אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר
(אנציקלופדיה) חדשות בריאות >

תרופה חדשנית בעלת מנגנון פינוי שעוקף את הכליה ופותר את הצורך בהתאמת מינונים, עכשיו גם בישראל


13.5.14

בשורה לחולי הסוכרת בישראל:

תרופה חדשנית בעלת מנגנון פינוי שעוקף את הכליה ופותר את הצורך בהתאמת מינונים, עכשיו גם בישראל

ישראל מיישרת קו עם העולם ומרחיבה את הפתרונות הטיפוליים עבור חולי הסוכרת סוג 2. התרופה 'טרג'נטהTM' ( Trajenta®לינגליפטין), שהוכיחה יעילות באיזון הסוכרת, מונעת את הצורך של התאמת מינוני התרופות כאשר מתפתחת ירידה בתפקודי הכליה.
זאת בשל היותה בעלת מנגנון פינוי ייחודי מהגוף שעובר דרך מערכת העיכול ולא דרך הכליות כפי שקורה בטיפולים המקובלים כיום לאיזון הסוכרת.

טרג'נטה, משווקת ע"י חברות התרופות הבינלאומיות בורינגר אינגלהיים ואלי לילי. התרופה פועלת במנגנון של עיכוב האנזים DPP-4, עמוד התווך של הטיפולים בסוכרת ברחבי העולם. טרג'נטה מאושרת על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), הסוכנות האירופאית לתרופות (EMA) ורשויות רגולטוריות נוספות ברחבי העולם.

טרג'נטה, שנחקרה בלמעלה מ-22 מחקרים קליניים רב לאומיים שנערכו בקרב אלפי אנשים הסובלים מסוכרת סוג 2, הוכיחה יעילות באיזון רמות הסוכר של החולים.

בנוסף, טרג'נטה נמצאה בטוחה בכל רמה של תפקוד כלייתי והיא למעשה התרופה היחידה
(מקבוצת
DPP4 ) לטיפול בסוכרת שניתן ליטול בכל רמה של תפקוד כלייתי ללא צורך בהתאמת מינון. התרופה במתן בודד ובתוספת מטפורמין אינה גורמת להיפוגלקמיות. יחד עם כך, תוספת של התרופה לסולפוניל אוריאה מקטינה במעט את הסיכון לאירועי היפוגליקמיה (נפילת סוכר חדה אשר עלולה לסכן חיים). כמו כן, התרופה נלקחת פעם אחת ביום.

לדברי אורנה פיאט-שטיינברגר, מנכ"לית בורינגר אינגלהיים ישראל: "לאחר שנחלה הצלחה בלמעלה מ-50 מדינות ברחבי העולם, השקתה של טרג'נטה בישראל מהווה צעד משמעותי בקידום ושיפור הבריאות ואיכות החיים של ציבור הסוכרתיים בארץ".

לדברי דויד גל, מנכ"ל אלי לילי ישראל "כחלק מהמאמץ להשפיע ולהילחם באחת ממגפות
המאה- סוכרת, אלי לילי ישראל חרטה על דגלה לקדם פתרונות מותאמים אישית לחולי הסוכרת. שיתוף הפעולה בין אלי לילי לבורינגר אינגלהיים מהווה מהלך שמטרתו להרחיב את מגוון הפתרונות ואפשרויות הטיפול המותאמים לחולים ומטפליהם. הקו המנחה של חברת אלי לילי בישראל ובעולם היה ויהיה שיפור בריאותם ואיכות חייהם של החולים".

בישראל חיים חצי מיליון חולי סוכרת סוג 2, שמהווים 7% מהאוכלוסייה. סוכרת סוג 2 מהווה מעל 90% ממקרי הסוכרת במבוגרים והשכיחות שלה רק עולה עם הגיל. מנתונים עולמיים עולה כי, אחד הסיבוכים העיקריים ממנו סובלים חולי סוכרת הוא הפגיעה בתפקודי הכליות, עד כדי כך שכיום כבר יודעים ששליש מחולי סוכרת סוג 2 בשלב כלשהו של המחלה יסבלו מנזק חמור לכליה שלהם. מכאן, שהשמירה על הכליה הופכת קריטית בטיפול בסוכרת.

לדברי פרופ' איתמר רז, יו"ר המועצה הלאומית לסוכרת ומנהל יחידת הסוכרת בביה"ח הדסה עיןכרם: "הודות ליעילותה הגבוהה באיזון הסוכרת לצד רמת הבטיחות שלה, מתאימה טרג'נטה למנעד רחב של חולי סוכרת סוג 2. בנוסף, טרג'נטה אינה דורשת שינוי במינונים במידה וחלה התדרדרות במצב הכליות, שכן היא אינה משפיעה עליהן, ובזכות כך מאפשרת ראש שקט לרופאים ולחולים בטיפול במחלה".

לדברי ד"ר יבגני מושקוביץ, מומחה לאנדוקרינולוגיה ורפואה פנימית, מנהל מרפאת סוכרת מחוז דן פתח תקווה שירותי בריאות כללית: "אחד הסיבוכים העיקריים כיום של סוכרת הוא פגיעה בתפקודי הכליה, דבר שעלול להוביל לאי ספיקת כליות סופנית ובמקרים קיצוניים לצורך בטיפולי דיאליזה. ירידה בתפקוד הכלייתי בחולי סוכרת סוג 2 לרוב הינה חסרת תסמינים, ובנוסף לכך סוכרתיים לא תמיד מקפידים לבצע את המעקב הנדרש אחרי רמת תפקודי כליות.
מכאן, שתרופה כמו טרג'נטה, הבטוחה לשימוש בכל רמה של תפקוד כלייתי, היא בעלת יתרון חשוב לחולי סוכרת, ומהווה בשורה אמיתית לסוכרתיים בישראל".

החל מחודש ינואר 2014 טרג'נטה זמינה במסגרת הביטוחים המשלימים של קופות החולים כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת.

אודות בורינגר אינגלהיים וחברת אלי לילי שות'

בינואר 2011 בורינגר אינגלהיים וחברת אלי לילי ושות' הכריזו על שיתוף פעולה בתחום הסוכרת, המתמקד בארבע תרכובות הקיימות בתמהיל המוצרים, המשתייכים לתחומי הטיפול הגדולים. שיתוף פעולה זה של שתי החברות, הנמנות עם חברות הפארמה המובילות בעולם, משלב בין נקודות החוזק שלהן: המוניטין העשיר המונע ממחקר וחדשנות של בורינגר אינגלהיים לצד הניסיון, המחקר החדשני וההיסטוריה החלוצית של אלי לילי בתחום הסוכרת. באמצעות שיתוף פעולה זה, מפגינות החברות מחויבות לטיפול בחולי הסוכרת, תוך התמקדות משותפת בצרכים של המטופלים.


אודות בורינגר אינגלהיים -
BI

קבוצת בורינגר אינגלהיים היא אחת מ- 20 חברות הפארמה המובילות בעולם. משרדיה הראשיים ממוקמים באינגלהיים, גרמניה והיא מפעילה 145 נציגויות ברחבי העולם ומעסיקה מעל ל- 42,000 עובדים. מאז היווסדה בשנת 1885, החברה בבעלות המשפחתית, מחויבת למחקר, פיתוח, ייצור ושיווק מוצרים חדשניים בעלי ערך טיפולי גבוה לרפואת אדם ווטרינריה.

כחלק מרכזי בתרבות החברה, בורינגר אינגלהיים מחויבת לפעול מתוך אחריות חברתית. מעורבות בפרויקטים חברתיים, דאגה לעובדים ובני משפחותיהם, ומתן שוויון הזדמנויות לכל עובדיה, הם חלק מיסודות החברה. שיתוף פעולה וכבוד הדדי, כמו גם שמירה על איכות סביבה וקיימות, הינם גורמים מהותיים במאמציה של בורינגר אינגלהיים.

בשנת 2010, רשמה בורינגר אינגלהיים מכירות בהיקף של למעלה מ 16.7 מיליארד דולרים נטו
(כ- 12.6 מיליארד אירו). החברה השקיעה קרוב ל-24% מסכום מכירות זה בתחום פעילותה המרכזי, תרופות מרשם, באמצעות מחקר ופיתוח.

אודות אלי לילי

לילי, תאגיד מוביל המונע מחדשנות, מפתחת תמהיל הולך וגדל של מוצרים פרמצבטיים על ידי יישום המחקרים העדכניים ביותר ממעבדותיה ברחבי העולם ומשיתופי פעולה עם ארגונים מדעיים בולטים. משרדיה הראשיים ממוקמים באינדיאנפוליס, אינדיאנה. לילי מספקת מענה באמצעות תרופות ומידע - עבור חלק ניכר מהצרכים הרפואיים הנחוצים ביותר בעולם.
מידע נוסף אודות לילי ניתן למצוא ב: http://www.lilly.com/


אודות לילי בתחום הסוכרת

לאורך יותר מ- 85 שנים, לילי מובילה בינלאומית בפתרונות חלוציים לתמיכה באנשים שחיים ומטפלים בסוכרת. לילי הציגה לעולם את האינסולין המסחרי הראשון בשנת 1923, וביססה עצמה מאז בחוד החנית של החדשנות הרפואית והטכנולוגית לניהול מחלת הסוכרת.
לילי מחויבת גם לספק פתרונות מעבר לטיפול עצמו ע"י מתן כלים מעשיים, חינוך ותוכניות תמיכה כדי לעזור ולהתגבר על החסמים של המטופלים בהצלחת המסע שלהם לצד הסוכרת. ב'לילי', מסעותיו של כל אדם שחי עם סוכרת או מטופל במחלה מהווה לנו השראה. לקבלת מידע נוסף , בקרו ב: http://www.lillydiabetes.com/
 
עדי קתיאל גולדפינגר

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה