אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) תוספי תזונה > תוספי תזונה

תוספי תזונה הם הכרח ולא ברירה


ד'ר דוד חפץ / 9.6.14

תוספי התזונה למזון האדם בימינו הם הכרח ולא ברירה, מאחר ואין באפשרותנו להשיג את התזונה המיטבית הדרושה לנו רק מהמזונות שאנו אוכלים. מניעת מחלה וטיפול קונבנציונאלי במחלה מצליחים כאשר משיבים לגוף את מלאי החומרים החסרים לו באמצעות תזונה מתאימה ונטילה של תוספי תזונה. מחקרים מוכיחים בצורה חד-משמעית, שהתזונה המודרנית לקויה וגורמת להתהוותן האיטית של מחלות כרוניות קשות מאוד, ממיגרנה עד מחלות לב וסרטן. המחלות נגרמות מאי אספקה טבעית של החומרים הביוכימיים המזינים והגורמים לגופנו לתפקד במיטבו.

מרבית בני האדם סובלים בלי ידיעתם מתת-תזונה בקיבה מלאה, ומשלמים מחיר מלא בבריאותם ובחייהם. 2/3 מסך כל הקלוריות שצורך האדם הממוצע, הם מזונות ריקים לגמרי ממינרלים וויטמינים, שרובם הוסרו והושמדו בתהליך התעשייתי. 1/3 מהמזון הנותר אין בו כדי לספק את המרכיבים החסרים בגוף האדם !

1. עיבוד המזון התעשייתי משמיד ומסלק ויטמינים, מינרלים וסיבים, בגלל זיקוק מופרז, חימום גבוה במיוחד והפעלת חומרים כימיים. דוגמה לנזק שנגרם מתהליך עיבוד המזון היא עיבוד האורז. עדיין מקובל להסיר את הקליפות מגרגרי האורז, המהוות את עיקר ערכו, כדי לקבל אורז לבן. כאשר התזונה התבססה ברובה על אורז לבן, התפרצה מגפת הברי-ברי. זה אומר מחסור חמור בוויטמין B1.

2. החקלאות המודרנית מוציאה מהקרקע מינרלים, בלא שאיש טורח להחזיר אותם. המעט שמוחזר (אשלגן, זרחן וחנקן) מבטיחים רק יבולים גדולים אך בעלי ערך תזונתי נמוך. המינרלים: ברזל, יוד, סידן, מגנזיום, סלניום, כרום, מוליבדן, קובלט, פלואור, נחושת, אבץ ומנגן, אינם מוחזרים. ריכוזם בקרקע יורד והופך למפגע בריאותי חמור. איש אינו מעלה על דעתו, שהחקלאות המודרנית מדשנת את הקרקע בחומרים לא אורגניים במקום בתערובת טבעית לזיבול, ולכן הקרקע מדולדלת דרך קבע. התוצאה : תת-תזונה על קיבה מלאה אשר מתפתחת בארץ זה עשרות שנים.

3. מפגעים סביבתיים – זיהום, חומרי הדברה, כימיקלים, נביעת אלקטרונים ממערכות טכנולוגיות – מגבירים את הצורך בנוגדי חמצון למען טיהור מערכות הגוף מהנזקים הנגרמים.

4. שימוש גדול באנטיביוטיקה פוגעת בחיידקים הידידותיים, ולכן אין מי שיגביל את שגשוגם של השמרים הגורמים למחלות (Candida Albicans). צריכת תרופות ואלכוהול יחד עם רמת המתח הגבוהה בחיינו, מגבירים אף הם את הצרכים התזונתיים של האדם.

5. מגוון מחלות פוגעות בתזונתנו, ותרופות רבות חוסמות את השפעת מרכיבי המזון על הגוף.

כמו לכל מנוע / מערכת טכנולוגית, גם לגוף שלנו יש קלט, תהליך עיבוד ופלט:

2/3 המזון בארץ אין בו כלל ערך תזונתי ורק כ- 1/3 המזון באיכות טובה – כל מנוע מעולה היה נהרס תוך זמן קצר, אילו הזינו אותו ב-2/3 דלק גרוע וב-1/3 דלק באיכות טובה. לכן ברור מעל לכל ספק, שאין באפשרותנו להשיג את התזונה המיטבית הדרושה לנו רק מהמזונות שאנו אוכלים.

· הגוף שלנו חייב לקלוט את כל החומרים החיוניים לקיומו בכמות הדרושה – חמצן, מים ומזון על כל מרכיביו: ויטמינים, מינרלים, אנזימים, חומצות-שומניות, חומצות-אמינו מהחלבון וגלוקוזה לייצור אנרגיה.

· הגוף שלנו חייב לעבד ולנצל במלואו את כל החומרים החיוניים לתפקידו על-ידי פירוק מושלם של המזון למרכיביו הסופיים והעברתם לתאים, להפקת אנרגיה ובניית תאים חדשים.

· הגוף שלנו חייב לסלק באופן מוחלט ומידי את הפסולת שהצטברה בתאים על-ידי הוצאה מהירה של האשפה שנוצרה בתהליך חילוף החומרים, ונטרול וסילוק הכימיקלים המזיקים שנבלעו.

בריאות הגוף והנפש היא מצב נורמלי וטבעי כל עוד לא הופר "האיזון הפנימי". הברירה בידיך. אתה יכול לחכות עד שמחלה אנושה תתקוף אותך ולקוות שהרפואה תושיע, כפי שתמימים נוהגים, או להשקיע כעת קצת זמן ואנרגיה, על-מנת לזכות בעתיד בבריאות טובה.

כל תהליכי החיים תלויים באנזימים. בלי אנזימים אין תהליך חילוף חומרים. אולם בלי וויטמינים ומינרלים אין פעילות של האנזימים. החלבונים תורמים לבניית רקמות חדשות. לשם כך דרושה פעילות של האנזימים. אולם בלי וויטמינים ומינרלים אין פעילות של האנזימים. הגוף משתמש בפחמימות ליצירת אנרגיה. לשם כך דרושה פעילות של אנזימים. אם יחסר וויטמינים ומינרלים, הגוף איננו מסוגל להפוך את הפחמימות לאנרגיה. השומנים תורמים לבניית הורמונים. כדי שחומצות שומן יהפכו להורמונים, דרושה פעילות של אנזימים. בלי וויטמינים ומינרלים, אין פעילות של אנזימים.

אין לרפואה הקונבנציונאלית מה להציע בכל הנוגע למניעת מחלות: אתה חייב תחילה לחלות על-מנת שהרפואה תעסוק בך, וכאשר המחלה מתפתחת ומתגלה, מטפלת הרפואה לרוב בסימפטומים החיצוניים שלה, בלא לגעת בסיבות הבסיסיות להיווצרותה.

מה עלינו לעשות כדי להימנע ממחלות ולהגיע לגיל גבוה מאושרים ? תוספי התזונה הם חיוניים ונחוצים לנו ביותר על מנת להחזיר לגוף את האיזון הביולוגי הנדרש לתפקודיו השונים, ובכך למנוע מחלות ובמקרים רבים גם לרפא.

לכל אדם נדרשת תזונה המבוססת על מינון בסיסי של תוספי תזונה. כמו כן על כל אדם שכבר חולה במחלה מסוימת או בעל נטייה גנטית ללקות במחלה, ליטול תוספי תזונה ספציפיים ובכמות מוגברת כדי לעזור בריפוי ובשיקום.
 
מאת: ד"ר דוד חפץ, MD מומחה ברפואה תזונתית הוליסטית
 
בתאריכים 10-11 ביולי 2014 יתקיים "כנס אוכלים בריא 6" בתיאטרון גבעתיים, בו ישתתף ד"ר דוד חפץ בפאנל בנושא "בעד ונגד תוספי תזונה". לפרטים נוספים ולהרשמה לפאנל: http://www.eatwell.co.il/?CategoryID=456&ArticleID=4323
 
 
 
Image courtesy of by YaiSirichai http://www.freedigitalphotos.net/
 
 

סיגל איל - יחסי ציבור תקשורת ואסטרטגיה 052-6276229

 
 

תגיות: תוספי תזונה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה