אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה > שאיבת שומן

האם יש סכנה בניתוח שאיבת שומן?


16.3.16
5 סכנות שעומדות בפני מטופלים בניתוח שאיבת שומן

אלפי אנשים ברחבי העולם עוברים מדי שנה ניתוח שאיבת שומן. ניתוח זה בא לענות על צורך מסוים לא רק של ירידה במשקל אלא גם ירידה במימדי השומן באזורים מסוימים בגוף אשר דיאטה לא תמיד משפיעה עליהם.

כאשר אנשים מחליטים לעבור ניתוח שאיבת שומן, הם בדרך כלל עושים זאת אחרי שהתנסו במספר דיאטות ולרוב גם אחרי שעברו טיפולים אחרים שמטרתם להטיב עם המראה הפיזי שלהם, אך לצערם אחרי הדיאטות ואחרי הטיפולים הם עדיין נאלצים להתמודד עם שומנים במקומות כמו ישבן, ירכיים, מותניים, ומקומות אחרים בגוף אשר שם דרוש טיפול אחר בשביל להעלים את השומן. טיפול בדמות ניתוח שאיבת שומן.

ניתוחי שאיבת שומן הפכו מאוד פופולאריים בשנים האחרונות, הן בזכות העובדה שתהליך הניתוח הפך פשוט וקל יותר כתוצאה מכך הוא גם הפך מהיר יותר ותהליך ההתאוששות ממנו נמשך זמן קצר יותר, הרבה יותר רופאים מתמצאים בו, וכן אנחנו יכולים לראות הרבה יותר מרפאות שמבצעות ניתוח זה.

אך לצד הפופולאריות הרבה של הניתוח, פופולאריות שמושכת גברים ונשים לעבור אותו, וכן לצד ההתקדמות העצומה שחלה בנושא, אנחנו עדיין יכולים לראות שיש בו לא מעט סכנות שעלולות לגרום לנזקים קצרי וארוכי טווח. זו הסיבה שלא בכל המקרים הרופאים ממליצים לעבור ניתוח ולא מעט מהם אף מציעים למטופלים שלהם לחפש דרכים אלטרנטיביות לרדת במשקל ולא בהכרח למהר לעשות ניתוח שאיבת שומן. עם זאת יש לומר, שאחוז ההצלחות בניתוח זה הוא מאוד גבוה.

5 סכנות שעומדות בפני מטופלים בניתוח שאיבת שומן

תסחיף שומני לריאות – מקרה קיצון של סיכון בניתוח שאיבת שומן הוא שבעת הניתוח, שומן יגיע לריאות. במקרה כזה השומן עלול לסתום את הריאות ולגרום נזק למערכת הנשימה, מה שבהכרח יוביל לטיפול עמוק יותר, לעיתים בטיפול נמרץ. חשוב לציין שמדובר במקרה קיצון שכן בדרך כלל הוא קורה במקרים של שאיבות שומן גדולות וקיצוניות.

עודפי עור – מקרה יותר נפוץ הוא של עודפי עור. אחרי ששואבים את השומן, נשארים עודפי עור (באזורים בהם בוצעה השאיבה), אותם עודפים יכולים לפתח זיהומים ודלקות, ניתן לטפל בזה אך יש לקחת זאת בחשבון.

דלקות ורידים – גם כאן מדובר על תופעה שנוצרת כתוצאה מהשאיבה, אחרי התהליך עלולים להתפתח דלקות ברגליים בעיקר, דלקות שגורמות לחום ולקוצר נשימה, במידה וזה אכן קורה, יש ליידע את הרופא המנתח בהקדם על מנת שיסביר לנו כיצד לטפל בכך.

כתמים בעור – מקרה קיצון אחר, תופעה של היווצרות כתמים בעור במקומות בהם בוצעה השאיבה, אז צריך לטפל בעור באמצעות משחות וקרמים שונים.

שקעים – עלינו לקחת בחשבון שבתהליך שאיבת שומן אנחנו למעשה מרוקנים אזור מסוים ואז עלול להיווצר בו שקע מסוים, במקרים מסוים השקע יצור אי-סימטריה בגוף. זה קורה במקרים בהם בוצעה שאיבת יתר במקום מסוים או במקום בו לא בוצעה שאיבה באופן שווה לשאר האזור.


תגיות: שאיבת שומן
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה