אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > רפואה סינית

רפואה סינית לילדים ותינוקות


בני מרמור / 29.7.13
"סינית אני מדברת אליך".. רפואה סינית – גם ובמיוחד לילדים ותינוקות

רובנו פוחדים ממחלות, במיוחד כאשר מדובר בילדינו. חוסר האונים המתלווה למראה הילד מחוסר האנרגיות, הפחד שמא מצבו ידרדר אם לא נטפל בו כראוי ותחושת חוסר השליטה במצבו, גורמים להורים לסבל עמוק. את רובנו יפתיע אם כן, לשמוע שלפי הרפואה הסינית ילדים חולים במחלות אקוטיות כי זה טבעם, ולמחלות אלו יש תפקיד חשוב מאוד בתהליך צמיחתו של הילד ובהפיכתו לאדם בוגר וחסון. רפואה סינית, ודיקור סיני בפרט מהווים את אחת משיטות הרפואה היעילות והטבעיות ביותר לטיפול, הקלה, וכרפואה מונעת למגוון מחלות של ילדים ותינוקות.

לפי הרפואה הסינית, ילדים שונים ממבוגרים בכמה תחומים. חילוף החומרים אצל ילדים מהיר יותר ולכן הם עלולים לפתח יותר מחלות. יחד עם זאת, ככל שהגוף צעיר יותר ונקי יותר - יכולת ההחלמה שלו גדולה יותר. לילדים יש מערכת חיסון, מערכת נשימה ומערכת עיכול חלשות יחסית, משום שמערכות אלו לא היו צריכות לעבוד לפני הלידה. מקורן של רוב המחלות אצל ילדים נובעת מפגיעה באחת ממערכות אלו.

מאפיינים אלה אצל ילדים הופכים את הרפואה הטבעית למתאימה להם במיוחד. בגלל מבנה גופם הצעיר, והגדילה המאסיבית שהם עוברים, איכות האנרגיה של ילדים גדולה יותר משל מבוגרים, ולכן טיפול ברפואה סינית ובדיקור סיני, העוסק בשיפור זרימת ואיכות האנרגיה בגוף יעיל ביותר עבורם.הם מגיבים טוב יותר ומהר יותר, ולכן אינם זקוקים לטיפולים ממושכים. מחלות הילדים לרוב לא יהפכו לבעיות כרוניות, אם הטיפול שניתן בשלב הראשון של המחלה יהיה מתאים. לעומת זאת, מחלות שמוגדרות כרוניות ניתנות לטיפול יעיל שעשוי לשנות את מהלך המחלה לטווח הארוך.

מאותן סיבות שפורטו, לגבי החששות שמלווים הורים ביחס לילדיהם אנו נתקלים לעתים קרובות בקושי כאשר מציעים להורים להפנות את הילד לטיפול בדיקור סיני וחבל שכך.ילדים מסתבר באים ללא דעות קדומות ומכנים להתנסות בטיפול. יעילותו של הדיקור הסיני בטיפול בילדים ובתינוקות הוכחה במשך אלפי שנים ברפואה הסינית ובעשורים האחרונים גם במערב במחקרים מסודרים. הטיפול בילדים נעשה על ידי דיקור סיני עדין וכמעט בלתי מורגש אם הוא מבוצע ע"י מטפל מוסמך ומקצועי. השפעות הטיפולים נראות לעין בתוך זמן קצר יחסית, ובנוסף טיפול בדיקור סיני בילדים עשוי למנוע את תופעות הלוואי של תרופות שונות.

הרפואה הסינית רואה את מצב בריאותו של האדם כאיזון הרמוני בין מערכות הגוף השונות ובין הגוף והנפש. מסיבה זו הדיקור הסיני והטווינא יעילים כטיפול בילדים עם דלקות אוזניים, נזלת כרונית, התקררות ואסתמה, בעיות במערכת העיכול כגון: שלשלולים, עצירויות, הרטבת לילה, אלרגיות וכאבי ראש, בעיות מוטוריות שונות כגון טיקים, טונוס שרירים ובעיות התפתחות ובעיות נפשיות: מתח, חרדה, בכי לילה, חוסר שקט והיפראקטיביות .

השלב הראשון של הטיפול הוא האבחון: תהליך האבחון נעשה ע"י התבוננות בילד, בדיקת דופק מיוחדת, בדיקת לשון ותשאול ההורים. בסוף שלב זה נקבעת האבחנה לפי הרפואה הסינית ומוצעת תוכנית הטיפול המתאימה ביותר.

צורת הטיפול בדיקור סיני בילדים מותאמת גם למאפיינים המיוחדים של הגיל הצעיר ולמגבלות שהגיל מציב. הטיפול עצמו נעשה באמצעות דיקור קל במספר קטן של נקודות בגוף על ידי מחט עדינה וסטרילית. בתינוקות וילדים רכים משך הדיקור קצר מאוד ואורך מספר שניות לכל נקודה. אצל ילדים גדולים יותר ניתן לעיתים להשאיר את המחטים מספר דקות נוספות. בעת הדיקור חש הילד דקירה עדינה ובהמשך הוא יכול להרגיש תחושות שונות כמו דגדוג, הרדמות מקומית ועוד אך רוב הילדים לא ירגישו דבר מיד לאחר הוצאת המחט.

טיפולי רפואה סינית וסדנאות לילדים ברשת מרפאות "כללית רפואה משלימה" :

דיקור סיני - נעשה באמצעות מחטים מיוחדות לילדים, קטנות במיוחד, שכמעט ואינן כואבות. זמן השארת המחט אצל ילדים נע בן מספר שניות לבין דקות מועטות בהתאם לגיל הילד.

צמחי מרפא סיניים- ניתן לקבל את הצמחים בצורת משקה ממותק, ולהקל על נטילתם.

תזונה - תשאול מקיף בנוגע לתזונת הילד ומתן המלצות לשינוי תזונתי, בהתאם לצורך. מערכת העיכול של הילד מגיעה לתפקוד מלא בגיל 3. עד גיל זה המערכת נבנית ,לכן היא תלויה מאוד באיכות המזון שהילד צורך. תזונה נכונה בגילאים אלו חשובה מאוד הן למניעת מחלות בהווה והן להמשך החיים. תזונה שמתבססת על מוצרים מתועשים כגון: סוכר לבן, ממתקים למיניהם וקמח לבן, עלולה להוביל למגוון מחלות שיפגעו בילד, שכאמור, עדיין לא בשל לגמרי להתמודד עם סוגי המזון הללו.

טווינא לילדים (עיסוי בלחיצות המבוסס על טכניקת מגע) כלי טיפול ייחודי בעיקר למחלות פנימיות מגיל הלידה ועד גילך 12. הטיפול נועד לטיפול במגוון רחב של בעיות אקוטיות וכרוניות כגון: גזים, עצירות, שלשולים, התקררויות , שיעול,קשיי נשימה , אסתמה, בעיות שינה,הרטבת לילה, היפראקטיביות.

שיאצו בייבי סדנא מותאמת לתינוקות לחיזוק הקשר עם בין הורה לתינוק, סיוע למערכת העיכול, שחרור גזים ועצירויות, חיזוק מערכת החיסון.

מאת: בני מרמור, אחראי תחום רפואה סינית ברשת מרפאות כללית רפואה משלימה
 
אודות "כללית רפואה משלימה": רשת מרפאות לרפואה משלימה המונה כ- 50 סניפים בפריסה ארצית. ברשת מגוון טיפולים וסדנאות רחב ,שנבחרו תוך הקפדה על הסטנדרטים הרפואיים הגבוהים ביותר, המקובלים גם בעולם המערבי. הטיפולים ניתנים ע"י מיטב המטפלים בארץ ותחת פיקוח רפואי מלא. כל מטופל הפונה למרפאות כללית רפואה משלימה יתייעץ תחילה עם רופא אשר יתאים עבורו תוכנית טיפולים יעילה ובטוחה בהתאם לצרכיו האישיים. תוכנית טיפולים תשלב באופן מיטבי מגוון פתרונות טבעיים הקיימים במרפאתינו. כללית רפואה משלימה, טל: 2829*
 
איילת שטרן

תגיות: רפואה משלימה, רפואה סינית, דיקור סיני, דיקור סיני לילדים ותינוקות
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה