אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה > מנתח פלסטי מומלץ

מחפשים מנתח פלסטי מומלץ? 4 טיפים חשובים


17.11.15
כשאנחנו בוחרים לעבור ניתוח אסתטי, בחירת המנתח היא אחד השלבים החשובים במימוש המראה עליו תמיד חלמנו. אז מה חשוב לשאול בפגישת הייעוץ? אילו תעודות לבקש? כל מה שאתם חייבים לדעת

חושבים לעבור ניתוח פלסטי? אתם בוודאי מתרגשים וחולמים על היום שאחרי, אך החששות והפחדים בתחילת התהליך מובנים וטבעיים. כאשר אנו מחליטים לעבר ניתוח אסתטי, בדומה לכל פעולה פולשנית אחרת, חשוב לנו לדעת שהרופא המטפל שבחרנו הוא הבחירה הטובה ביותר עבורנו. בשונה מרופאים אחרים אותם אנו רגילים לבקר על בסיס יחסית קבוע, כמו רופא המשפחה, השיניים או רופא הילדים, הפנייה לכירורג הפלסטי נעשית לעיתים קרובות בעקבות חיפוש מידע ברשת, בעקבות פרסומת או תכנית שצפינו בה. אז מה חשוב לדעת? ריכזנו עבורכם ארבעה טיפים שיעזרו לכם לבחור מנתח פלסטי מומלץ

המלצות אמתיות ממטופלים
בדרך כלל אנו נוהגים להתייעץ עם חבר או חברה, או אולי אפילו קרוב משפחה בנושאים בהם חשוב לנו לשמוע המלצה. אך מה עושים במקרים בהם אנו חשים שלא בנוח לחשוף או לשתף?
כיום לרוב המרפאות והרופאים המטפלים יש מידע זמין באתר האינטרנט, הכולל את קורות חייהם וניסיונם המקצועי. חפשו באתר גם המלצות ממטופלים, כמו מכתבי תודה או תגובות שבהם שם המשתמש ברור וגלוי. אפשר לפנות גם באופן ישיר למרפאה או לרופא המנתח, ולבקש לשמוע המלצות ממטופלים קודמים.

הסמכה רשמית של משרד הבריאות
רופאים רבים נוהגים לנכס לעצמם את התואר "מומחה", אך יש לוודא שהרופא המציג את עצמו כמומחה הוא אכן כזה. בישראל, מנתח פלסטי שהינו מומחה חייב להחזיק בתעודה רשמית מטעם משרד הבריאות, עליה מצוין בבירור המונח "מומחה בכירורגיה פלסטית". שימו לב שהתעודה "מומחה בניתוחים קומסטיים" איננה תעודה רשמית. גם חברות באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, מצביעה על רופא שעבר הכשרה והסמכה מקצועית.

ניסיון ושקיפות
חשוב לשאול את המנתח הפלסטי מה הוא ניסיונו בניתוח אותו אתם עומדים לעבור, וכמה ניתוחים כאלו ביצע כבר בעבר. במידה והניתוח מתבצע במכון או במרכז רפואי, שאלו את המנתח כמה זמן הוא יימצא בחדר הניתוח, באילו שלבים, ובאם נמצאים רופאים נוספים – מי הם ומה רמת ניסיונם. שאלו מה הם הסיבוכים הכרוכים בניתוח המוכרים לרופא, סבירות התרחשותם וכיצד טיפל במקרים כאלו. שימו לב לתשובות והיו חשדניים כלפי רופא שאינו בהיר וגלוי לגבי אפשרות קיומם של סיבוכים שונים- בכל תהליך רפואי קיים סיכון כלשהוא, ועל הרופא להציגו באופן שקוף ומקצועי.

פגישת ייעוץ מקיפה
אין מראה טוב ממראה עיניים, ובמיוחד בסוגיה רגישה וחשובה כמו בחירה של מנתח פלסטי.
פגישת הייעוץ היא פגישה מקדימה המאפשרת גם לרופא וגם למטופל להתרשם ולהכיר, אך חשוב להגיע אליה מוכנים, רצוי עם שאלות ספציפיות שהוכנו מראש. בפגישה בקשו גם לראות תמונות לפני ואחרי של מטופלים אשר עברו את הניתוח המבוקש, רק קחו בחשבון כי מדובר בתוצאות המוצלחות ביותר. הקשר האישי בין המטופל לרופא חשוב לא פחות מהפן המקצועי, ניסיונו של המנתח והצלחותיו בתחום – לכן הקשיבו לתחושות האישיות שלכם והרושם שהותיר עליכם המפגש עם המנתח.


תגיות: מנתח פלסטי מומלץ
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה