אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה > גדלת חזה

שיקולים של ספורטאיות בקשר להגדלת חזה


30.8.16
איך להגדיל את החזה ובמקביל לשמר את המראה הטבעי?

חזה גדול יותר הוא חלום שמשותף לנשים רבות בכל רחבי העולם, בקשת רחבה של גילאים (בארה"ב על כל 8 נשים שעוברות ניתוח הגדלת חזה אחת היא בת 50 ומעלה), וגם מבחינת תחומי העיסוק ישנו מגוון רחב - כך שאין פלא שגם בקרב ספורטאיות פעילות נרשמת התעניינות באופציה להגדיל את השדיים.

לצד העניין, ישנו גם חשש, ובמקרה של ספורטאיות החשש הוא כפול: ראשית, ישנו החשש שמא המראה שיתקבל לאחר הניתוח לא יהיה זה שהאישה תמיד חלמה עליו ובפרט מרתיע את הספורטאיות חזה עם חזות מאולצת ולא טבעית; ושנית, ישנם סימני שאלה סביב השפעת התהליך על ההישגים הספורטיביים, שכמובן חשובים לאותן נשים לא פחות מהמראה החיצוני שלהן ואף יותר.

איך להגדיל את החזה ובמקביל לשמר את המראה הטבעי?

החשש הראשון משותף לנשים רבות - ד"ר אורי שבשין, כירורג פלסטי ותיק, בעל ניסיון רב בתחום הרפואה האסתטית, מציין כי אם לפני 10-15 שנים רוב הנשים שחשקו בהגדלת חזה שאפו לשדיים גדולים מאוד ובולטים מאוד, הרי שכיום המגמה שונה לגמרי, וישנה העדפה מובהקת למראה טבעי ככל האפשר (גם אם הניתוח עצמו, אגב, הפך לאופציה מקובלת ובוודאי לא משהו שיש לנסות להסתיר).

לגבי ספורטאיות, חשוב להדגיש שבדרך כלל החזה שלהן קטן יותר מהממוצע: הסיבה לכך היא שהתזונה שלהן בריאה יותר מהממוצע, ובפרט לא כוללת כמויות גדולות של שומן רווי (שומן שמקורו במזון מן החי). ככל שהחזה קטן יותר יחסית, כך חשובה יותר המיומנות של הרופא המנתח, ובחירה נכונה בכירורג מנוסה תוביל לשדיים גדולים יותר ובמקביל למראה טבעי ומחמיא במיוחד.

בהקשר זה, חשובה גם הבחירה של מיקום השתלים, מתחת לשריר החזה או מעל לשריר זה.

לנשים בעלות חזה קטן יחסית, וכאמור אצל רוב הספורטאיות זהו המצב, מומלץ להניח את השתלים מתחת לשריר החזה (זהו השריר הרחב שצורתו כמניפה והוא מתפרש על פני כל החזה). מצד שני כדאי לדעת שהגדלת חזה מעל לשריר נחשבת מעט קלה יותר וכזו שכרוכה בהחלמה מהירה יותר, ובמקרים מסוימים זהו שיקול רב חשיבות גם כן, ובפרט לספורטאיות שרוצות לחזור לפעילות מלאה תוך פרק זמן קצר ככל האפשר. בכל מקרה, רק מומחה לרפואה אסתטית יוכל לשקלל את כל הנתונים ולגבש ביחד עם המנותחת תוכנית ניתוח אופטימלית.

האם הגדלת חזה עלולה לפגוע בהישגים הספורטיביים?

החשש השני של חלק בלתי מבוטל מהספורטאיות שחולמות על חזה גדול יותר הוא כאמור פגיעה בהישגים הספורטיביים.

ראשית, כמו לאחר כל ניתוח, גם אחרי הגדלת חזה ישנן תופעות לוואי והמנותחת צריכה להקדיש פרק זמן מסוים להתאוששות כדי לאפשר לגוף שלה להחלים מהטראומה. מצד שני, הגדלות החזה המבוצעות כיום מאפשרות חזרה מהירה יחסית לשגרה כמעט מלאה (תוך כשבוע) וגם לפעילות גופנית מאומצת ניתן לחזור אחרי חודש - כך שספורטאית שרוצה חזה גדול יותר יכולה לתכנן את מועד ההגדלה כך שהיא תתבצע בפגרה מהאימונים. עוד כדאי לזכור בהקשר זה שספורטאיות, בזכות התזונה הנכונה ושגרת האימונים, נהנות מגוף בריא וחסון ועל כן ברוב רובם של המקרים מתאוששות מהר יותר וטוב יותר מניתוח הגדלה.

לאחר תקופת ההתאוששות אף סביר להניח שהישגי הספורטאית ישתפרו: שדיים גדולים יותר משפרים את הדימוי העצמי ומחזקים את הביטחון העצמי - וביטחון עצמי הוא מרכיב רב חשיבות בכל תחרות.


תגיות: גדלת חזה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה