אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה >

הזרקת חומצה היאלורונית - מידע והמלצות מאת ד'ר לוי אברהם


3.11.16
מילוי בעזרת חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא גליקוזאמינוגליקאן לא גופרתי אניוני הנמצא ברקמות הגוף, החומצה מורכבת ממולקולות סוכר ותפקידה להגביר את סמיכותו של הנוזל הסינוביאלי. היאלורונן הינו מרכיב חשוב ברקמות העור, הוא מסייע בתיקון הרקמות ובריכוז הלחות של העור.

בתחילת שנות ה-2000, וזאת לאור בדיקות השימוש בה אשר סיפקו תוצאות בטיחותיות, החומצה ההיאלורונית אושרה למילוי קמטים והפכה לפופולרית לצד הבוטוקס.

מילוי בעזרת חומצה היאלורונית הינו נעשה לרוב בהזרקה לעור הפנים, וזה מעניק לעור תחושת לחות, גמישות, יוצרת נפח וממלאה קמטים. בנוסף, ניתן לעצב איתה את עצמות הלחיים, למלא שפתיים, לבצע תיקוני אף ועוד. ההליך הינו פשוט ונמשך במשך כשעה בלבד, התוצאות הן מיידיות, אך את התוצאה הסופית רואים רק לאחר כחודש.

מילוי קמטים באמצעות חומצה היאלורונית היא שיטה מאד מומלצת לשימוש בעיקר בעקבות התוצאות, הבטיחות אשר בשימוש, והורדת השנים אשר הצטברו על העור ובעיקר על עור הפנים. חומצה היאלורונית גורמת למראה טבעי וצעיר יותר, שלא כמו בחומרים אחרים שמעניקים מראה מלאכותי ולא תמיד גורמים לתוצאות הרצויות.

סיליקון למשל, הינו חומר בלתי מתכלה, עלול לגרום לדחיית החומר ולזיהום מסוכן. חומצה היאלורונית הינה חומר טבעי וכבר מצוי בגופנו, כך שאנו לא מכניסים חומרים מסוכנים לגוף.

כמו כן, לעומת אלו, החומצה ההיאלורונית פעילה למשך שנה עד שנה וחצי ולאחר מכן ניתן לחזור על המילוי שוב. ניתן לאלחש את המקום לפני ההזרקה על מנת להימנע מהכאב ו\או אלחוש המקום על ידי קרחונים, על אף כי מדובר בכאב נסבל.

כמו שצוין לעיל, בעקבות השימוש הבטוח בחומצה ההיאלורונית, לא קיימים הרבה סיבוכים, אך אלו האפשריים: זיהום הינו סיבוך נדיר אך קל לטיפול על ידי אנטיביוטיקה, נמק בעור אף הוא הינו נדיר ומטופל במידת הצורך.

אין צורך בביצוע של בדיקות רגישות מכיוון שמדובר בחומר טבעי אשר מצוי בגוף ולא יכולה להתבצע דחייה. ומעבר לכך, קיים חומר ניגודי אשר ניתן לתקן איתו אסימטריות בעת הצורך.

אין צורך בהכנות מיוחדות לקראת הטיפול בחומצה ההיאלורונית מעבר לשטיפת הפנים עם מים וסבון. במידה והפציינט משתמש בחומרים בחומרים מדללי דם יש להפסיקם כ-10 ימים לפני ההגעה להזרקת החומצה ההיאלורונית.

מילוי באמצעות חומצה היאלורונית, בין אם לקמטים, לעיצוב, לעיבוי פין, או תיקונים שונים, בעזרת הטכנולוגיות המתקדמות המצויות בעולם, והסיבות אשר צוינו לעיל הפך לאחד מהמוצרים החדישים בעלי היתרונות ובעלי הביקוש הגדול ביותר, יחד עם הבוטוקס. לעתים על מנת להשיג תוצאות שונות ניתן לשלב חומצה היאלורונית עם בוטוקס, אך לעומתו חומצה היאלורונית מחזיקה למשך יותר זמן.

במידה והחלטתם לבצע מילוי באמצעות חומצה היאלורונית, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם מומחים לכך על מנת לבצע לכם את ההתאמה הטובה והבטוחה ביותר. שימו לב כי מילוי בעזרת חומצה היאלורונית נעשה על ידי רופאים מומחים בלבד, יש לוודא זאת ואף לבקש תעודות במידת הצורך.

המאמר באדיבות המנתח הפלסטי ד"ר לוי אברהם
 
קרדיט לתמונה  LA Clinic

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה