אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה >

ניתוח מתיחת פנים למראה צעיר וקורן


6.12.17
הכל על הניתוח מתיחת

השנים שחולפות חורצות בפנים של כולנו סימנים שאנחנו לא תמיד אוהבים לראות. בעיקר קשה לנו עם הצניחה של רקמות העור, תופעה שמייצרת מראה מוארך, עייף, מבוגר במיוחד ולא מחמיא. הדרך הטובה ביותר להחזיר לפנים מראה צעיר יותר וקורן יותר היא באמצעות ניתוח מתיחת פנים.

כיצד מתבצעת מתיחת הפנים?

ניתוח מתיחה כולל הרמת רקמות עור שצנחו חזרה למקומן המקורי, הידוק ומתיחה של שרירים רלוונטיים ובמידת הצורך הזרקה של שומן עצמי להשלמת העיצוב החדש והמחמיא יותר. היקף הניתוח מותאם ספציפית למצב הפנים של המטופל או המטופלת, ובפרט נהוג לשלב גם מתיחה של הצוואר, שכן איבר זה נוטה להתבגר אף מוקדם יותר מהפנים עצמן. מתיחת הצוואר עשויה לכלול הידוק של שריר הפלטיסמה, הסרת רקמות עור עודפות (שעלולות בין השאר ליצור סנטר כפול ולטשטש את קו הלסת) ובמידת הצורך גם שאיבה של שומן מיותר.

חשוב לציין כי הניתוח מתבצע בחלק המרכזי והתחתון של הפנים אבל משפיע כמובן על המראה באופן כללי. יחד עם זאת, ישנן פעולות ספציפיות המחייבות הליך נפרד ובפרט ניתן לעבור במקביל למתיחת הפנים גם הרמת גבות ו/או הרמת עפעפיים, וכן טשטוש קמטים בצדי העיניים.

ניתוח מתיחת פנים נמשך בין שעתיים ל-4 שעות בהתאם להיקף הפעולות הנדרשות, ומתבצע בהרדמה מלאה.

התאוששות לאחר הניתוח והחלמה

במרבית המקרים נדרש אשפוז של לילה אחד אחרי ניתוח מתיחת פנים וצוואר. בדרך כלל לפני השחרור יוסרו הנקזים שהושארו לאחר תפירת הפנים על-מנת למנוע הצטברות נוזלים ולאפשר את ניקוז הדם, אבל ישנם גם מקרים שבהם הם מוסרים רק לאחר יום או יומיים נוספים.

תופעות הלוואי העיקריות הן אי נוחות, כאב מסוים (שניתן לפוגג באמצעות תרופות מתאימות), תחושה של מתח בפנים, נפיחות באזורים שונים בפנים ושטפי דם תת עוריים שטחיים. כמו כן תיתכן ירידה בתחושה בנקודות מסוימות בפנים. רוב התופעות הנ”ל פוחתות בהדרגה מעצמן עד שנעלמות כליל תוך פרק זמן של כשבוע עד שבועיים. בפרק זמן זה מומלצת מנוחה על-מנת לאפשר לגוף להתאושש, ולאחר מכן ניתן לחזור לשגרה כמעט מלאה – פרט לפעילות גופנית אינטנסיבית שאותה תוכלו לשוב ולבצע החל מכחודש לאחר ניתוח המתיחה. אמצעי הגנה חשוב נוסף הוא הימנעות מחשיפת הפנים לשמש, וגם זאת למשך כחודש.

איזו צלקת משאירה מתיחת פנים?

לצורך מתיחת הפנים נדרש באופן טבעי חתך שדרכו יבוצעו כל הפעולות הנחוצות. מנתחים פלסטיים מנוסים ומיומנים יקפידו כי החתך יהיה קצר ונסתר ככל האפשר, כך שגם הצלקת שמשאיר הניתוח לא תתבלט יתר על המידה. בפרט מוסווה החתך ע”י קו השיער ומאחורי האוזניים, אם כי חשוב לקחת בחשבון שכל גוף מגיב אחרת להליכים כירורגיים ועל כן אין דרך לדעת מראש כיצד תיראה הצלקת.

מתי ניתן לראות את התוצאות של המתיחה?

כשהנפיחות מתחילה להתפוגג, ניתן לראות את השינוי, והתוצאות המלאות של ניתוח מתיחת פנים באות לידי ביטוי לאחר כ-3 חודשים. מתיחה מתוכננת היטב ומבוצעת במיומנות גבוהה עשויה ליצור חזות צעירה יותר גם בעשור שלם, ובכל מקרה מושג שיפור משמעותי מאוד במראה הפנים ואיתו גם בדימוי העצמי של המטופל או המטופלת. חשוב לזכור שהשנים ממשיכות להותיר סימנים בפנים, אולם נקודת המוצא של מי שעבר את ניתוח המתיחה טובה בהרבה מזו של מי שלא עבר מתיחת פנים, כך שגם לאחר שנים רבות עדיין הוא ייראה צעיר וקורן יותר.

לפרטים נוספים מוזמנים להיכנס לאתר: http://www.itzuvhaguf.co.il/


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה