אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת > טיפולי שיניים

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה


29.3.16
טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – למי זה יכול להועיל?

כל אדם יכול להזדקק, או פשוט להעדיף (ולא משנה מאיזו סיבה), לעבור טיפול שיניים בהרדמה כללית ולא על כיסא רופא השיניים בהרדמה מקומית רגילה.

מצבים שבהם הרדמה מלאה יכולה להועיל

אנשים מסוימים זקוקים לטיפול שיניים בהרדמה מלאה יותר מאחרים, במיוחד אנשים עם מוגבלות פיזית, עם חרדת שיניים, ילדים צעירים מאוד או אחרים שנמנעים מטיפול בהרדמה מקומית בגלל טראומה או בעיות קוסמטיות רציניות שדורשות שיקום פה מלא.

פחד וחרדה: כמעט מחצית מהאנשים עם בעיות שיניים נמנעים מטיפולי שיניים בגלל פחד וחרדה. טכניקות הרדמה מודרניות, בטוחות, מאפשרות למטופל החרד לעבור טיפולי שיניים, בלי החרדה שקשורה ברפואת השיניים. ההרדמה המלאה היא הרמה המומלצת למטופלים שלא מסוגלים בשום אופן לסבול טיפול שיניים מסיבות נפשיות.

סף כאב נמוך: אנשים חשים כאב באופן שונה. יש כאלה שמתקשים לקבל זריקת הרדמה מקומית. בעזרת טכניקות הרדמה וטשטוש (סדציה), תחושת הכאב יכולה להשתנות והמטופלים יכולים לעבור את כל טיפול השיניים הנדרש, ממש ללא כאבים.

רפלקס הקאה רגיש: יש אנשים שסובלים מבעיה חמורה של רפלקס הקאה ולא מסוגלים לקבל טיפול שיניים שלם באמצעות הרדמה מקומית בלבד. הרדמה מלאה יכולה לחסל את הבעיות שנגרמות על ידי רפלקס הקאה פעיל.

טיפול שיניים נרחב: טיפול שיניים נרחב בהרדמה כללית יכול לבטל את הצורך בביקורים מרובים במרפאת השיניים.

מטופלים אחרים, שיכולים להפיק תועלת מהרדמה מלאה בעת טיפולי השיניים הם אנשים עם בעיות שיניים חמורות, כמו עקירת שן בינה או עקירות מורכבות אחרות של שן שבורה או רקובה שלא ניתן לחלץ בבטחה באמצעות טיפולי שיניים שגרתיים. עקירות אלה עלולות לחייב ניתוח שיניים.

טיפול שורש, שמצריך בדרך כלל זמן ישיבה ארוך יותר על כיסא רופא השיניים, בעמדה מאוד לא נוחה תוך כדי קידוח במהירות גבוהה – הוא מצב שלגבי אנשים מסוימים הוא בלתי נסבל והם עשויים להעדיף טיפול בהרדמה מלאה. כך גם לגבי השתלה דנטלית שכרוכה בהשתלת העוגנים בלסת, תהליך ראשוני הכרחי להתקנת שתלים בפה.

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה יכולים להיות אפשרות טובה גם עבור סוגים מסוימים של אבנית ברובד העמוק שמתחת לקו החניכיים, לטיפול במחלת חניכיים חמורה.

ילדים צעירים שחווים חרדה ולא מסוגלים לשתף פעולה עם רופא השיניים יוכלו לקבל את הטיפול תחת הרדמה מלאה.

מהי המשמעות של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

באמצעות שיטה זו, המטופל לא זוכר את הליך הטיפול ובעצם נמצא במצב של איבוד הכרה. במהלך ההרדמה המטופל:

- ישן שינה עמוקה ומלאה.

- אינו מגיב לשאלות.

- אינו מגיב לפקודות כל עוד הוא תחת ההרדמה.

הרדמה כללית מתבצעת באמצעות בתרופה שניתנת באינפוזיה ויוצרת מצב של שינה עמוקה וללא מודעות. רופאי שיניים שמספקים שיטה זו צריכים להיות מנוסים ומומחים בתחום.


תגיות: טיפולי שיניים בהרדמה מלאה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה