אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים >

תומכן מצופה תרופה Resolute מציג יעילות ובטיחות ארוכות טווח


22.10.09
ממצאי מחקר RESOLUTE לא הראו היצרות חוזרת המצריכה התערבות בכלי הדםולא מקרים של קרישים סביב התומכן , גם בקרב מטופלים עם מחלת לב כלילית ברמת סיכון גבוהה
 
מחקר חדש מגלה : תומכן מצופה תרופה " רזולוט" Resolute מציג יעילות ובטיחות ארוכות טווח
 

נתוני מחקר קליני חדשים שהוצגו לאחרונה בכינוס הרפואה הקרדיוסקולארית בסאן פרנסיסקו, ארה"ב, מצביעים על יעילות ובטיחות חזקות וממושכות של תומכן קורונרי (סטנט) " רזולוט" Resolute® מתוצרת חברת מדטרוניק, המצופה בתרופת זוטרולימוס, בקרב מטופלים עם מחלת לב כלילית עם רמת מורכבות גבוהה.

בכנס הוצגו נתוני מחקר ה"רזולוט" שנערך במשך 3 שנים ובו השתתפו 129מטופלים. במחקר נבדקו השיעורים המצטברים של התערבות חוזרת ואירועים קליניים אחרים בקרב חולים עם רמת מורכבות גבוהה , ונמצא כי חולים אלו אינם מראים היצרות חוזרת המצריכה התערבות בכלי הדם ולא מקרים של קרישי דם מסוכנים סביב התומכן - ששיעור היווצרותם נותרה בשיעור אפס למרות שרק 36.6% מהחולים המשיכו לקבל טיפול נגד קרישה (אספירין ו-clopidogrel) במועד שלוש השנים. אורך ההתערבות הממוצע אצל החולים במחקר RESOLUTE היה 15.5 מ"מ ו-82 אחוזים מהם עם נגעי B2/C מאתגרים במיוחד. בנוסף, 46 אחוזים מהם סבלו בעבר מאוטם שריר הלב ועברו התערבות קורונרית. 18 אחוזים מהם סבלו מסוכרת, 30 אחוזים מאנגינה לא יציבה, ו-70 אחוזים מהיסטוריה של עישון.

לדברי החוקר הראשי פרופ' איאן מרדית' מהמרכז הרפואי מונאש מדיקל באוסטרליה, "התוצאות המצוינות אחרי שלוש שנים מעידות שתומכן מצופה Resolute מספק שילוב עמיד של בטיחות ואפקטיביות ארוכות טווח המבשר טובות לקהל רחב של החולים שאנו רואים כחלק מהפרקטיקה הקלינית הרגילה".

תומכן Resolute , שפותח על ידי מדעני מדטרוניק, מצויד במערכת פולימר BioLinx™, הפולימר הראשון שנוצר במיוחד לשימוש על תומכן מצופה. המערכת מיועדת להאריך את משך החשיפה לתרופה בכלי הדם , מה שעשוי להיות רלוונטי עבור חולים בסיכון גבוה לפרוצדורה חוזרת ונועדה לצמצם דלקת, להפחית את הסיכון לקרישי דם ולאפשר ריפוי מהיר, מלא ופונקציונאלי של כלי הדם שטופל.

תומכן Resolute DES זמין באופן מסחרי ביותר מ-100 מדינות מחוץ לארה"ב. בארה"ב הוא מוגבל לשימוש מחקרי בניסוי שאושר על-ידי FDA,וקרוי Resolute US. מדטרוניק משתפת פעולה עם רופאים ברחבי העולם על השלמת תוכנית גלובלית לניסוי קליני שיקיף יותר מ-7,500 חולים בעולם, כאשר יותר מ-6,300 יקבלו את תומכן Resolute DES. תוצאות הניסוי מצופים לקבלת אישור ה FDA כבר ב-2012.

אודות מדטרוניק :

מדטרוניק הינה החברה המובילה בישראל ובעולם בתחום הטכנולוגיות הרפואיות. החברה הוקמה בשנת 1949 בארה"ב ע"י ארל באקן. החברה עוסקת בפיתוח טכנולוגיות רפואיות מהמתקדמות בעולם לחולים במחלות כרוניות. הטכנולוגיה של מדטרוניק מסייעת ל-2.5 מליון מטופלים בכל שנה.מדטרוניק משקיעה במחקר ופיתוח 10% מהמחזור , כמיליארד דולר , לפיתוח מוצרים מהפכניים נוספים עבור הפרעות קצב לב, מוצרים ותרפיות לטיפול וניהול מחלות לב וכלי דם, הפרעות של מערכת העצבים, הליכי ניתוח של עמוד השדרה, סוכרת, ועוד. החברה פועלת בתחומים הבאים: קוצבי לב ודפיברילטורים, כירורגיית לב וחזה, כלי דם, מערכת העצבים וסוכרת, עמוד שדרה ואף אוזן גרון. למדטרוניק 33.000 עובדים ברחבי העולם והיא מיוצגת ב 120 מדינות. "פורצ'ן מגזין" בחר את חברת מדטרוניק כאחת ממאה מהמקומות הטובים בארה"ב לעבוד בהם . החטיבה הקרדיוסקולארית של מדטרוניק מחויבת לקידום הטיפול במחלות לב קורונריות,היקפיות, אאורטיות ומבניות באמצעות שיתוף פעולה עם קלינאים, חוקרים ומדענים מובילים ברחבי העולם.מדטרוניק ישראל: מאז 1974 מדטרוניק פועלת בישראל באמצעות נציגות ישירה של מדטרוניק העולמית. מדטרוניק ישראל מובילה ומקדמת את הבריאות בישראל באמצעות הבאת הטכנולוגיות המתקדמות ביותר לישראל.


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה