אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) ביטוח בריאות >

איזה ביטוח הכי משתלם בגיל השלישי?


20.11.17
ביטוח סיעודי

כל גיל מביא איתו שינויים ומצריך התארגנות אחרת, השינויים הפיזים שמתחילים לקרות בכניסה לגיל השלישי מעלים את המודעות לבריאות האישית ולסיבוכים אפשריים שעלולים לקרות בהמשך. ישנם סוגים שונים של ביטוח בינהם: ביטוח חיים, ביטוח אבדן כושר עבודה, ביטוח מנהלים, ביטוח סיעודי וביטוח נסיעות. במאמר הבא נסקור את סוגי הביטוחים השונים ומה מידת הכדאיות כשמדובר בגיל השלישי.

ביטוח חיים הינו סוג ביטוח אשר מתחלק לשניים ומטרתו היא להגן על אדם במקרה של נכות או מחלה אשר גורמת לאובדן כושר העבודה או להגן על המשפחה במקרה של אובדן. ביטוח חיים מסוג פוליסת ריסק הינו ביטוח במקרי אבדן או נכות ומספק ביטוח רק במקרים האלו, סכום הכסף לא נחסך ורלוונטי בעיקר במקרה של אובדן, פוליסת ביטוח מסוג ריסק אפשר לעשות בכל זמן למרות שככל שהגיל עולה (ופרמטרים נוספים) הפוליסה מתייקרת. ביטוח חיים מסוג פוליסת חיסכון הינו ביטוח חיים שמקנה חיסכון לעתיד, שם הכסף נצבר ללא קשר לנכות או מוות.

ביטוח מנהלים הינו סוג פוליסת ביטוח אשר משלבת בין שתי הפוליסות שהוזכרו בפסקה הקודמת: פוליסת ריסק ופוליסת חיסכון. ביטוח מנהלים בניגוד לשמו לא מיועד למנהלים בלבד ונרכש במקום העבודה (כאשר נרכש באופן פרטי נקרא – ביטוח מעורב), בסוג הפוליסה הזאת יש אלמנט של חיסכון וגם של ריסק ולכן נותן מענה רחב יותר. ביטוח מנהלים נפוץ יותר לקנייה דרך מקום העבודה ולכן פחות רלוונטי לגיל הזהב.

ביטוח אבדן כושר עבודה כשמו כן הוא – ביטוח המיועד לשמור על רמת ההכנסה ואיכות החיים של המשפחה גם אם ההורה המפרנס איבד את כושר העבודה.

ביטוח נסיעות הינו ביטוח ספציפי אשר נעשה לפני נסיעה ומטרתו לכסות את ההוצאות הרפואיות וההטסה לארץ במידה וקורה משהו. באופן טבעי ביטוחי נסיעות בגיל הזהב נוטים להיות יקרים יותר וזאת בגלל ההיסטוריה הרפואית שבדרך כלל הופכת להיות מורכבת יותר עם הגיל ובגלל הסיכונים הבריאותיים הרלוונטיים יותר לגיל הזהב.

ביטוח סיעודי הינו הביטוח האחרון ברשימה אבל כנראה המשתלם ביותר. ביטוח סיעודי הינו ביטוח אשר מיועד לבטח במקרה שאדם הופך לסיעודי ומספק למבוטח קצבה חודשית קבועה הניתנת במידה והוא עומד בהגדרה של סיעודי – אינו יכול לבצע לפחות 50% מהפעולות הבאות: לקום, לשכב, להתפשט, להתלבש, לאכול, לשתות, להתרחץ ולשלוט על הסוגרים. בשנים האחרונות חל שיפור בסוגי הפוליסות של הביטוח הסיעודי אך עדיין מומלץ לרכוש אותו כמה שיותר מוקדם מהסיבה שככל שגיל המבוטח עולה הפוליסה עולה יותר כסף ובמיוחד אחרי גיל 60. ביטוח סיעודי ניתן לרכוש דרך ביטוח לאומי, דרך קופות החולים, דרך חברות בארגון או מקום עבודה וכמובן שבאופן פרטי, ברכישת ביטוח סיעודי חשוב לבדוק את גובה הקצבה, אחוז הכיסוי, תקופת הכיסוי והגדרת תנאי הזכאות.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה