אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת > יישור שיניים

יישור שיניים למבוגרים – טכניקות וחידושים


28.12.15
כיצד מתבצע בפועל יישור שיניים למבוגרים?

שיניים ישרות הן המפתח לחיוך מושלם, אולם רבים סובלים ממראה לא אסתטי של שיניים בולטות, עקומות ואף במקרים מסוימים גם כאלה שעולות אחת על השנייה. רבים מעוניינים לעבור טיפולי יישור שיניים בבגרותם, אולם נרתעים מכך שיודבקו על השיניים שלהם אביזרים אורתודנטים כאלה ואחרים אשר יבלטו כאשר הם מדברים או מחייכים.

מה שרובם אינם יודעים הוא שקיימות כיום בשוק מגוון טכניקות ליישור שיניים בלתי נראות שאינן מפריעות למטופל בחיי היום יום (Invisible Braces).

כיצד מתבצע בפועל יישור שיניים למבוגרים?

אם בעבר נמנעתם מיישור שיניים מסיבות שונות כמו לדוגמא פחד או רתיעה מהרכבת מכשור בולט ולא אסתטי על השיניים שלכם חשוב שתדעו כי כיום קיימות בשוק טכניקות טיפול המתאימות במיוחד עבור מבוגרים.

היום ניתן להרכיב על השיניים מגוון אביזרים שקופים ובלתי נראים. אותם אביזרים שקופים עושים בדיוק את אותה הפעולה כמו האביזרים הרגילים ומבוגרים רבים מעדיפים להרכיב אותם כי הם אינם מפריעים להם מבחינה אסתטית. ניתן להתקין מכשור שקוף ונשלף או מכשור שקוף וקבוע. שיטת טיפול נוספת היא הדבקה של אביזרים על הצד הפנימי של השיניים, כך שאינם נראים לעין גם כאשר אתם מחייכים. שיטה זו מכונה "יישור שיניים פנימי". לתשומת לבכם, חשוב להיוועץ באורתודנט מומחה בכדי לוודא התאמה של שיטת הטיפול הנבחרת לפה המטופל.

יישור למבוגרים באמצעות ניתוח: למי הוא מתאים?

ישנם אנשים הזקוקים ליישור שיניים, אך המחשבה על הסתובבות עם מתקן ליישור שיניים במשך היומיום לתקופה של עד שנתיים, אינה באה בחשבון. עם הפיתוחים המחקריים והטכנולוגיים בתחום גדילת עצם וריפויה פותחו שיטות לניתוח על מנת לייצר מצב בו ניתן ליישר את השיניים בכמחצית מהזמן הרגיל.

השימוש בסמכים עדיין יהיה הכרחי, היות והשיניים יצטרכו קיבוע, אך השימוש בהם יהיה לתקופה של עד 8 חודשים. שורה תחתונה: מינימום זמן ומקסימום תוצאה.

תהליך הניתוח ויתרונותיו:

ניתוח ליישור השיניים מבוצע אך ורק על ידי מומחה לחניכיים. בתחילתו, הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית. לאחר מכן מבוצעים חתכים קטנים בעצם הלסת שדרכם מניחים חומרי עצם. חומרי עצם אלה הם שמאפשרים את תזוזת השיניים ומיקומם על פי הנדרש.

יישור שיניים למבוגרים באמצעות ניתוח מקצר את משך הטיפול משמעותית, ולאחר 8 חודשים בערך ניתן להתהדר בשיניים ישרות. ישנה תמיכה לאזור השפתיים והחניכיים הודות לתוספת חומרי עצם אשר ישתלבו ויהפכו לרקמה מאוחדת ותומכת. בנוסף, ישנו שיפור משמעותי בבריאות החניכיים כתוצאה מהוספת חומרי העצם במהלך הניתוח. יציבות הניתוח ועמידותו היא לאורך זמן רב.

כמה עולה טיפול יישור שיניים למבוגרים?

יישור שיניים בכלל, ולמבוגרים בפרט, הוא טיפול יקר יחסית, אשר מחירו נע בדרך כלל בין 6,000 ₪ ל-8,500 ₪ עבור יישור לסת אחת, כלומר בין 12,000 ₪ ל-17,000 ₪ עבור שתי הלסתות יחד. המחיר אינו אחיד ומשתנה בהתאם לסוג הטיפול (גשר רגיל, גשר שקוף, גשר פנימי, יישור באמצעות ניתוח וכדומה) ולמרפאה בה מתבצע הטיפול (פרטית או ציבורית).
 
 
 

Image courtesy of Stock Photo at http://www.freedigitalphotos.net/

תגיות: יישור שיניים
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה