אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) תוספי תזונה >

10 סיבות לצרוך תוספי תזונה


22.2.18
צריכת תוספי תזונה בעקבות תזונה לקויה ובגלל אורח החיים המודרני

אנשים רבים עדיין תוהים בשאלה האם לצרוך תוספי תזונה.

החיים המודרניים בשילוב עם השינויים הטכנולוגיים שהתרחשו בייצור המזון גורמים לכך שכמעט בלתי אפשרי לצרוך היום את כל הוויטמינים והמינרלים שהגוף צריך בתזונה היומית ללא שימוש בתוספי תזונה.

להלן 10 סיבות לשקול להוסיף תוספי תזונה לתפריט היומי שלכם:

צריכת תוספי תזונה בעקבות תזונה לקויה

1. בשל העיבוד האגרסיבי של האדמה הנדרשת לעמוד בכמויות הולכות וגוברות של ביקוש למזון היא אינה עשירה במינרלים חשובים 'הודות' לטכניקות חקלאיות שיווקיות מודרניות מה שמוביל לכך שהגידולים הגדלים באדמה זו עניים יותר באותם מינרלים חיוניים ולכן אינם מגיעים לגוף האדם.

2. רוב המזונות עוברים מרחקים גדולים ומאוחסנים לתקופות ארוכות של זמן, כתוצאה מכך תכולת הויטמינים במזונות אלו כולל ויטמין C וויטמיני B נמוכה יותר.

3. מזונות אשר עברו שימור, עיבוד או בישול גורמים לאיבוד חלק מהערכים התזונתיים שלהם, ועל כן צריכה של מזונות מסוג זה אינה מספקת, לרוב, את הכמות היומית הנדרשת של ויטמינים ומינרלים.

4. רוב הפירות והירקות מהונדסים גנטית על מנת לשפר את המראה שלהם ואת תשואות היבול, לא את ערכם התזונתי, דבר שלעתים קרובות מוביל לערכים תזונתיים נמוכים יותר ממה שהכילו מזונותיהם של אבות אבותינו.

צריכת תוספי תזונה בגלל אורח החיים המודרני

5. הרגלי אכילה לא יציבים, אכילה 'על הדרך', לעיסה לא יעילה וסטרס, שהם מנת חלקם של מרביתנו במרדף היומיומי, גורמים לעיכול ירוד, המקשה על גופינו לספוג את הויטמינים והמינרלים, שלהם אנו זקוקים, מהמזו, שימוש בתוספי תזונה פותר את היה הזו.

6. צריכת תרופות לאורך זמן עלולה לגרום לדלדול בויטמינים ומינרלים בגוף מה שגורם לאנשים להיות יותר פגיעים לחוסרים תזונתיים.

7. יכולים להיות/ישנם מצבים בריאותיים או זמנים שונים בחיים בהם אנו זקוקים למינונים גבוהים יותר של ויטמינים או מינרלים שונים. לדוגמא, במהלך היריון יש צורך במינון גבוה יותר של חומצה פולית, או למשל בגיל מעבר אצל נשים יתכן מחסור בסידן.

8. רמות גבוהות של זיהום אויר, מים ומזון יכולים לגרום לגופינו להשתמש בחומרים חיוניים (ויטמינים ומינרלים) יותר מהרגיל על מנת לנקות ולפנות חומרים מזיקים ורעילים. הכוונה היא לויטמיני A, C ו E הנחשבים לנוגדי חמצון.

9. לכולנו יש חולשות גנטיות היכולות להתבטא בתור חוסרים תזונתיים בויטמינים או מינרלים אשר מגבירים סיכויים למחלות כאלה ואחרות.

10. ויטמינים ומינרלים רבים הוכחו כמונעים או מסייעים לטיפול במצבים בריאותיים שונים כגון: רמות גבוהות של כולסטרול, דלקת מפרקים ניוונית (ארטריטיס), פגמים גנטים מולדים וסרטן.

לסיכום

חשוב מאוד להיוועץ עם איש מקצוע לגבי לקיחת תוספים על מנת להימנע מאינטראקציות עם תרופות. בנוסף, מומלץ לשים לב שתוספי התזונה הם טבעיים וללא חומרי טעם או ממתיקים מלאכותיים או חומרים משמרים. כמו כן, לילדים יש תוספי תזונה עם מינונים אחרים המותאמים להם.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה