אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) אף, אוזן, גרון > טיפול בנחירות

התקנים חדשים לעצירת הנחירות


7.10.15
טיפול בנחירות – שני התקנים חדשים לעצירת הנחירות

כנראה שאין עדיין תרופת קסם שתעלים את הנחירות שלכם במחי יד, אבל יש בהחלט שיטות וטכניקות לשליטה בהן. שליטה בנחירות יכולה לשנות את החיים שלכם בטווח המידי ובטווח הארוך.

הנחירה נגרמת בדרך כלל מרקמה רכה שרוטטת בחלק האחורי של הגרון. כאשר המבנה של חלקים בפה (כמו חיך רפוי, שקדים מוגדלים, ענבל ארוך, צוואר שמן וקצר או חסימה באף) גורם לחיכוך ביניהם בעת הנשימה והנשיפה, התנודות יוצרות רעש ואלה הן הנחירות. טיפול בנחירות אמור לעצור את התנודות על ידי פתיחה או הרחבה של מעבר האוויר.

אם כבר ניסיתם פתרונות כמו שינוי תנוחת השינה ואי שכיבה על הגב, שינוי אורח החיים והורדה במשקל, הפסקת עישון ואי שתיית אלכוהול כארבע שעות לפני השינה, ועדיין אתם נוחרים, יש בשוק לא מעט התקנים ומכשירים שנועדו לעזור לכם להפסיק לנחור. נתמקד הפעם בשניים שמרחיקים את הלשון והלסת התחתונה מהלוע ומאפשרים זרימה חופשית של אוויר.

התקנים למניעת נחירות תומכים בשיפור הנשימה. ההשפעה ארוכת הטווח של הנחירות יכולה להיות די קשה, בעיקר אם הנחירות קשורות לדום נשימה בשינה. אנשים אלה נמצאים בסיכון גבוה יותר לשבץ, מחלות לב, יתר לחץ דם וסרטן.

Snore MD

זהו התקן חדש יחסית שאפשר להשיג אצל רופאי שיניים שהוכשרו למכור אותו. הצורה המעוגלת של ההתקן יעילה מבחינת ההתאמה שלו לפה. ההתקן הוא שקוף, לא עבה ולא תופס הרבה מקום בחלק האחורי של הפה. כתוצאה מכך מרגישים פחות לחץ על השיניים והלסת כשמרכיבים אותו בלילה.

איך זה עובד?

ה-SnoreMD מתחיל לעבוד לאחר התאמתו, מהרגע שבו הוא ממוקם בפה. כשתנסו את ההתקן בלילה הראשון, סביר להניח שהוא יתאים לכם.

המתקן לוחץ על הלסת התחתונה והלשון בתנועה קדימה כדי להרחיקם מהחלק האחורי של הגרון ובכך פותח את מעבר האוויר ומבטל את רעידות שרירי הלשון הרכים והרגועים.

אנשים שמשתמשים בהתקן זה מעידים שהוא נוח מאוד ומאפשר למשתמש להתאים את ההתקן לפה באופן מלא, מה שחיוני מאוד לעצירת הנחירות בהצלחה.

Good Morning Snore SolutionGMSS

גם ה-GMSS משתמש בטכנולוגיה שמחזיקה את הלשון בעמדה קדמית ובכך מבטל את סיכויי הגרביטציה למשוך אות הלשון לאחור תוך כדי שינה ולחסום את דרכי הנשימה. הרעיון הוא שאם המכשיר יחזיק את הלשון במקומה, האוויר יוכל לזרום בחופשיות ולא רק שהנחירות יפסקו, אלא שהגוף גם יקבל את כמות החמצן הדרושה לו.

במבט ראשון המכשיר נראה כמו מוצץ, אבל הוא קל מאוד לשימוש וכולל ארבעה שלבים:

- מניחים את ה-GNSS בפה בין השניים הקדמיות לשפתיים כך שתיווצר בליטה שמזדקרת בצד החיצוני של הפה.

- סוחטים את הבליטה כדי לשחרר את האוויר.

- מניחים את קצה הלשון לתוך קצה ההתקן ומשחררים את הבליטה. זה יוצר יניקה בין הלשון להתקן.

- מרגיעים בהדרגה את הלשון. הקצה צריך להישאר בתוך אזור הבליטה.

ארבעה שלבים פשוטים אלה מספיקים כדי להחזיק את הלשון קדימה בעמדה רגועה כשנרדמים. זה מרחיב את מעבר האוויר ומאפשר לנשום בחופשיות מבלי ליצור כל רעשי תנודות ורטט.

לקריאת נוספת בנושא הגורמים לנחירות והטיפול בהם לחצו כאן

 
התמונה באדיבות RAVIV CLINIC
 
סורטינו
 

תגיות: טיפול בנחירות
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה