אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
פרופ' משה שטרנפלד
רפואה סינית מסורתית.

רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) רפואה משלימה > רפואה סינית למניעה ושיכוך מיגרנה

רפואה סינית למניעה ושיכוך התקפי מיגרנה. ניסויים קליניים וניסיון קליני


רפאל רוזנסקי / 4.3.13
יותר ויותר אנשים פונים לרפואה משלימה לצורך מציאת מרפא ומזור לבעיות בריאות שלהם בתקווה לקבל טיפול יעיל אשר יהיה גם נטול תופעות לוואי. האם רפואה סינית מסוגלת לספק פתרון טוב יותר לסובלים ממיגרנה מפתרון התרופתי של הרפואה המערבית? במאמר קצר זה נדון על סוגיה זאת
 
בעידן האחרון התפרסמו מאות רבות של מחקרים רפואיים שנערכו לצורך בירור יעילותה של הרפואה הסינית בטיפול במיגרנה אל מול הטיפול התרופתי הקונבנציונלי. המחקרים בדקו את יעילות ובטיחות הטיפול בדיקור סיני בזמן ההתקף וגם בין ההתקפים לצורך מניעה לאורך זמן.

יש לציין שקבוצות שעברו טיפולי דיקור סיני למיגרנה התאפיינו בכמות תופעות לוואי נמוכה משמעותית מקבוצות שעברו טיפול תרופתי קונבנציונלי.

מחקר מעניין בוצע בסין לצורך השוואת דיקור פלסבו (דיקור דמה) עם דיקור אמיתי. המחקר גילה הבדל משמעותי בין קבוצת הביקורת לבין הקבוצה שקיבלה דיקור אמיתי. במחקר זה בולט שיעור התגובות החיוביות ואורך ההפוגה בין ההתקפים לטובת הקבוצה שטופלה בדיקור סיני אמתי.

מחקרים נוספים מראים את יעילות הדיקור הסיני במניעת התקפי מיגרנה בהשוואה לטיפול תרופתי. בקבוצת הדיקור, אחוז המדווחים על ירידה של 50% במספר ההתקפים היה גבוה יותר מקבוצת המטופלים בתרופות.

מעניין לציין, שבקליניקה אני רואה תוצאות יפות מאלה שמתפרסמות במחקרים. הסיבה לכך כנראה שבמחקרים משתמשים בעיקר בנקודות דיקור קלסיות ולא בפרוטוקולי (פרוגרמה טיפולית מפורטת) הדיקור שמניבות תוצאות הרבה יותר טובות.

הניסיון הקליני שלי מוכיח אחוזי ההצלחה גבוהים אף יותר מ 50% המקובלים במחקר. כאמור זה קורה כנראה בגלל השימוש בנקודות הדיקור המיוחדות (הלא סטנדרטיות) שמועילות יותר מאלה שמשתמשים בהן לצורך המחקר עם פרוטוקול טיפולי אחיד.
מלבד זה אני משלב בטיפול למניעת מיגרנות נקודות דיקור מרגיעות במיוחד ומדבקה עם כדור זעיר שעשוי פלדת אל חלד שנדבק באפרכסת האוזן. המטופל נושא את הכדור במשך עשרה ימים עד להחלפה. כלומר השפעת הכדור נמשכת גם מחוץ לכותלי המרפאה בין טיפולי הדיקור. שילוב האמצעים הטיפוליים האלה משפר משמעותית את התוצאות.

במהלך הטיפולים עצמת התקפי כאבי הראש הולכת ופוחתת ופרקי הזמן בין ההתקפים מתארכים. אנו שואפים להגיע להעלמות מוחלטת של התקפי המיגרנה.
 
טיפ חשוב למניעת התקפי מיגרנה: מומלץ להימנע מצריכת קפאין (קפה, קולה, משקאות אנרגיה), שוקולד, בוטנים, בשר מעושן וגבינות עתירות שומן.
 
רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מטפל ב רפואה סינית ומנהל מרפאת רפאל ל רפואה משלימה. בטיפולים מלבד דיקור סיני משלב מגוון שיטות ריפוי טבעיות נוספות. פתרון לבעיות גוף ונפש, כל סוגי הכאב, עייפות, דיכאון, בעיות נשים, פוריות,הרזייה ועוד.
למרפאת רפאל סניפים בתל אביב וראשל"צ. טל' 054-5721258,


תגיות: רפואה סינית, דיקור סיני, מיגרנה
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה