אודות MedPortal  הרשמה לחדשות MedPortal  תקנון  שאלות נפוצות  צור קשר

ארכיון מאמרים >

על דבש, פעוטות ומה שביניהם


23.09.08
אכילת תפוח בדבש הינה מסורת ידועה בראש השנה. ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים במרכז הרפואי הלל יפה, מסבירה קצת על יתרונות הדבש, ובמקביל, מזהירה מפני תופעותיו המסוכנות בתינוקות ופעוטות
 
אכילת תפוח בדבש הינה מסורת ידועה הנחגגת בראש השנה ומסמלת בראש התחדשות וצמיחה. ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים במרכז הרפואי הלל יפה, מסבירה קצת על יתרונות הדבש, ובמקביל, מזהירה מפני תופעותיו המסוכנות בתינוקות ופעוטות.

שימושים רפואיים בדבש תוארו כבר אלפי שנים טרם הספירה. גם במחקרים קליניים הוכח הדבש כבעל תכונות אנטי בקטריאליות – לטיפול בפצעים וכוויות, כיעיל בטיפול בשיעול (אם כי חשוב שלא לצרוך אותו בטמפרטורה של מעל ל- 40 מעלות, כי אז יעילותו פוחתת) וכמגביר ספיגת אשלגן ומגנזיום בגוף.

בנוסף, דבש יכול להוות מקור לאנרגיה זמינה בעת פעילות גופניתמשום שמכיל סוכר פירות פשוט בלבד המתפרק בקלות. הדבש גם משמש כמרכיב בתכשירים קוסמטיים שונים לטיפול בפצעי בגרות ונגעים בעור.

"למרות יתרונותיו הרבים", מסבירה ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים במרכז הרפואי הלל יפה, "עבור תינוקות ופעוטות מתחת לגיל שנה יכול להיות הדבש הרסני במיוחד ולכן קיים איסור על מתן דבש בגילאים האלו".

הסיכון נובע מחיידק הבוטולזים (clostridium botulism). חיידק זה נוצר מנבגים העלולים להימצא בדבש ואלו אחראים להיווצרות רעלן הפוגע במערכת העצבים, גורם להרעלה ועלול להביא לכדי שיתוק ולמוות. הדבר נכון ,כאמור, אצל תינוקות ופעוטות מתחת לגיל שנה, ובעיקר בגילאים שבין 3 שבועות ועד חצי שנה.

הסימנים הראשונים להרעלה מהחיידק בתינוקות מתבטאים בעצירות קשה, קשיים בהאכלה, ישנוניות וטונוס גוף ירוד, בכי חלש ובהמשך החמרה של כל אלו עד לכדי שיתוק שרירי הנשימה .

בארה"ב מתגלים מידי שנה כ- 100 מקרים של פגיעת החיידק בתינוקות, מתוכם 75 אחוזים קשורים לאכילת דבש. בישראל דווח בשנת 2002 על תינוק בן 4 חודשים אשר חלה בבוטוליזם עקב אכילת דבש.

ד"ר קליין מציינת כי האבחנה לזיהוי המחלה הינה ע"פ תסמינים קליניים, ניתן במקרים קשים לזהות את רעלן החיידק בבדיקת דם מיוחדת או תרבית צואה ספציפית לחיידק. הטיפול הוא ברובו טיפול תומך , הנשמה במקרי כשל נשימתי ומתן נוגדנים נגד הרעלן.

מן הראוי לציין, מוסיפה ד"ר קליין, שהוכח במחקרים כי אחד מהיתרונות של הנקה היא שהיא מהווה גורם מגן ומעכב את השפעתו של הרעלן על התינוק.

בישראל ישנו איסור מפורש מטעם משרד הבריאות על מתן דבש לילדים מתחת לגיל שנה. איסור דומה קיים גם בארה"ב ובארצות נוספות.

דגש חשוב לעניין צריכת הדבש אצל פעוטות הוא שגם חימומו של זה אינו מבטל את פעולת הנבגים. לכן, גם תבשילים המכילים דבש אסורים באותה מידה כמו דבש "חי".

"מכאן, שבכל הנוגע לדבש, בעיקר בראש השנה שבו זמינותו גבוהה יותר", מסכמת ד"ר קליין, "החשיבות העיקרית היא בהרחקת צלוחיות הטבילה או תבשילים מסוימים מהישג ידם של פעוטות וערנות לתסמינים שתוארו לעיל".


 
גרסה להדפסה   |   שלח לחבר   |   לארכיון מאמרים
 
 אנציקלופדיה רפואית
עם המלצות לריפוי עצמי
 
 בריאות | אודות MedPortal | תקנון | קישורים | שותפים | הרשמת חברים | הרשמת רופאים ומטפלים | כניסת חברים | צור קשר | שיתופי פעולה