אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פה ולסת > מרפאת שיניים לילדים

כיצד בוחרים מרפאת שיניים עבור ילדים?


2.7.15
איך בוחרים מרפאת שיניים עבור הילד ועל מה חשוב להתעכב בדרך לקביעת התור?

כאשר אנחנו נזקקים לרופא שיניים אנחנו מתלבטים לא מעט לאן ללכת ולאיזו מרפאה לפנות לקביעת תור, בייחוד אם אין לנו רופא קבוע. כאשר מדובר ברופא שיניים עבור הילדים שלנו, הבחירה הופכת רגישה אפילו עוד יותר. איך בוחרים מרפאת שיניים עבור הילד ועל מה חשוב להתעכב בדרך לקביעת התור?

טיפול מותאם לילדים

מרפאות רבות ממקדות את תחומי הטיפול מתוך רפואת השיניים ומציעות שירות שמותאם לקהל יעד מסויים. כך למשל מרפאה שבה מומחי אורתודנטיה, מרפאה לשיקום הפה והלסת ועוד. מרפאות רבות מציעות שירות שמותאם באופן אישי לילדים ומאחוריו עומד רופא שיניים שיש לו ניסיון בטיפול בילדים.

הבחירה במרפאה שבה מוצע שירות המותאם במיוחד לילדים היא עדיפה על מרפאה כללית, כיוון שהילד יוכל לקבל יחס נעים ומבין יותר ולהנות מרופא שיניים שמכיר ילדים מטופלים ויודע כיצד להתנהג איתם במהלך הטיפול, איך לענות על שאלות, להקל על הפחד ועוד.

בנוסף מרפאה שבה יש שירות לילדים לצד טיפול במבוגרים יכולה להציע טיפולי שיניים איכותיים לטווח ארוך, כאשר הילד יוכל להיות מטופל באותה מרפאה לאורך שנים ארוכות ולזכות למעקב רפואי איכותי יותר.

רופא טוב ומנוסה

המפגש עם רופא השיניים יכול להיות לא פשוט עבור ילדים, במיוחד אם מדובר בילד שאינו סובל מבעיות שיניים כל הזמן. חשוב למצוא מרפאת שיניים שבה הילד ירגיש בנוח, שהרופא במרפאה הוא רופא המתמחה בילדים ושיש לו הכשרה בטיפול בילדים.

כדאי לבדוק מיהו הרופא, לקרוא את קורות החיים שלו ולהכיר את הרקע שלו לפני שבוחרים את המרפאה. בין השאלות שכדאי לשאול: כמה שנות ניסיון יש לרופא, באלו מוסדות רפואיים עבד, איפה למד ועבר התמחות וכמה שנים הוא מטפל בילדים.

המלצות מהורים שאתם סומכים עליהם

לא פעם ולא פעמיים אנחנו מגלים את המקומות הטובים ביותר עבור ילדינו דווקא דרך הורים אחרים. מומלץ לשאול הורים שאתם מכירים וסומכים על חוות דעתם להיכן הם לוקחים את הילדים לטיפול שיניים.

ייתכן ותוכלו לאתר כך מרפאת שיניים שתתאים לילד הן מבחינת הגיל והן מבחינת הטיפול שהוא צריך באותו רגע. למרות שכדאי לבדוק את ההמלצות, במיוחד אם הן מגיעות מאנשים שאתם סומכים על חוות דעתם והשיקול שלהם, הרושם שלכם חשוב לא פחות ולכן הרימו טלפון ושאלו בעצמכם את כל השאלות לפני קביעת התור.

מרפאה נעימה, נקייה ואסתטית

כאמור, טיפול שינים הוא לא דבר נעים בדרך כלל ובטח כשמדובר בטיפול לילדים. המראה של המקום, האווירה והיחס חשובים כדי לגרום לילד להרגיש בנוח. כדאי לבחור מרפאת שיניים שהתרשמתם מהניקיון בה, האסתטיקה וגם מהיחס של הצוות, מהאסיסטנטית ועד לפקידת הקבלה שקובעת את התור. השילוב בין אווירה נעימה ומקבלת, יחס חם ותחושה נוחה יהפוך את הביקור במרפאה להרבה יותר נעים, גם עבורכם ובעיקר עבור הילד.

כיסוי כספי לטיפול

בשנים האחרונות קודם נושא טיפולי השיניים בקרב ילדים והיום אפשר לקבל כיסוי של הטיפולים דרך קופות החולים. לפני שבוחרים מרפאת שיניים כדאי לבחון מה קופת החולים מעניקה לכם, אילו הטבות בנוגע לטיפולי שינים וכך גם הביטוחים הפרטיים שלכם.


תגיות: מרפאת שיניים לילדים
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה