אודות MedPortal הרשמה לחדשות MedPortal תקנון שאלות נפוצות צור קשר

ארכיון מאמרים >

חוסר איזון אנרגטי


23.7.09
אנרגיה היא "חיות" (מלשון חיים). האנרגיה היא המפעילה את הכל. את החלק הפיזי שבאדם, את הפן הרגשי, את הצד החשיבתי, את המנטלי ועוד. האנרגיה היא הכוח שמפעיל גם את הנפש ואת הנשמה. רבים טועים וחושבים שהאנרגיה היא הנפש או הנשמה, ולא היא. אנרגיה היא הכוח המפעיל - החיות
 
זרימת האנרגיה בתוך גוף האדם היא מהרגליים לכיוון הראש. משם יוצאת האנרגיה ועושה דרכה לכיוון הרגליים - שם היא נכנסת מחדש לגוף האדם. הזרימה החיצונית של האנרגיה נעשית באמצעות קוים אנרגטיים, הנקראים "שדות אנרגיה". שדות אנרגיה אלו יוצרים את ההילה של האדם.

בתוך גוף האדם, נמצאת האנרגיה בכל תא ותא, והיא אמורה להיות מאוזנת וזורמת (במהירות האור). שני מצבים מפרים את האיזון האנרגטי ואת יכולת הזרימה שלה :

א.חוסר אנרגיה - איבר או איזור בגוף שהוא חסר אנרגיה, חלקית או לחלוטין.
ב.עודף אנרגיה - אנרגיה שתקועה באיבר או באיזור מסויים בגוף, איננה זורמת וגורמת לחסימה.

להלן פירוט קצר של הסיבות העיקריות (כפי שאני רואה זאת), שגורמות לחוסר איזון אנרגטי, ומכאן למחלות (פיזיולוגיות ונפשיות), לבעיות שונות, לתקיעות, לחוסר הצלחה וכו'.

 1. טראומות : כל טראומה שאדם עובר וחווה גורמת לחוסר איזון אנרגטי. הטראומות נמצאות על קשת רחבה מאוד של מצבים. החל ממצבים קשים מאוד, כגון : מוות של אדם קרוב, מחלה קשה, תאונה, פיגוע ועוד ועד מצבים "קלים", כמו : העלבה, חוסר תשומת לב, הבעת אי אמון וכו'. גם מצבים שמחים בחיי האדם : הולדת ילד, ברית מילה, בר מצוה, חתונה, מעבר דירה, כניסה לכתה א' וכדומה, הם טראומתיים.
 2. תורשה : אנחנו יורשים מהורינו ומהדורות הקודמים להם מבנה גוף, צבע שיער, צבע עיניים ועוד. אנחנו "יורשים" מהם גם טראומות, מחלות, בעיות שונות, דפוסי חשיבה ורגש וכו'. "ירושות" אלה עלולות לגרום לחוסר איזון אנרגטי.
 3. גלגולים : כמו בשושלת, כך גם בגלגולי אנרגיה, עוברים אלינו מקורות רבים לחוסר איזון אנרגטי.
 4. פחדים : פחדים, חרדות, פוביות ודומיהם (שחלקם האדם יורש מהשושלת או מגלגולי אנרגיה קודמים וחלקם הוא מפתח ובוחר לעצמו), הם גורם משמעותי בהפרת האיזון.
 5. ואקום אנרגטי : ישנם מקומות, שמסיבות שונות, האנרגיה האלוקית (הקוסמית) אינה יכולה להיכנס אליהם או שהיא יכולה להיכנס במידה מועטה. ישנם גם חפצים, סוגי בדים, צבעים, צורות, כיוונים ועוד הגורמים לואקום אנרגטי ולירידה אנרגטית. כמו כן, אדם שרגש שלילי (כגון : שנאה, קנאה ) תוקע אותו, עלול לגרום לעצמו ואקום אנרגטי.
 6. משלים אנרגטי : לכל אנרגיה של אדם, יש אנרגיה משלימה על פני כדור הארץ. לכל זכר אמורה להיות אנרגיה משלימה של נקבה ולכל נקבה של זכר. הקשר בין האנרגיות המשלימות הוא גורלי וקריטי. כלומר : הרבה בעיות שאדם סובל מהן, מקורן לא בו - אלא באנרגיה המשלימה שלו. כאבים בלתי מוסברים, מחלות שסיבתן לא ברורה - מקורם, במקרים רבים במשלים האנרגטי או במשלימה האנרגטית.
 7. רגשות : רגשות רבים (הנקראים שליליים), כמו : שנאה, כעס, קנאה, רגשי אשם ועוד ועוד, מערערים לחלוטין את האיזון האנרגטי של האדם.
 8. חשיבות : דפוסי חשיבה, בעיקר של חוסר קבלה וחוסר אהבה (שליטה, דאגה, דימוי עצמי נמוך, הערכה עצמית נמוכה, התנגדות, חוסר אונים ...), מחלישים במידה משמעותית את הרמה האנרגטית של האדם.
ברוך רקנטי - מרכז רקנטי לריפוי הוליסטי

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה