אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) עיניים >

אבחון לגילוי מוקדם של גלאוקומה ללא תשלום עבור תושבי הצפון


26.02.17
לרגל יום הגלאוקומה הבינלאומי אבחונים לגילוי מוקדם ללא תשלום עבור תושבי הצפון יום רביעי 8.3 במבואת המרכז הרפואי זיו

לרגל יום הגלאוקומה הבינלאומי שיחול בשבוע הבא, יום רביעי ה- 8.3, תקיים מחלקת העיניים במרכז הרפואי זיו, בראשותו של פרופסור יוסף פיקל, מבצע מיוחד לגילוי מוקדם של המחלה.אבחונים לקהל הרחב ייערכו בלובי הסמוך לכניסה, החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד 16:00 אחר הצהריים, בעזרת מכשור חדשני וללא תשלום. כמו כן יחולקו דפי מידע אודות גלאוקומה ודרכי הטיפול בה. אין צורך בהזמנת תור, אלא רק להגיע ולהיבדק.

פרופסור יוסף פיקל, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי זיומציין, כיקיימת חשיבות עליונה לגילוי המחלה בשלביה המוקדמים,בעיתוי בו ניתן עדיין להציל את הראייהעל ידי טיפול תרופתי בלבד. במידה והמחלה מאובחנת באיחור, יש צורך בהתערבות כירורגית ורצוי להימנע מכך. שכיחות הגלאוקומה בקרב כלל האוכלוסייה עומדת על 3% והיא עולה ככל שמתבגרים."המחלה מופיעה לרוב בסביבות גיל ה- 50 ולכן המלצתי היא שכל אדם מעל גיל 45 ייבדק לפחות פעם בשנה, על אחת כמה וכמה אם נמצאים באחת מקבוצות הסיכון כמו למשל חולי הסוכרת", אומר פרופסור פיקל ומוסיף, כי חסרונה הגדול של המחלה הוא שהחולה אינו חש, כי דבר מה אינו כשורה ולכן יש המכנים אותה: 'הגנב הסמוי של הראייה'.

גלאוקומה היא למעשה שם כולל למספר מחלות בהן ישפגיעה בעצב הראייה, עקב עליה של לחץ בתוך העין, שאינו מורגש לרוב והחמרתו גוררת נזק עצבי. במרבית המקרים מאובחנת המחלה באקראי או בשלביה המאוחרים, בעת שמטופלים מתלוננים על צמצום שדה הראייה, עד לראייה המתוארת על ידם כראייה "דרך מנהרה". במצבה הראשוני, תטופל המחלה באמצעים פרמקולוגיים, תרופתיים, הכוללים טיפות עיניים להפחתת הלחץ התוך עיני. כ-90% מהחולים בגלאוקומה מטופלים בטיפול תרופתי בלבד ואינם נזקקים להליך כירורגי, פולשני. במצב החמרה של המחלה או בגילוי מאוחר שלה, ניתן לטפל בעזרת הנחתת לייזר על אזור ניקוז נוזלי העין, או באמצעות התערבות כירורגית שתכלול ניתוח סינוני (פילטריזציה) המיועד להגברת ניקוז הנוזלים מהעין.

מחלקת עיניים במרכז הרפואי זיו בניהולו של פרופ' פיקל, מספקת בשגרה שירות רפואי מתקדם בכל תחומי רפואת העיניים: רפואת עיניים לילדים, ניתוחי קטרקט, קרנית, רשתית וניתוחי גלאוקומה, ניתוחי אוקולופלסטיקה- כירורגיה פלסטית של אזור העיניים ועוד. בנוסף, מעניקה המחלקה מגוון שירותים מתקדמים במרפאות החוץ, הכוללים: בדיקות שדה ראייה לאבחון ליקויים שונים, בדיקות טופוגרפיה של הקרנית ומדידת עובי הקרנית, צילומי קרקעיות העיניים ואנגיוגרפיה של רשתית העין, אולטרה-סאונד של העין וכן, בדיקותOCTלהדמיית הרשתית ועצבי הראייה. מחלקת העיניים אף עורכת מחקרים שונים ומפרסמת מאמרים בכתבי עת רפואיים בינלאומיים.

צילום - באדיבות המרכז הרפואי זיו .
פרופסור יוסף פיקל, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי זיו וד"ר אמיל גרנובסקי, רופא מומחה במחלקת עיניים בזיו, במהלך בדיקה לגילוי גלאוקומה

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה