אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) סרטן וגידולים >

מיקרומדיק מתחילה במכירות בטורקיה


2.2.17
החברה חתמה על הסכם הפצה בלעדי עבור הערכות לזיהוי סרטן שלפוחית השתן

טורקיה מצטרפת לשוק האמריקאי, בו החלה מיקרומדיק במכירות בתקופה האחרונה. בטורקיה מתבצעות מידי שנה כ-1.6 מיליון בדיקות לגילוי סרטן שלפוחית השתן, והיקפו הכספי של שוק הדיאגנוסטיקה המקומי מוערך בעשרות מיליוני דולרים בשנה. סרטן שלפוחית השתן הוא ה-4 בשכיחותו בגברים בעולם, עם כ-430 אלף חולים חדשים מידי שנה

גיא לרנר, מנכ"ל מיקרומדיק: "חתימת הסכם ההפצה בטורקיה עם שותף מנוסה, לאחר שבדק את הערכות שלנו במעבדות מובילות בטורקיה, מהווה שלב נוסף בישום התוכנית העסקית של החברה, שמתמקדת במסחור הערכות בשוק האמריקאי ושווקי יעד באירופה"

תל אביב, 2 בפברואר 2017 – מיקרומדיק (ת"א: מקטכ), חברה ישראלית בעלת פעילות גלובלית, העוסקת בפיתוח ומסחור בדיקות אבחון וגילוי לסוגי סרטן שונים, הודיעה כי חתמה על הסכם הפצה בלעדי בטורקיה עבור הערכות לזיהוי סרטן שלפוחית השתן בטכנולוגיית CellDetect הייחודית של החברה.

בכך מצטרפת טורקיה לשוק האמריקאי, בו החלה מיקרומדיק במכירות בתקופה האחרונה. בטורקיה מתבצעות כ- 1.6 מיליון בדיקות בשנה לגילוי סרטן שלפוחית השתן, והיקפו הכספי מוערך בעשרות מיליוני דולרים בשנה.

סרטן שלפוחית השתן הוא ה-4 בשכיחותו בגברים בעולם, כאשר ישנם כ-2.7 מיליון איש ברחבי העולם עם היסטוריה רפואית של סרטן זה, ומידי שנה מאובחנים כ-430 אלף חולים נוספים.

הסכם ההפצה נחתם עם ספקית מובילה במדינה של מוצרי דיאגנוסטיקה למעבדות פתולוגיות, המעניקה את שירותיה למספר רב של מעבדות בטורקיה. במסגרת הסכם ההפצה, התחייב המפיץ לרכוש 15 אלף ערכות לפחות בשנת 2017, בהיקף כולל של עשרות אלפי יורו, מתוכן 2,500 ערכות שהוזמנו מיידית במועד חתימת ההסכם. עוד נקבע כי מספר הערכות שיוזמן במהלך שנת 2018 יעמוד על 16,500 ערכות לפחות.

הסכם חדש זה נחתם על רקע מכירת 800 ערכות למפיץ הטורקי בדצמבר 2016, לצורך אספקתן למעבדת בית חולים במדינה. בנוסף, ביצעו מיקרומדיק והמפיץ הדגמות של פעולת ויעילות הערכות אצל מספר לקוחות פוטנציאלים גדולים נוספים בטורקיה, במטרה להאיץ את התרחבות פעילות ההפצה והמסחור בטורקיה.

גיא לרנר, מנכ"ל מיקרומדיק: "ההסכם בטורקיה מהווה אבן דרך משמעותית והינו בהמשך למאמצי החברה למסחור מהיר של הערכות הדיאגנוסטיות למעקב לחזרתיות סרטן שלפוחית. רק לאחרונה דיווחנו על התקנות במעבדות דיאגנוסטיקה במספר מוסדות רפואיים מהמובילים בארה"ב, כמו גם קבלת הזמנה מסחרית ראשונה מהמעבדה השלישית בגודלה בחוף המזרחי של ארה"ב. אנו פועלים לממש את האסטרטגיה העיסקית לאיתור מפיצים ושותפים מובילים במדינות יעד מרכזיות באירופה והרחבת השימוש בערכות בצפון אמריקה. אנו מאמינים כי חתימה על הסכמי הפצה נוספים באירופה כמו גם התקנות במוסדות רפואיים בארה"ב יובילו לגידול המכירות בשווקים השונים "

הטיפול הקיים כיום בסרטן שלפוחית השתן הוא מהיקרים ביותר בקרב חולי סרטן במונחי עלות למטופל. שיטת האבחון הקיימת מבוססת על הליך ניתוחי פולשני ואגרסיבי בעלות גבוהה, כאשר מידי שנה מבוצעים הליכים כאלה בהיקף של 4 מיליארד דולר. כמו כן קיימת שיטת אבחון באמצעות בדיקת שתן, אולם זו מאופיינת ביכולת נמוכה לזיהוי סרטן בשלביו הראשוניים המוקמים, ומחייבת בדיקות אימות נוספות. זיהוי מוקדם של הסרטן הינו בעלת חשיבות רבה כיוון שהוא מאפשר שרידות של 96% מהחולים, בהשוואה ל-15% מהחולים שאינם בגילוי מוקדם.

אודות מיקרומדיק

מיקרומדיק טכנולוגיות (ת"א: מקטכ) היא חברה ישראלית העוסקת בפיתוח ומסחור בדיקות חדשניות לאבחון וגילוי מוקדם של מחלות סרטן. טכנולוגיית CellDetect שפיתחה זטיק – חברה בת בבעלות מלאה של מיקרומיק, מאפשרת לבצע אבחון של תאים סרטניים ופרה-סרטניים באמצעות צביעתם בצבע ייחודי, לאבחון סרטן שלפוחית השתן ממשטחים שנלקחים מבדיקות שתן, ולאבחון וסרטן צוואר הרחם. כיום נמצאת החברה בתהליך של ביצוע ניסויים לקבלת אישור גם לשימוש בטכנולוגיה לאבחון סרטן הערמונית ממשטחים שנלקחו מדגימות שתן. טכנולוגיית CellDetect נטולת תופעות לוואי וסיכונים, תוצאותיה זמינות תוך שעות ספורות, והיא מבוססת על שימוש בחומרים וציוד הקיימים במעבדות פתולוגיות. החברה פועלת באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים והסכמי רישוי עם מוסדות מחקר רפואיים ומדעיים מובילים ברחבי העולם, וכן באמצעות מחקר עצמאיים שהיא מבצעת.
 
 
בתמונתו גיא לרנר, מנכ"ל מיקרומדיק (באדיבות חברת יחסי ציבור)

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה