אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

(אנציקלופדיה) פלסטיקה ואסתטיקה > אסתטיקה של חורף

אסתטיקה של חורף


ד'ר דין עד אל / 9.12.11
הניתוחים והטיפולים אסתטיים המתאימים לעונת הקרה

מהם הניתוחים והטיפולים האסתטיים המומלצים דווקא בחורף? מהם יתרונות הקור כתורם להחלמה מהירה ולהפחתת תופעות לוואי? הזמן האופטימלי לשדרג את המראה שלך עם בוא החורף.

עונת החורף בפתח, הטמפרטורות יורדות, וזהו הזמן האידיאלי בו גובר הביקוש לניתוחים פלסטיים וטיפולים מתחום הדרמטולוגיה האסטטית.

מדוע דווקא בחורף? החלמה מהירה יותר בחורף מניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים:

גוף האדם מושפע משמעותית מהחום והקור בסביבה החיצונית. ניתוחים פלסטיים בהם נפוצות תופעות לוואי כגון שטפי דם ובצקות, ההחלמה וההתמודדות קלה יותר כאשר הטמפרטורות יורדות ומזג האוויר קריר יותר. זאת מכיוון שמזג אוויר קר מקטין את הכאב, מפחית את הסיכויים של בצקות ובכך עוזר לריפוי מהיר יותר.

הפחתת תופעות לוואי:
 
בעונה החמה מוגברת זרימת הדם לאזורים שונים בגוף כגון עור, רקמות חיצוניות וגידים. במזג אוויר קר יותר, מתכווצים כלי הדם באזורים אלו וכמות הדם הזורמת באיברים אלה קטנה משמעותית.עובדה זו מסייעת להקטנת תופעות הלוואי, להעלמת שטפי הדם, ואפילו להקלה בכאב ובתחושה הכללית.

העדר חשיפה לקרינת השמש:

בנוסף לשינויי הטמפרטורה, גם לחשיפה של העור לקרינת השמש השפעה על ניתוחים פלסטיים שונים. החשיפה המוגברת לשמש הישראלית, ובעיקר בחודשי הקיץ החמים, גורמת לנזקים שונים ומעלה את הסיכוי להופעת פיגמנטים. הדבר מקבל משמעות גדולה יותר בטיפולי פילינג (קילופי עור) למיניהם.

הניתוחים והטיפולים האסתטיים – המומלצים של החורף :

הניתוחים המומלצים לתקופות הקרירות של השנה הם מגוונים וכוללים מגוון ניתוחים הקשורים למראה הפנים ולגוף.

ניתוח להרמת עפעפיים, ניתוח למתיחת פנים וצוואר - בניתוחים אלו מופיעות לרוב תופעות לוואי כגון: נפיחות, שטפי דם ובצקות ולכן במזג אוויר קר ההחלמה אחרי ניתוחים כאלה היא מהירה וטובה יותר. מדובר בהחלמה של שבועיים בחורף, לעומת העונה החמה בה ההחלמה יכולה להמשך כ- 4 עד 6 שבועות.

ניתוח לשאיבת שומן – בניתוח זה חייב המטופל ללבוש "מכנסי לחץ" מיוחדים המהדקים את העור. מכנסיים אלו עשויים מחומר סנטתי ובמזג אוויר חם לבישתם הממושכת עלולה לגרום לגירוי ולתחושה לא נעימה בעור. מה גם, המטופל הלובש את המכנסיים חייב לעשות זאת מתחת לבגדים ארוכים וכאשר בחוץ חם מאוד התחושה הנוצרת היא לא נעימה במיוחד, לכן בחורף קל יותר ללבוש את המכנסיים מתחת לבגדים ארוכים מבלי לסבול יותר מידי.

ניתוח אף: אסתטי או רפואי - אחת ההנחיות לאחר ניתוח אף היא להימנע מחשיפה משמעותית לשמש במשך 4 עד 4 חודשים לאחר הניתוח. לכן החורף הוא זמן טוב לבצע ניתוח אף. ניתוחי אף מבוצעים בשיטה סגורה ללא חתכים חיצוניים, או בשיטה פתוחה עם חתך חיצוני זעיר בבסיס האף. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית או כללית. ניתוחי אף הם בין הניתוחים הנפוצים ביותר בקרב צעירים/ות ובני נוער, וכיום יש גם עלייה ניכרת במספר הגברים שעוברים את הניתוח.

ניתוחי חזה : הגדלה, הרמה ותיקון א-סימטרייה - ניתוחים אלו אידיאליים לעבור בעונה הקרה, שכן חשיפה לשמש עלולה לשבש ריפוי של צלקות. כמו כן, בניתוחים מסוג זה המטופלת מתבקשת ללבוש חזיית ספורט שתחזיק את החזה במשך מספר שבועות –ונוח יותר ללבושה בתקופה הקרה.

פילינג - קילוף רפואי של העור - עונת החורף הינה העונה האידיאלית לטיפולי פילינג מאחר וחשיפה לשמש עלולה לשבש ריפוי העור. התחדשות תאי העור בחורף היא איטית יותר וטיפול לקילוף העור מזרז את התחדשות התאים המתים, ההחלמה נעשית ללא חשיפה לשמש. מה גם, בחורף יש פחות לחות באוויר ועור הפנים מזיע פחות על-כן בחורף קיימת מגמת עלייה של 50% לפחות בביקוש לטיפולי פילינג של עור הפנים. הטיפול הנפוץ ביותר הוא פילינג בינוני אשר "מתקן" כתמי פיגמנטציה וקמטים.

טיפולי הסרת שיער, הסרת נגעים והעלמת כתמי עור – טיפולים אלו כאשר נעשים באזורים בגוף החשופים לשמש מומלץ לעבור אותם בחורף.

מאת: ד"ר דין עד אל , מומחה בכירורגיה פלסטית, המנהל הרפואי של רשת מרפאות כללית אסתטיקה וראש המחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי רבין


תגיות: נתוחים פלסטיים, ניתוח להרמת עפעפיים, ניתוח לשאיבת שומן, ניתוחי חזה, פילינג, הסרת שיער
 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה