אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת > השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד – יש כזה דבר


31.1.16
כיום ניתן לבצע את טיפול השתלת שיניים ביום אחד בלבד

נדמה שאף אחד מאיתנו אינו אוהד מושבע של ביקורים אצל רופא, ונדמה שלא בכדי כולנו מאחלים אחד לשני "רק בריאות" בכל הזדמנות שרק יוצאת לנו. אם ישנו תחום ברפואה שנדמה שזוכה לפחות אהדה ורבים מגלים חשש גדול ממנו הוא רפואת השיניים. לשמחת הרופאים הנפלאים שמרכיבים את סגל רופאי השיניים מדובר כמעט באגדה אורבנית והנטייה לחשוב שטיפולי השיניים הם הכואבים ביותר לא תמיד מבוססים. כיום ישנן שיטות חדשניות לבצע טיפולי שיניים פולשניים במינימום בכאב ובמקסימום תוצאה. אחד הטיפולים הפופולאריים ברפואת השיניים הוא השתלת שיניים ונדמה שהביקוש לטיפול זה נמצא בנסיקה תמידית.

מה היא השתלת שיניים?

לצערנו, השיניים שלנו שבירות. לשמחתנו – ישנו פיתרון לכל דבר. תיחזוק נכון של השיניים, טיפול בהן ושימורן הינו הכרחי וחשוב על מנת לשמור על בריאות הפה, אך לעתים קורות תאונות שלא בשליטתנו וגם אדם שתיחזק את הפה שלו על הצד הטוב ביותר יכול להגיע למצב של השתלת שיניים. מכה או נפילה הינם גורמים שכיחים לשבירתן של שיניים ואז נכנסת לתמונה השתלת שיניים שבאה לתת מענה בדיוק לאותם אנשים שמוצאים עצמם עם שיניים חסרות ולא מעוניינים בהימצאותן של שיניים תותבות, אלא בשיניים קבועות, אסתטיות ונוחות. השתלים נחשבים יחסית חדשים בשוק, אך היעילות שלהן הוכחה כמוצלחת ביותר לצד כל הפתרונות הזמינים.

חשיבות השיניים

הפנים שלנו הן תעודת הזהות שלנו לכל מקום שאנחנו הולכים. כאשר אנחנו הולכים לריאיון עבודה, מגיעים ליום הראשון של הלימודים ואפילו יוצאים לפגישה רומנטית, הדבר הראשון שממנו נתקבל הרושם עלינו הוא החזות שלנו, וליתר דיוק: הפנים שלנו. בפנים שלנו יש מרכיב חשוב מאין כדוגמתו והוא חלל הפה שלו, או אם תרצו: החיוך שלנו. כולנו מודעים לכך שפנים יכולים להשתנות מן הקצה אל הקצה בזכות שיניים יפות ואף המראה שלהן יכול להפגע בעקבות שיניים לא בריאות, שבורות או במקרים קיצוניים חוסר בשיניים. מעבר לנראות שחשובה לנו כל כך, לשיניים גם תפקיד פונקציונאלי חשוב שכן הן אחראיות לגריסת המזון ועל כן אנחנו זקוקי לשיניים בריאות.

הליך פשוט משניתן לדמיין

לשמחתנו אנחנו חיים בעולם שבו קצב החיים מוכתב על ידי הטכנולוגיה, כך שאנחנו עדים לפיתוחים חדשים ויעילות טיפולים שונים. כיום ניתן לבצע את טיפול השתלת שיניים ביום אחד בלבד. בעוד ששמענו על מקרים בהם על המטופל היה להגיע למספר רב של טיפולים, כעת בשיטת הטיפול החדשה מסיימים את הטיפול בביקור בודד. השתלים המותקנים בהליך עבודה זה עמידים ואיתנים בדיוק כמו השתלים בשיטה הקונבנציונאלית, ולעתים מדובר בטיפול זול יותר מהטיפול הקונבנציונאלי. בשיטה הזו מתקינים את השתל באופן עבודה שונה וכאן לא יבוצעו הברגות וקדיחות שונות אל תוך הלסת שלכם, אלא ישולבו בעצם הלסת שבפיכם. באופן טיפול זה תוכלו להמנע מכאבים מיותרים ולזכות בחיוך המושלם לאחר טיפול בודד בלבד.

נלקט המלצות, נמנע בעיות

כיום אנחנו חשופים לאלפי בעלי מקצוע שמציעים את שירותיהם. לשמחתנו, כיום כצרכנים יש לנו את היכולת הודות לטכנולוגיה כדוגמת האינטנרנט, לבחור את הרופא שאיתו נעבוד. ידוע לכולנו שרפואת הפה הינה נושא רגיש עבור המון אנשים ולא מעטים אלו אשר נרתעים מהטיפולים ודוחים אותם עד הקצה מחשש לכאבים, טיב הטיפול והתוצאות שיתקבלו לבסוף. לכן, לפני שמחליטים לערוך טיפול נרחב בפה, כדוגמת השתלת שיניים ביום אחד, חשוב לעשות הכל על מנת לבחור את הרופא הטוב ביותר. נוכל ללקט המלצות דרך משובים שונים של מטופלים, לקרוא חוות דעת שונות ואפילו לדעת מאילו רופאים להמנע.
 
קרדיט תמונה: Depositphoto 
 
 
קובי לוי

תגיות: השתלת שיניים ביום אחד
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה