אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים >

פתרון ייחודי לטיפול בחולי אלצהיימר


27.01.09
טיפול תרופתי בטיפות מפחית משמעותית את ההתנגדות לטיפול, ומשפר את איכות החיים של החולים והמטפלים בהם
 
אחת הבעיות השכיחות הכרוכות בטיפול בחולי אלצהיימר, בכל שלבי המחלה, היא הקושי הגדול של בני משפחה ומטפלים להתמודד עם התנגדות עיקשת של החולים לקבל טיפול תרופתי. ב-90% מהמקרים הסירוב קשור לתסמינים של התנהגויות תוקפניות ואי שקט אשר אופייניים למחלה וב- 25% מהמקרים הסירוב של החולים נובע מקושי אובייקטיבי לבלוע כדורים. חשוב להדגיש כי ללא קבלת טיפול תרופתי מצבם של החולים מתדרדר והקושי לטפל בהם גובר בהתאמה.

במטרה לתת מענה לחולים אלו השיקה חברת לונדבק ישראל אפשרות טיפולית חדשה וייחודית: טיפול אביקסה בטיפות. הודות לטיפול התרופתי בטיפות ניתן להתגבר על התנגדות המטופל לקבל טיפול, כמו כן הטיפול בטיפות נוח לשימוש וניתן למהילה בנוזל השתייה, דבר המקל באופן ניכר על המטופלים הסובלים מקשיי בליעה. באופן זה, אביקסה טיפות עשוייה להגביר ההיענות הטיפולית במחלת האלצהיימר תוך שיפור איכות החיים הן של המטופלים והן של המטפלים.

ד"ר משה ברוך, פסיכוגריאטר מחוזי ויועץ בנושא פסיכוגריאטריה וסיעוד לקופות החולים: "הטיפול התרופתי בטיפות מומלץ לכל מטופל הסובל ממחלת האלצהיימר כיוון שבאמצעות הטיפול בטיפות, ניתן לוודא שהחולה מקבל את התרופה החיונית גם במקרה שהוא מתנגד לקבלתה.
לחולי האלצהיימר יש קושי בהיענות לקבלת טיפול תרופתי בשל הפרעות בתפקוד המוחי, שינויים והפרעות בהתנהגות. הימנעותם מנטילת תרופות מחמירה את מצבם הבריאותי ומשאירה את בני המשפחה חסרי אונים. הטיפול התרופתי בטיפות נותן את המענה היעיל והבטוח ביותר במצבים אלו, מסייע לשמור על התפקוד המוחי והתפקוד היומיומי של החולה, ובמקביל מטפל גם בהפרעות ההתנהגות שאופייניות למחלה. באופן זה, אנו משפרים את הן את איכות חייו של המטופל והן איכות חייהם של משפחתו."

אודות Ebixa

אביקסה הינה תרופה שנועדה לטיפול בחולים הסובלים ממחלת האלצהיימר במצב בינוני עד קשה. במחקרים שנערכו באלפי חולים, Ebixa הוכיחה יעילות במספר היבטים מרכזיים: הפרעות התנהגותיות (למשל שוטטות ללא מטרה, ניסיונות נשנים לצאת מהבית, החבאת חפצים, מחשבות שווא, תוקפנות פיזית ומילולית), פגיעה במרכיבים שכליים (למשל פגיעה בזיכרון,קושי בהתבטאות ובהבנת שפה, אובדן התמצאות בסביבה), וביכולת התפקוד היומיומי (בשימוש בכסף בקניות, בעבודות הבית כמו בישול, ניקיון וכו').

יש לשקול מתן Ebixa לחולים כבר במצב בינוני במטרה להאט את התדרדרות המחלה ולאפשר למטופלים איכות חיים לאורך זמן.

אביקסה היא תרופת מרשם הזמינה רק בבתי המרקחת הפרטיים וברשתות הפארם בהנחה של 170 ₪. על מנת לאפשר לחולים לקבל את אביקסה המקורית, "לונדבק" מציעה כרטיס הנחה רב-פעמי המקנה הנחה זו. ניתן להשיג את כרטיס ההנחה אצל הרופא המטפל או ישירות בבתי המרקחת.

אודות מחלת האלצהיימר:

אלצהיימר היא מחלה ניוונית של רקמת המוח הגורמת בהדרגה לפגיעה אנושה בתפקודים השכליים (זיכרון, תפישה, חשיבה) ובתפקוד היומיומי, ומתבטאת בשינויים באישיות ובהתנהגות. עם התקדמות המחלה החולים מאבדים את עצמאותם ומפתחים תלות מוחלטת במטפליהם. מכורח המציאות ההתמודדות עם המחלה קשה מאד לחולה עצמו ולבני משפחתו. הטיפול התרופתי באלצהיימר מעכב את התקדמות המחלה ומקל על תסמינים התנהגותיים ונפשיים, בכך הוא משפר את איכות החיים של המטופל והמטפלים. התחלת טיפול בשלב מוקדם בעלת השפעה מכרעת על האטת קצב התקדמות המחלה.

כ-70,000 אנשים בישראל חולים במחלת האלצהיימר, שכיחות המחלה עולה עם הגיל, היא פוגעת ב- 40% מקרב האנשים בגילאי 85.

ד"ר משה ברוך, פסיכוגריאטר מחוזי: "הטיפול התרופתי בטיפות נותן את המענה היעיל והבטוח ביותר במצבים אלו"

הטיפול בטיפות ייחודי ובלעדי לתרופת אביקסה (Ebixa) המקורית

עוד נתונים על מחלת אלצהיימר ניתן למצוא באתר הישראלי: http://www.alz.co.il/

 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה