אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה >

ניתוחי אף


6.4.16
מתי כדאי לעשות ניתוח אף? במה זה כרוך ואיך בוחרים את המרפאה?

ניתוח אף הוא מהניתוחים האסתטיים הפופולאריים בבנים ובבנות, מגיל 17 ומעלה. בהליך קצר וממועט בסיבוכים, מתאפשר מראה חדש ואסתטי יותר לפנים - המשפיע ברוב המקרים על הדימוי העצמי, שמחת החיים ואיכותם.

מתי כדאי לעשות ניתוח אף? במה זה כרוך ואיך בוחרים את המרפאה האופטימאלית עבורכם? על כך ועוד - במאמר שלפניכם.

ניתוח אף - למי זה מתאים?

ניתוח אף הוא ניתוח שנחשב פופולארי ובעל סיכויים נמוכים לסיבוכים (בעיקר כאשר בוחרים במרפאה מקצועית, איכותית ובעלת ניסיון לביצוע הניתוח). משכך, הניתוח מתאים כמעט לכל מי שאינו מרוצה ממבנה האף שלו ומרגיש כי שינוי מבני יאפשר פנים אסתטיות יותר. אנחנו בדרך כלל לא מבצעים ניתוחי אף בבני נוער שהתפתחות הפנים שלהם בעיצומה - כך שניתוחי אף אפשריים בערך החל מגיל 17.

אמצעי הדמיה חדישים לבחירת האף החדש


כיום, במרבית המרפאות המקצועיות לביצוע ניתוחים אסתטיים, ניתן לקבל תהליך ממוחשב של הדמיה שממחיש את השינויים שיבוצעו במהלך הניתוח, כתמונה "אמיתית" מעל פני המנותח. כך, יכול המנותח לבחור באופן ויזואלי ממש את "האף החדש" שלו, מבלי שיצטרך "לנחש" איך הוא ייראה בתוך ההליך.

מהלך הניתוח

ניתוח אף הוא בדרך כלל ניתוח קצר יחסית, המבוצע או בטשטוש מקומי או בהרדמה כללית. המנתח בעצם "מפסל" את האף החדש, תוך שינוי מבנה הסחוס והעצם באף על ידי הוספה, הפחתה (ע"י שיוף), והזזה של חלקים בסחוס ובעצם לקבלת המראה הרצוי. כל העבודה מתבצעת מתוך חתכים המבוצעים בתוך האף, לקבלת מראה סופי חלק ונטול צלקות.

לאחר סיום הפיסול, מתבצעת תפירה מקומית של העור, במרבית המקרים בתפרים הנספגים שאינם מצריכים הוצאתם.

לאחר הניתוח

תהליך ההתאוששות לאחר הניתוח אורך בממוצע שעתיים והוא בעיקר כרוך בהתאוששות מן ההרדמה. לאחר התאוששות מלאה, יכול המנותח לחזור לביתו (כאשר הוא מלווה ע"י מישהו שיכול להסיע או לקחת אותו). בדרך כלל אין צורך לבלות לילה במרפאה לאחר ניתוח אף.

מהלך ההתאוששות

עשרת הימים הראשונים שלאחר הניתוח הם השלב הפחות נעים בהחלמה. כבר לאחר כיומיים מורד הסד הפנימי המקבע את האף החדש במקומו. לאחר כשבוע עד עשרה ימים מורד גם הסד החיצוני ואמצעי החבישה שבאף.

לאחר עשרה ימים (כאשר אתם רואים לראשונה את האף החדש שלכם), אזור הניתוח עדיין נפוח ולעיתים נראים בו שטפי דם. אלה ייספגו וייעלמו לאט לאט, עד לקבלת צורתו הסופית של האף כשישה חודשים לאחר הניתוח. כבר לאחר כחודש, מרבית הנפיחות תיעלם ותוכלו ליהנות מן האף החדש שלכם.

סיבוכים וסיכונים בניתוחי אף

הסיבוכים בניתוחי אף הם נדירים, והם כוללים ירידה בתחושה באזור האף (בדרך כלל זמנית), קשיי נשימה, נזלת, זיהומים מקומיים, נפיחויות מקומיות, בצקות באזור הניתוח (עלולות להיות קבועות) וסיבוכים הנגרמים כתוצאה מהשימוש בחומרי ההרדמה.

בכל הסיכונים והסיבוכים, הבחירה במנתח מנוסה, מקצועי ואמין תפחית משמעותית את החשיפה ותגביר את הסיכוי לקבלת תוצאה מושלמת, בתהליך אחראי ומקצועי וליווי בכל צעד בדרך.


תגיות: ניתוחי אף
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה