אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) עור ושער > המראה החיצוני שלנו

להישאר צעירים לנצח - גם השנה!


24.9.12
סקר ישראלי חדש: 78% מהישראלים מוטרדים מהמראה החיצוני שלהם

סקר ישראלי חדש: 78% מהישראלים מוטרדים מהמראה החיצוני שלהם

· ל-89% חשוב לשמור על מראה פנים צעיר.

· 70% מהנשים הישראליות מבצעות טיפולים אסתטיים לשיפור מצב הרוח.

· למעלה משליש מאוכלוסיית הגברים הודו שטיפול בבוטוקס והזרקות ישפר את הביטחון העצמי.

· מובילים במלחמה בקמטים תושבי גוש דן (83%) לעומת הירושלמים(64%).

· יתחדשו בקרוב: 22% ממשתתפי הסקר 78% מתוכן נשים, ו15% גברים מתכוננים לעבור טיפולי הזרקות לקמטים ובוטוקס.

ספורט, הימנעות משמש, שנת יופי ועד טיפולי מילויים והזרקות בוטוקס - כל הדרכים לעצור את מחוגי הזמן , עם מראה פנים חדש וצעיר.

גם בימים טרופים אלה שעיקר מחשבותינו נתונות לדאגות לעתיד ולמצב בטחוני מורכב, טוב לדעת שאנשים עדיין מוטרדים גם מדברים שגרתיים כגון: איך הם נראים, כיצד לעצור את גלגלי הזמן עם פנים חדשות ומראה צעיר ורענן, באמצעות טיפולים אסתטיים. המראה החיצוני מעסיק 78% מהישראלים , כך מגלה סקר ישראלי חדש שנערך עבור רשת מרפאות כללית אסתטיקה.

על פי ממצאי הסקר ,שנערך ע"י מכון המחקר Market Watch , ובוצע בקרב 518 מרואיינים בגילאי ,40-65, ל89% מהישראלים חשוב לשמור על מראה צעיר של הפנים.

המראה החיצוני מעסיק יותר נשים(88%) מאשר את המין הגברי (68%), ובעיקר את תושבי אזור גוש דן (83%) מאשר את הירושלמים והסביבה (64%).

באופן טבעי, המראה החיצוני מעסיק רוב מוחלט של מי שעבר טיפול בעבר (95%), ולכל מי שעבר טיפול (98%) חשוב לשמור על מראה צעיר של הפנים.

" לאחר ימי הקיץ החמים, מגיע הזמן לעצור את המשך הקימוט, לרענן את המראה ולהשיב לעור את זוהרו. חגי ראש השנה הם תקופת ההתחדשות ושינויים, מציין ד"ר דין עד אל , מומחה לכירורגיה פלסטית, המנהל הרפואי של רשת מרפאות כללית אסתטיקה, ומנהל מחלקת כירורגיה פלסטית ויחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין. מעבר להכנות המסורתיות לחג, רכישת מתנות, הביקוש לטיפולי מילוי קמטים והזרקות גדל משמעותית בסמוך לתקופת החגים. הטיפולים האסתטיים באמצעות חומרים מתקדמים הינם מגוונים ומאפשרים להצעיר את עור הפנים ללא התערבות כירורגית במהירות ואפקטיביות, לטשטש ולהעלים קמטים תוך קבלת תוצאות בזמן קצר וללא צורך בהחלמה ארוכה."

המלחמה בקמטים: מה עושים הישראלים על מנת לשמר עור פנים צעיר? מהימנעות מהשמש ועד שנת יופי

מסתבר עפ"י הסקר, שבקרב הישראלים קיימת מודעות גבוהה לנזקי השמש לפנים: 65% השיבו כי הם נמנעים מחשיפה לשמש על מנת לשמר את עור הפנים, 56% משתמשים במוצרי קוסמטיקה וכמחצית (48%) אף ציינו כי הם מקפידים על שינה.

"גורמים סביבתיים המעוררים יצירת קמטים וחריצים אחרים בפנים, כגון: זיהום, יובש, קרינת השמש, מותירים את העור מחוספס וגורמים לו לאבד מגמישותו, מציין ד"ר עד אל, חשיפה מוגזמת לשמש מהווה את הגורם העיקרי להיווצרותם של קמטים, בנוסף להזדקנות. גורמים נוספים הינם עישון, מצב נפשי (כגון: מתח, חרדה), תזונה לקויה (לרבות אכילת מזונות שאינם כוללים מספיק ויטמין E) והפחתה קיצונית במשקל. קמטים אחרים המכונים קמטי הבעה נוצרים בשל הבעת רגשות כמו: צחוק, כעס, פליאה ועוד. גורמים נוספיםלהיווצרות קמטים בטרם עת: אורח חיים, גנטיקה, איכות העור."

גברים: צעירים לנצח באמצעות ספורט, לעומת נשים: משקיעות בקוסמטיקה ובטיפולי הזרקות

בקרב נשים בולט יותר השימוש במוצרי קוסמטיקה לשימור עור הפנים (81% לעומת 30%) ובקרב גברים בולט יותר הספורט (65% לעומת 42%).

שיעור נמוך בלבד מקפיד על תזונה נכונה ושתייה מרובה בהקשר זה.

מי שעבר טיפולי הזרקות ומילוי קמטים, משתמש במוצרי קוסמטיקה בשיעור ניכר משמעותית יותר ממי שלא עבר טיפול ( 86%) ואף מבקר יותר אצל קוסמטיקאיות (44%).

הימנעות מחשיפה לשמש גבוהה יותר בקרב המטופלים (בעיקר המבוגרים יחסית 78% לעומת 55%, ובעלי השכלה גבוהה77% בקרב אקדמאים לעומת 42% בקרב בעלי השכלה תיכונית).

כרבע ממשתתפי הסקר מצדדים בטיפולי בוטוקס(28%). כצפוי, שיעור הנשים בעד טיפולי בוטוקס גבוה בהשוואה לגברים (36% לעומת 20%), כך גם שיעור החילוניות גבוה משיעור הדתיות (31% לעומת 18%).

שדרוג המראה: 22% שוקלים לעבור טיפולי הזרקות ומילוי קמטים

כ 6% מהמרואיינים עברו טיפולים לקמטים, וכרבע מהמדגם שוקלים לעבור (22%) הטיפול: בעיקר נשים (29% לעומת 15.5%), חילונים (65% לעומת 51%), בעלי הכנסה ממוצעת (36% לעומת 28%), ובולטות ניכרת לתושבי אזור גוש דן (51% לעומת 36% במדגם מייצג).

"עור פנים חלק וצעיר הוא כרטיס ביקור של נשים וגברים וסמל לבריאות וליופי, מציין ד"ר דין עד אל, בחלוף השנים, נראים על העור נזקי השמש וסימני ההתבגרות – כתמים, קמטוטים וקמטי הבעה, העדים לשינויים נפשיים ופיזיים. אנשים הבוחרים לעבור פרוצדורות למטרות אסתטיקה רוצים לעשות זאת כמה שפחות פולשני ואם אפשר בכלל לא, רוצים לחזור למעגל החיים שלהם כמה שיותר מהר."

מה המניע לביצוע טיפולים אסתטיים?

נשים שוקלות יותר מגברים לעבור טיפול מסוג זה (29% לעומת 16%), בעיקר לשם שיפור ההרגשה (70%) וההשקעה העצמית (57%).

המניע הבולט ביותר לעבור טיפול הוא שיפור ההרגשה העצמית (64%), בעיקר בקרב תושבי השרון (89%) לעומת הדרום (60%). המניע השני הוא השקעה עצמית (50%). לכמחצית מהמטופלים חשוב להראות צעירים יותר (46%), בעיקר בקרב גברים (62%) וכרבע טופלו על מנת לשפר את הביטחון העצמי (28%).

כ 13% מהמטופלות הצעירות יחסית (גילאי 40-54) מציינות מניע של זוגיות חדשה.

אז מי מחליט על "השיפוץ"?

68% מעידים כי ההחלטה על הטיפול התקבלה באופן עצמאי , אם כי כרבע מהמשתתפים שעברו טיפול אסתטי (21%) קיבלו עידוד ותמיכה מבן/בת הזוג.

מהם הטיפולים האסתטיים המבוקשים השנה?

נשים צעירות יחסית (גילאי 40-54) שוקלות יותר את אזור העיניים (52%) (בצידי העיניים ובין הגבות) יחסית לנשים מבוגרות 33% (55-65). מילוי סנטר ועיצוב שפתיים נמצאו כאזורים פחות מועדפים (8%). סביב השפתיים (36% ו- 40% בהתאמה) ובצידי האף (28% ו- 44% בהתאמה)


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה