אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) אורתופדיה >

האם מיטות מתכווננות מסוכנות מפני קרינה?


16.3.17
הכירו את מנגנון הבטיחות מתחת למיטה שלכם

המנוע שנמצא מתחת לשלד של מיטה מתכווננת פועל מטבע הדברים על בסיס חשמל שמייצר רמה מסוימת של קרינה אלקטרומגנטית, אך בעזרת מגנוני בטיחות מיוחדים ניתן למנוע אותה. כתוצאה מכך, המיטות החדשות לא מסוכנות בכלל והן מומלצות עבור קהל יעד מגוון

מיטה מתכווננת היא למעשה מזרן אורתופדי עבה שמונח על גבי שלד דינאמי. את השלד אפשר לכוון לתנוחות שונות באמצעות שימוש במנוע רב עוצמה. המנוע מפעיל אזור ספיגה מיוחד לכתפיים ולגב העליון, מערכת סרגלי תמיכה עבור עמוד השדרה ותמיכה כפולה לגב התחתון. בנוסף, התפקיד של המנוע הוא לסייע בכוון מדויק של משטח רב אזורי ליד הירכיים והברכיים.

השימוש במנוע רב עוצמה נשען על מנגנון חשמלי. כמו כל מנגנון אחר, גם המנוע שמחובר אל השלד המתכוונן מייצר רמה מסוימת של קרינה אלקטרומגנטית. לפיכך, עד לפני מספר שנים התעורר חשש מסוים מפני שינה על מיטה כזו. החשש העיקרי נבע מפני מצב שבו המנגנון החשמלי פולט קרינה גם כאשר הוא אינו בשימוש, כמו למשל במהלך השינה או מיד אחרי ההרמה וההורדה של אזורי הספיגה. מנגד, כיום כבר יש פתרונות מתקדמים שמונעים לחלוטין את סכנת הקרינה.

הכירו את מנגנון הבטיחות מתחת למיטה שלכם

מנגנון Safe Sleep מייצג את הדור הבא של המיטות המתכווננות. הוא משולב בתוך משטחי כוונון חשמליים של חברת אמריקן קומפורט למשל, ומטרתו להבטיח שינה בטוחה ורגועה. המנגנון מזהה היעדר פעילות חשמלית כאשר המנוע לא בשימוש והוא מנתק אוטומטית את הזרם.

במילים אחרות, המנגנון מונע קרינה אלקטרומגנטית שעלולה להיפלט מהמיטה ומוריד אותה לרף של 0. המנגנון החשמלי הרגיל חוזר לפעול כאשר השלט חוזר לפעולה. בכל שאר הזמן, המנגנון מנתק אוטומטית את זרם החשמל ומאמץ את עיקרון הזהירות המונעת. המשמעות של העיקרון בפועל היא חיתוך וניתוק של הזרם למניעת קרינה. בעזרת המנגנון ניתן לנתק באופן קבוע את אספקת המתח והזרם הביתי למערכת השינה הנמצאת מתחת למיטה שלכם. המנגנון מנתק את החשמל למנועים ולקופסת הבקרה, מלבד פרקי הזמן הקצרים שבהם ממש תרצו לבצע בפועל את פעולת הרמת הגב או הרגליים ובזמן הלחיצה על הכפתורים השונים בשלט.

חשוב לציין שהמנגנון המיוחד למניעת קרינה אלקטרומגנטית בתוך מיטה מתכווננת לא בא על חשבון אבזור מלא. הוא אינו נראה לעין ולא תופס מקום, משולב בתוך דגמים שכוללים ארגז מצעים מרווח והוא מתאים גם למסגרת וראש המיטה. את המיטות עם מנגנון Safe Sleep אפשר להשיג בשלל דגמים וצבעי בדים.

בשורה התחתונה, אין שום סיבה לחשוש מפני הקרינה שלכאורה נפלטת מתוך מיטות מתכוונות. מלבד העובדה שמדובר מלכתחילה על קרינה נמוכה מאוד שאינה גבוהה יותר מזו שמגיעה מהטלפון הסלולארי שלכם, יש מנגנונים מיוחדים שמונעים אותה לחלוטין.
 
התמונות באדיבות (קרדיט לאתר) אמריקן קומפורט

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה