבל.

כדאי לדעת כי במקרים מסוימים בהם סובלים מכאב בירכיים עשוי הכאב להקרין גם לגב, או להפך, כלומר כאבים בגב התחתון או העליון מקרינים לאזור הירכיים. אחד הטיפים החשובים לסובלים מבעיות בירכיים ובגב הוא לנוח ולהקפיד על שעות שינה, במידת הצורך יש להקפיד על תנוחת שינה מתאימה שלא תגרום ללחץ עצבי או להחרפת הכאב. במידה וסובלים זמן רב מכאבים ומבעיות בירכיי ובגב כדאי לשקול את החלפת המזרן לחדש ואיכותי יותר.

כמו כן, חשוב לעבור אבחון מקצועי במכון אורטופדי, האבחון נועד לגלות בעיות יציבה, הבדל באורך הרגליים, בעיות מולדות וכדומה. בהתאם לבעיה ממנה סובלים אפשר במקרים רבים לשפר משמעותית את איכות החיים ולמנוע את הישנות הבעיה באמצעות נעליים אורטופדיות, מדרסים או אביזרים אורטופדיים אחרים.

חשוב לדעת כי יש מגוון סוגים של מדרסים בשוק, ביניהם מוצרי מדף שניתן לרכוש בחנויות נעליים וספורט. עם זאת, כאשר סובלים מבעיה רפואית מסוימת מומלץ לעבור אבחון מדויק על מנת להתאים מדרסים אורטופדיים המותאמים באופן מושלם למבנה כף הרגל ולפרמטרים חשובים נוספים כמו יציבה, משקל, גיל, רקע רפואי, מבנה אנטומי, פעילות גופנית ועוד.

בנוסף, בהתאם לתוצאות האבחון האורטופד ימליץ על אביזרים מתאימים ועל טיפול אפקטיבי הכולל לרוב תרגילי פיזיותרפיה, משככי כאבים, תרופות אנטי דלקתיות, טיפולי לייזר וגלי הלם, עיסוי, תזונה בריאה וכדומה.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה