אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה > בוטוקס

תהיה גבר ו...תעשה בוטוקס


10.2.15
היופי פותח דלתות גם לגברים
שאיבות שומן, טיפולי מילוי לפנים, הצמדת אוזניים והסרת שיער בנות, תזוזו בבקשה ותעשו מקום לגברים... 
בעשורים האחרונים, גם המין המחוספס רוצה להיראות טוב ומוכן לעשות לא מעט למען זה. סקר חדש מוכיח כי כמעט מחצית מהגברים סבורים שהיופי פותח להם דלתות וכי לעומת ימים עברו בהם גברים עברו טיפולים אסתטיים במקרים נדירים ובהסתר, היום הם אפילו מדברים על זה עם החבר'ה הטובים לבוטוקס!

מאת: ד"ר אודי ארד, מומחה בכירורגיה פלסטית משחזרת ואסתטית ברשת מרפאות "כללית אסתטיקה" ורופא בכיר במרכז הרפואי תל אביב (איכילוב)

זה זמן מה שהתהליך הזה צומח ומתבסס בהתמדה – אם בעבר היה עולם הטיפוח והטיפולים האסתטיים והכירורגיים נחלתן של נשים בלבד, הרי שכיום, גם הגברים מרגישים נוח לפנות לקבלת טיפול אסתטי ולהשקיע זמן וכסף למען הנראות שלהם. רק לפני עשור-שניים, מעטים היו הגברים שהשקיעו בסידור גבות, ציפורניים או במריחת קרמים לטיפוח העור. יותר מכך, גברים שהיו פונים לניתוחים פלסטיים כמו ניתוח אף היו פעמים רבות נשלחים לאישור פסיכולוג כדי לוודא שהמטופל מבין לקראת מה הוא הולך ומה מניעיו.

כיום, בעקבות הפתיחות המגדרית הקיימת, התמונה שונה לחלוטין וטיפולים אסתטיים לגברים נמצאים עמוק בקונצנזוס החברתי. סידור גבות, ציפורניים והסרת שיער בקרב גברים הם בגדר שיגרה מקובלת למדי עבור רבים והדברים לא מסתיימים כאן – רבים מהם עוברים ניתוחים וטיפולים פלסטיים.

יותר ויותר גברים פונים לכירורגיה הפלסטית, מתוך מודעות ורצון להראות טוב יותר - מסקר שנערך בנושא עמדות הגברים הישראליים כלפי טיפולים וניתוחים אסתטיים, עולה ש- 45% מהנשאלים ציינו שלדעתם היופי בהחלט פותח להם דלתות, וזאת בניגוד לדעה הרווחת שרק נשים חושבות כך. מרביתם מבקשים לעבור טיפולים בקמטים ובהרמת המצח והגבות, ניתוחים להרמת עפעפיים, תיקון האף, ניתוחים להרמת פנים, מתיחת צוואר ושאיבת שומן.

מי הם אותם גברים שמגיעים לקבלת טיפולים אסתטיים?

מסקר שנערך על ידי מכון מחקר רושניק, Rushinek, בקרב 252 גברים בין הגילאים 21-64, עלו נתונים מפתיעים בנוגע למאפיינים של הגברים הישראליים שעוברים ניתוחים אסתטיים:

· "אני כאן בגלל אשתי": לעיתים קרובות מגיעים גברים למרפאות עם בנות זוגם, שאף הן מעודדות אותם לעבור טיפול זה או אחר. 39% מהגברים שנשאלו העידו שאף יסכימו לעבור טיפול אסתטי ו / או ניתוח פלסטי על פי בקשת בת / בן הזוג שלהם ו-73% מהגברים (שלושה גברים מתוך ארבעה), הצהירו שלא ישללו בת / בן זוג, בעקבות טיפול אסתטי / פלסטי שהם עברו.

· המטרוסקסואלים החדשים: בעבר היו הגברים המטופחים מכונים "מטרוסקסואלים", כינוי שהתייחס בעיקר לגברים העירוניים הלבושים על-פי צו האופנה, אלא שאז בא האלף השלישי ובקבוצה זו נכללים גברים מכל קצוות הקשת החברתית - גם דתיים וחילוניים, יהודים וערבים, חקלאים, שוטרים וחיילים, ספורטאים ועוד. מי שסבר אם כן, שקשיחות ומראה מצודד אינם הולכים ביחד – טעה ובגדול. גם לקשוחים שבגברים מפריעים הקמטים או הסנטר הכפול וגם להם יש תודעת טיפוח ואסתטיקה. פעם, הם פחות חיפשו את הפתרונות הללו ואילו היום, כשהטיפוח הוא עניין זמין וקיים, גם הם רוצים להראות במיטבם.
גברים אלה לא מתביישים להשקיע במראה חיצוני, עובדה היא ש- 32% מהגברים שנשאלו בסקר, ציינו שלא ישמרו בסוד את הטיפולים שעשו מפני הסובבים אותם.

· צעירים חסרי מנוח: בני נוער וצעירים מבקשים לפתור בעיות אסתטיות מלידה או כאלה שהתפתחו בתקופת ההתבגרות, על רקע התמודדות עם סיטואציות חברתיות שעלולות להביך אותם. רבים מהם רוצים לבצע את הניתוחים לפני הגיוס לצה"ל. צעירים אלה מבקשים למשל ניתוחי אף, הצמדת אוזניים בולטות (לאחר תספורת צה"לית), שאיבת שומן או גינקומסטיה – התפתחות חזה נשי אצל צעירים (למשל, על רקע המקלחות המשותפות בצבא), ועוד.

· "כבר לא מצליח לחזור לעצמי...": לקראת גיל 40 וצפונה, מוצאים עצמם גברים רבים נלחמים בקמטוטים ובצניחת הפנים ולא פעם גם במשקל ובעובדה, שלמרות הספורט ודיאטות, הגוף לא תמיד חוזר להיות חטוב ומוצק כפעם. חלקם נשואים שרוצים להראות טוב ומקצתם חזרו זה עתה לשוק הפנויים-פנויות ועליהם לעמוד בתחרות עם צעירים מהם. בגילאים אלה, גברים עוברים הזרקות של חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית למילוי נפח בפנים ובוטוקס להרמת המצח והחלקת הקמטים. מקצתם עוברים גם המסות ושאיבות שומן.

סוגי הטיפולים והניתוחים הנפוצים בקרב גברים:

- ניתוחים להצמדת אוזניים: ניתוחים ש"משטיחים" את האוזן לכיוון הראש. ניתוחים אלה נעשים גם בילדים ובנערים.

- ניתוחי פנים: גברים עוברים כיום הרמות עפעפיים עליונים וטיפול משלים ב"שקיות" בעפעפיים תחתונים ומקצתם גם מתיחות והרמות פנים וצוואר.

- ניתוחים לאחר ירידה במשקל: ניתוחים להסרת עור עודף מאזורי הירכיים, הזרועות, החזה והבטן, למי שירדו קילוגרמים רבים במשקל בדיאטות וספורט או למי שעברו ניתוח בריאטרי (שרוול, מעקף קיבה וכדומה) ונותרו עם עודפי עור.

- טיפולים אסתטיים: גברים רבים מבקשים העלמה של קמטים באמצעות הזרקות חומרי מילוי ובוטוקס, העלמת כתמים בעור עקב גיל או שמש, טיפול בצלקות , הסרת שומות ונקודות חן ונגעים שונים.

- טיפולים ייחודיים: מעטים מבין הגברים פונים לניתוחים יוצאי דופן כגון ניתוח ליצירת "קוביות" בבטן בצורה מלאכותית, עיבוי השוקיים על מנת שייראו שריריות או הגדלת נפח הישבן. חשוב לציין כי מדובר במקרים מעטים שאינם מאפיינים את כלל הגברים.

מה צופן לנו העתיד?

קרוב לוודאי שהדברים ילכו וייעשו יותר ויותר לגיטימיים ומספרם של הגברים המטופלים באסתטיקה רק יעלה. בכל העולם הופכת הרפואה האסתטית למצרך יסוד שגרתי ולחלק בלתי נפרד באורח החיים של גברים ונשים כאחד. אחת המדינות המובילות בעולם בפתיחות בנושא כיום היא ברזיל, שם צורכים נשים וגברים טיפולים אסתטיים בתדירות ופתיחות רבה כחלק משגרת החיים השוטפת. סביר להניח שגם אם הם נמצאים מספר צעדים אחרי הנשים, ייעשו הגברים עם הזמן יותר ויותר מתירנים ופתוחים להיות חלק ממעגל הטיפולים האסתטיים.

 
 
Image courtesy of by artur84 at http://www.freedigitalphotos.net/
 
 
חופית שטרן אריאלי

תגיות: בוטוקס, בוטוקס לגברים
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה