אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה > ניתוח אף

ניתוח אף ככלי להשגת סימטריית פנים מושלמת


5.5.15
ניתוח אף – הליך כירורגי שאין להקל בו ראש

מאחר והאף הינו איבר כה בולט בפנים, פגיעה מבנית בו, גם אם מינורית, בכוחה לגרום לחוסר פרופורציה משמעותי אשר לצדו פגיעה אסתטית לא מבוטלת. בעוד ניתוח אף מצוי בשוק האסתטיקה עשרות שנים, בעשור האחרון חלה התקדמות משמעותית בתחום הכירורגיה הפלסטית אשר מאפשרת לערכו תחת טכניקות פולשניות במידה מינימלית לצד משך החלמה מהיר, וכזה המאפשר חזרה מהירה לשגרת חיים חלקית כבר בתום כשבוע , שכן יש צורך כמובן לשמור על האף מפני פגיעות פיזיות גם בשבועות ובחודשים שלאחריו.

ניתוח אף – הליך כירורגי שאין להקל בו ראש

בחירת המומחה המושלם לניתוח אינה מלאכה פשוטה, ובטח לא כזאת שיש להקל בה ראש. חשוב להשכיל לשקלל מספר נקודות הנוגעות לדרך בחירת המומחה, ועיקרן;

- עלות: רבים רואים בעלות הניתוח ככזאת שמראה על טיבו של המנתח, אך אין כך בהכרח הדבר. בעוד אין בהכרח צורך לבחור במומחה אשר מציע את העלות הגבוהה ביותר לניתוח אף, כן נוכל להמליץ בלב שלם שלא לבחור בזה המציע עלות זולה לכדי חשד, וכזאת שעלולה להצביע על איכות ביצוע ירודה. בנוסף לכך, ניתן לבחור במנתח לו שיתוף פעולה עם אחת מקופות החולים, ובכך לזכות בהשתתפות משמעותית בעלות הניתוח – תלוי כמובן בסוג הביטוח הרפואי שבידכם וסוג הניתוח המבוצע – אסתטי או רפואי.

- ניסיון: כמובן שיש לבחור במנתח אף בעל ניסיון רב בביצוע ההליך, מומלץ לבחור במומחה אשר מאחוריו מספר מאות ניתוחים מוצלחים. אל תתביישו ודרשו בפני המומחה להציג בפניכם אישורים ותעודות המסמיכות אותו לביצוע ההליך, לצד חברות באגודה הישראלית לכירורגיה פלסטית.

- חוות דעת: הקפידו לאסוף חוות דעת רבות ככל הניתן אודות המנתח והמרפאה לגבם אתם מתלבטים. כמובן שבמצב האופטימלי מומלץ להיוועץ בבני משפחה או מכרים שעברו ניתוח אף וביכולתם להמליץ באופן כן, אך ניתן גם לאסוף מידע באתרים ופורומים רפואיים (הקפידו להתייחס למידע שם בהסתייגות מסוימת, שכן אינכם יודעים הכרח את מהימנותו).

- מיקום גיאוגרפי: רבים לא לוקחים נתון זה ברצינות, אך ההמלצה שלנו היא לבחור במנתח \ מרפאה שממוקמים במרחק נסיעה סביר ממקום מגוריכם, זאת לשם הגעה מהירה למרפאה במקרה חירום שעלול להתעורר במהלך משך ההחלמה, בעיקר בימים הראשונים, וכזה שמחייב טיפול בהול.

סיכונים ותופעות לוואי

בדומה לכל ניתוח פלסטי אשר מלווה בחדירה כירורגית ומתבצע לצד הרדמה, גם ניתוח אף אינו יוצא מן הכלל בכל הנוגע לסיכונים. אמנם הסיכונים ותופעות הלוואי שמתלוות להליך הנן פחותות לעומת שנים עברו, בזכות ההתקדמות העצומה של הרפואה הפלסטית, כן חשוב להיות מודעים אליהם באופן מלא, ולהקפיד ככל הניתן על ההוראות והדגשים הניתנים בידי הצוות הרפואי במהלך תקופת ההחלמה. לשם צמצום הסיכונים ככל הניתן, יש כמובן צורך לבצע בחירה מושכלת של מנתח אף לצד צוות רפואי מומחה, על מנת לאפשר להליך להתבצע אך ורק בידי היד המקצועית ביותר.

החלמה מהניתוח

פרק ההחלמה מהניתוח הוא קריטי מאוד שכן במהלכו מתחיל להתבצע איחוין של עצמות האף (לא סופי, איחוי עצמות מלא מתקבל לאחר כשנה מיום הניתוח). ההליך אורך כחצי שעה עד שעה, ובסופו מתבצעים שני דברים: 1) הכנסת 2 טמפונים לנחיריים במטרה לספוג שאריות דם עודפות, אלו מוחלפים לאחר מספר ימים ע"י הצוות הרפואי -2) סד מיוחד מפלסטיק שמטרתו להגן על האף מפני מכות ומוסר לאחר כשבוע. חשוב לזכור כי מהותו של הניתוח הוא שבירתן, בצורה מבוקרת, של עצמות האף וקיבוען במבנה הרצוי על מנת להשיג את הסימטריה הרצויה בינו ובין הפנים. באשר לכאבים שעתידים להתלוות לניתוח, 24 השעות הראשונות שלאחריו הן הקשות ביותר, בהן הכאבים יהיו קשים, בעיקר לאחר התפוגגותו המלאה של חומר ההרדמה. בימים הראשונים לניתוח ניתן להיעזר במשככי באישור המרפאה על מנת להקל על הכאבים וחוסר הנוחות.
 
 

תגיות: ניתוח אף
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה