אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) אורתופדיה > גלי הלם

טיפול בגלי הלם


28.3.16
טיפול בגלי הלם - טיפול יעיל בשיטה שאינה פולשנית

הטיפול החדשני באמצעות גלי הלם מסייע לפתרון ולהקלת כאבים של מגוון בעיות ופתולוגיות אורתופדיות כגון דורבן העקב, הסתיידות בגידי הכתפיים, דלקת בעקב אכילס, דלקת במרפק ופתולוגיות נוספות בכף הרגל, במפרקים, בשלד ובשרירים. ממחקרים שנערכו בשנים האחרונות ניתן לראות כי טיפול בגלי הלם הביא לתוצאות משביעות רצון באחוזים גבוהים, למעלה מ- 80% אחוזי הצלחה בשיפור התפקוד ובהקלת כאבים. ראוי להדגיש כי הטיפול בגלי הלם אינו פולשני ואין צורך בהרדמה מקומית בזמן הטיפול.

טיפול אפקטיבי במגוון פתולוגיות אורתופדיות

כדאי לדעת כי טיפול בגלי הלם נמצא בשימוש נרחב כבר עשרות שנים ומיליוני אנשים בכל העולם עברו בהצלחה את הטיפול ללא בעיות ותופעות לוואי. אמנם, אחרי הטיפול עלולים לחוש עקצוץ קל או מעט כאב, אך תופעות אלה נעלמות תוך זמן קצר. חשוב לציין כי ישנם מכשירים רבים לטיפול בגלי הלם לכן רצוי לקבל ייעוץ מקצועי ולבחור במכון פיזיותרפיה מקצועי ומתקדם המציע טיפול במכשיר חדשני ויעיל. ניתן לחלק לשניים את המכשירים לטיפול בגלי הלם- מכשירים עם ראש גדול בקוטר של כ- 20 ס"מ ומכשירים עם ראש קטן ומדויק שקוטרו כ- 2.5 ס"מ. באמצעות המכשיר עם הראש הקטן ניתן לרכז את האנרגיה לתוך האזור הפגוע, ללא פגיעה ברקמות בריאות מסביב, לכן התוצאה טובה יותר עבור המטופל.

כאמור, בעזרתו של טיפול בגלי הלם ניתן להקל על כאבים מהם סובל המטופל כתוצאה מבעיות פתולוגיות אורתופדיות, לזרז את ההחלמה באופן טבעי וללא אמצעים פולשניים או תרופות, ולשפר במהירות את איכות חייו של המטופל. בין היתר, טיפול בגלי הלם נמצא מתאים עבור הבעיות הבאות:

· דלקות בגידי הכתף

· הסתיידות בבורסות ובגידי הכתפיים

· דלקות כרוניות במרפק- מרפק טניס ומרפק גולף

· אצבע ואגודל הדק

· דלקת והסתיידות בבורסת הירך

· דלקת בפיקת גיד הברך

· כאבי גב באזור השכמות ובשרירי הגב העליון והתחתון

· דלקת גיד אכילס

· דורבן בעקב הרגל

· דלקת ברצועות האורכיות של כף הרגל

· כאבי ברכיים

במהלך הטיפול נשלחים גלים אקוסטיים לאזור הפגוע, גלי ההלם גורמים לרעידות במקום ההסתיידות ולפירוקה, מגבירים את זרימת הדם באזור המטופל, ותוך זמן קצר הדלקת והכאבים נעלמים. לרוב, נדרש המטופל לעבור סדרת טיפולים, כמות הטיפולים המומלצת היא 3-12 מפגשים, בהתאם לבעיה ממנה המטופל סובל. אורכו של כל טיפול 15-20 דקות בלבד, אחרי הטיפול ניתן לחזור לשגרת החיים, בהתאם לצורך אפשר לשוב למנוחה בבית. השיפור בכאבים ובדלקת מתרחש תוך כמה ימים, ללא צורך בזריקות או בטיפול תרופתי, ותוך זמן קצר האזור מחלים לגמרי.

רצוי לשלב במהלך טיפול בגלי הלם גם טיפולי פיזיותרפיה מסורתיים, על מנת לזרז את תקופת ההחלמה ולקצר את משך הטיפול. ראוי להדגיש כי הטיפול החדשני בגלי הלם מונע סיבוכים, כאבים וצורך בניתוח פולשני מורכב המחייב התאוששות ארוכה ופגיעה באיכות החיים.

 
התמונה באדיבות אתר www.ergoplus.co.il/

תגיות: גלי הלם
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה