אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

 נבחרי MedPortal
רפאל רוזנסקי
רפואה סינית .

רוצה להופיע כאן?
(אנציקלופדיה) ביטוח בריאות > ביטוח נסיעות לחו

ביטוח נסיעות לחו'ל


12.9.12
על כל עיסוק שחורג מהסטנדרטים של חופשה בסיסית, עליך להזמין ביטוח מיוחד
 
כאשר אתה מזמין ביטוח נסיעות לחו"ל, חשוב מאוד שתבדוק מה הוא כולל. ממש כמו שאתה בודק (אנחנו מקווים...) את סעיפי ביטוח הרכב שלך ומה בדיוק מכסה הפוליסה, גם חשוב לעשות בעת הזמנת ביטוח חופשה. אחרת, איך תדע אילו טיפולים רפואיים יכוסו על ידי חברת הביטוח? יש לכך משמעות אדירה.

במקום לשלם מאות אלפי דולרים...

כן, כן. בדיוק מה שקראת: אשפוז בחו"ל, ולא משנה מהי הסיבה לכך, יכול לעלות לך מאות אלפי דולרים, במיוחד אם מדובר באשפוז של כמה ימים (לדוגמא: הריון מוקדם או בעיה רפואית שהחמירה לפתע). אנחנו מאמינים שלא תרצה לשאת לבד בעלויות הללו, ולכן חשוב מאוד שתדע בפני מה אתה מכוסה.

על פי חוק, כל פוליסת ביטוח נסיעות חייבת לכלול במפורש את סכומי האשפוז ועלויות הטיפולים שהיא מכסה. כלומר: סעיף זה אמור לענות לך על השאלה החשובה - עד איזה סכום לא תצטרך להשתתף בעלויות הטיפול בך?

לכן, כאשר אתה מזמין ביטוח לקראת נסיעה לחופשה או לעניינים עסקיים בחו"ל, חשוב שתקרא היטב את הסעיף הזה. ביטוחים איכותיים יכסו אותך עד סכום של מיליון דולרים ואפילו יותר מזה. סכומים קטנים בהרבה לא יספקו לך את המענה הדרוש, גם במקרה של האשפוז הבסיסי ביותר - ולכן הימנע מלרכוש אותם.

ביטוח נסיעות מיוחד לא נכלל בפוליסה באופן אוטומטי

אם חשבת שתקבל כיסוי רפואי נרחב גם על 'הרפתקאות' מיוחדות (סקי, סנפלינג ואפילו פעילויות ספורט שגרתיות יותר כמו ריצת מרתון), הרי שאתה טועה טעות מרה. על כל עיסוק שחורג מהסטנדרטים של חופשה בסיסית, עליך להזמין ביטוח מיוחד.

כך נכון גם לגבי אדם שחולה במחלה כרונית, אישה שנמצאת בהריון מתקדם וכדומה. חברות הביטוח רוצות לדעת הכל לגבי מצבך הרפואי - אחרת הן יסרבו להעניק לך כיסוי רפואי מתאים, ואתה תצטרך לשלם את הכל.

זה לא נגמר רק באופי החופשה

כדי לקבל את הפוליסה המתאימה ביותר למידותיך, חברות הביטוח רוצות לדעת כמה שיותר עליך: מהו הגיל שלך, האם אתה מעשן, האם יש תרופות שאתה נוטל באופן קבוע ועוד. כמובן שכל תשובה לשאלות הללו תשפיע גם על המחיר, אך יש בכך הגיון. ככל שאתה פחות בריא או נמצא באוכלוסיה בסיכון, כך הכיסוי שנדרש עבורך יהיה רחב יותר.

לא מומלץ להסתיר מידע רפואי בעת הזמנת ביטוח נסיעות. בסופו של דבר, החיסכון המזערי בתשלום הביטוח (באתר כמו WOBI, בו ניתן להשוות בין פוליסות שונות, תוכל לראות שמדובר לרוב בתוספת של דולרים אחדים לכל יום ואפילו פחות מזה) יחזור אליך בגדול כאשר תגלה שהפציעה ממנה אתה סובל לא מכוסה.

מה יותר טוב: ביטוח בחברת ביטוח, דרך חברת האשראי או קופת החולים?

נשתדל כאן לא לנקוט בעמדה נרחצת: הביטוחים של הגורמים השונים יכולים להתאים לכל מטייל, אם יבחן בצורה פרטנית ומדויקת את הסעיפים השונים, כפי שהמלצנו כאן. עם זאת, רוב הביטוחים הסטנדרטיים דרך חברות האשראי וקופות החולים יהיו בסיסיים לחלוטין ויתאימו רק למי שאינו סובל מבעיה מיוחדת.

עומדות לרשותך שתי ברירות: לברר לגבי הרחבות של ביטוח נסיעות שמוצע לך דרך אותם גורמים, או לפנות אל חברות הביטוח השונות ולדעת שאצלן תוכל לרוב לגבש פוליסה שמתאימה לך במדויק. ההחלטה בידיך.

המאמר נכתב מטעם אתר WOBI להשוואת מחירי פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל ממרב חברות הביטוח המובילות.
 
 

תגיות: ביטוח נסיעות, ביטוח נסיעות בחו
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה